Asgari Ücret Belli Oldu

Kodla Büyü

diaboluss

Seçkin Üye
Seçkin Üye
An itibariyle cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından asgari ücretin 4250 tl olduğu açıklandı.

Aynı zamanda merkez bankasının faiz indirim kararıyla
Dolar: 15,47 tl
Euro: 17,51 tl

Yılbaşında 383 Dolar olan asgari ücret, yeni yıl için %50 artışla 274 Dolar olarak açıklandı

Memura 5 asgari ucretliye 50.. aklıma şu şarkı geliyor . Evde beş arabada on beş... boşuna okumuşuz

Bu ülkede 1000 tl farkla öğretmen olmanın anlamı kalmadı artık. Sendika üyesi arkadaşları topluca istifaya davet ediyorum.
Sendikanın aracılıyla sabahçı iken kendini öğleye aldıran bir arkadaşım o sarı sendikanın faydasını bana anlatıp davet etti :)

Bu ülkede 1000 tl farkla öğretmen olmanın anlamı kalmadı artık. Sendika üyesi arkadaşları topluca istifaya davet ediyorum.
Bu cümleyi 2010 da okulda söylediğim için sendika üyesi bir arkadaş müdüre söylemiş, sarı sendika aracılığıyla gelen müdür bey de bana gözdağı vermeye çalışmıştı. Eğer istifa edersen kendine okul bul hele okuldakilerden biri daha istifa ederse bununla da kurtulamazsın gibilerinden yine de ettim(bir tek ben ettim) ve ilçeyi arayıp 2. btr ye ihtiyacım yok boş okul varsa bu arkadaşı alın demişti:) %3 zammın ilk verildiği tarihti ve o tarihten beridir %3 zam alıyoruz.

Sendikasızım ve mutluyum 2 ay önce istifamı etmiştim hiçbirinede üye olmayacağım.Kendi kendime protestomu yapıyorum

Bu cümleyi 2010 da okulda söylediğim için sendika üyesi bir arkadaş müdüre söylemiş, sarı sendika aracılığıyla gelen müdür bey de bana gözdağı vermeye çalışmıştı. Eğer istifa edersen kendine okul bul hele okuldakilerden biri daha istifa ederse bununla da kurtulamazsın gibilerinden yine de ettim(bir tek ben ettim) ve ilçeyi arayıp 2. btr ye ihtiyacım yok boş okul varsa bu arkadaşı alın demişti:) %3 zammın ilk verildiği tarihti ve o tarihten beridir %3 zam alıyoruz.
Böylelerini kum torbası yapıp stres atamayınca sinirlerim bozuluyor.

İlk atandığımda malum sarı sendika ve şürekası okula gelmiş sözleşmeli öğretmensiniz hocam ne olur ne olmaz bize üye olun hem babanız da bizim sendikadanmış demişlerdi nereden yanlış bir haber aldıysalar.
Orada şu sözleri söylemiştim hala unutamam:
Öncelikle babam sizin sendikanızdan değil türk eğitim sen üyesi ve zamanında idarecilik görevlendirmelerinde sırf sizden olmadığı için idarecilik mülakatında düşük puanlar verildi ve dolayısıyla görevlendirilmesi ücra bir köye yapıldı şimdi bana hangi sözlerle gelip de bizim sendikamıza üye olun dersiniz bu mu öğretmeni korumak?
Haydi şimdi ittifak diyorsunuz ama geçiniz bu sözleri ...
Kıpkırmızı suratlarıyla bana hışımla bakıyorlardı ama müsadenizle görevimin başına gitmeliyim diye ayrılmıştım oradan.
O gündür bu gündür beni gördüklerinde Allah ın selamını dahi vermezler.

İlk atandığımda malum sarı sendika ve şürekası okula gelmiş sözleşmeli öğretmensiniz hocam ne olur ne olmaz bize üye olun hem babanız da bizim sendikadanmış demişlerdi nereden yanlış bir haber aldıysalar.
Orada şu sözleri söylemiştim hala unutamam:
Öncelikle babam sizin sendikanızdan değil türk eğitim sen üyesi

Buraya kadarının noktası virgülüne kadar birebir aynısını yaşadım, pes :)

Ve bunlar henüz iyi günlerimiz..

Perşembenin geleceği Çarşambadan belliydi. Zaten yıllardır asgari ücret %20-%30 arasında artıyor bize %3-5 veriyorlardı.
Ben açıkçası Memura ne yaparlarsa yapsınlar seneye asgari ücretli olacağız diye düşünüyorum.

Bu yolda emek veren, bilerek ve isteyerek bu duruma gelmemizi sağlayan, istemeden sadece durduğu tarafı değiştirememekten kaynaklı dolaylı destek veren herkese teşekkür! ederim

Geri