asker öğretmenlik diploma notu

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ağustosta askere gidiyorum kısmetse. Benim bildiğim asker öğretmen alımı artık çok azaldı geçen yıl kaç asker öğretmen alındı bilgi verirseniz sevinirim ikincisi de kimileri diyor ki diploma notuna göre artık asker öğretmenlik çıkıyor ne derece doğrudur.

diploma notu ile ilgisi yok bence hocam

benim not 2,40 tı burdurda yaptım asker öğretmen olarak

şimdi diyeceksiniz o nasıl berbat bir ortalama; okulla pek ilgim yoktu

ernestososa' Alıntı:
diploma notu ile ilgisi yok bence hocam

benim not 2,40 tı burdurda yaptım asker öğretmen olarak

şimdi diyeceksiniz o nasıl berbat bir ortalama; okulla pek ilgim yoktu

hocam ne zaman yaptınız siz acaba?

botecii00 hocamın duyumu yenidir...

bende 2012-2013 yılında asker öğretmenlik yaptım diplomam 3,25 ti ama bizim zamanımızda sınav mülakat falan vardı(asker öğretmenlik için)... hocamın dediği gibi sayıda azaldı...

hocam ben geçen yıldan itibaren diploma notu olayı devreye girmiş diye duyuyorum.

Geçen sene yedek subay olarak yaptım ankarada ortalamam iyiydi. Asker öğretmen en çok ingilizce branşı var demişti arkadaşım burdurda iken.

wepster' Alıntı:
Geçen sene yedek subay olarak yaptım ankarada ortalamam iyiydi. Asker öğretmen en çok ingilizce branşı var demişti arkadaşım burdurda iken.
hocam ortalaman kaçtı mahsuru yoksa ?

botecii00' Alıntı:
hocam ben geçen yıldan itibaren diploma notu olayı devreye girmiş diye duyuyorum.

hocam onun kesin sayısına ulaşamazsınız ancak tsk nin belirlediği norma göre asker öğretmenliğin çıkması mümkün.Kaldı ki son yıllarda yapılan 40binlik atamalardan sonra talep bayağı arttı ve artık çıkma olasılığı daha da azaldı.Bende geçen yıl başvurmuştum maalesef çıkmadı ama umarım size çıkar.

Şuan asker öğretmenim. Geçen yıl 1000 asker öğretmen vardı. 1000 öğretmen içinde 250 civarı sınıfçı var idi. Bilişim öğretmeni sayısı ise 18 idi. Neye göre çıktığı çokta belli değil. Şans gibi duruyor. Diploma da diyen var.

1-) Asker Öğretmen belirleme kriterleri?
2-) Bu yıl Alınacak asker öğretmen sayısı?
3-) Branş bazlı asker öğretmen sayısı?
Bu üç soruya yönelik BİMER'den aldığım cevap aşağıdadır.
Kriterler yanlızca diploma notu değil birden fazla kriter ve MEB'in belirlediği ihtiyaç listesi doğrultusunda en son kura :) varmış.
İLGİ: 13 Mayıs 2015 tarihli ve 475622 sayılı BİMER müracaatınız.

1. Askerlik işleminiz hakkındaki ilgi BİMER müracaatınız incelenmiştir. Millî Eğitim Bakanlığının ihtiyaç gösterdiği miktar ve branşlardan Genelkurmay Başkanlığınca uygun görülen miktar kadar yedek subay öğretmen, bir aylık temel askerlik eğitimini takiben Millî Eğitim Bakanlığı emrine verilmektedir.

2. Yedek subay aday adayı yükümlülerin sınıf ve statüleri (Yedek Subay Öğretmen) Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı ile yükümlülerin istekleri, meslek bilgisi, sağlık durumu ile lisans bitirme notu dikkate alınarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin İhtiyaç Duyduğu Yedek Subay Adaylarının Seçimine İlişkin Şekil ve Esaslar İle Celp Usulleri Hakkında Yönetmelik ve Askerlik Yükümlülüğünü Millî Eğitim Bakanlığı Emrinde Öğretmen Olarak Yerine Getirecekler Hakkında Yönetmelik esaslarına göre belirlenmektedir.

3. Askeralma işlemleri hakkında daha detaylı bilgiyi ve ihtiyaç duyduğunuzda irtibata geçebilmek için askerlik şubelerinin telefon ile belgegeçer numaralarını, “http://www.asal.msb.gov.tr” internet adresimizden öğrenebilirsiniz.

4. 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu ve Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik gereği, bilgi edinme talebinize verilen yukarıda yazılı cevabın, Kanunun 29’uncu maddesinde yer alan “Bu Kanunla erişilen bilgi ve belgeler ticari amaçla çoğaltılamaz ve kullanılamaz” hükmü ile Yönetmeliğin 42’nci maddesinde yer alan “Kanunda ve bu Yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde erişilen bilgi ve belgeler ticari amaçla çoğaltılamaz, kullanılamaz, erişimi sağlayan kurum ve kuruluştan izin alınmaksızın yayınlanamaz. Bu madde hükmüne aykırı olarak erişilen bilgi ve belgeleri ticari amaçla çoğaltanlar, kullananlar veya yayınlayanlar hakkında kanunların cezai ve hukuki sorumluluğa ilişkin hükümleri uygulanır.” hükmü doğrultusunda değerlendirilmesi gerektiği bilgilerinize rica olunur.
(İMZALIDIR) M.Alparslan BÜYÜKUYSAL Personel Albay ASAL D.Bşk.Yrd.

Gelen cevap budur. İnşallah hayırlısı olur.

konuyu açarken az da olsa çıkar mı diye düşünüyordum,arkadaşlar asker öğretmenlik çıkmadı kısa dönem er manisa merkez. hayırlısı artık.

herkete_87' Alıntı:
Şuan asker öğretmenim. Geçen yıl 1000 asker öğretmen vardı. 1000 öğretmen içinde 250 civarı sınıfçı var idi. Bilişim öğretmeni sayısı ise 18 idi. Neye göre çıktığı çokta belli değil. Şans gibi duruyor. Diploma da diyen var.
Ben 2012'de yaptığım asker öğretmenliği ve tam 2000 kişi idik. Demek ki her yıl fena şekilde azalıyor asker öğretmen alımları.

Asker öğrt kısmet işi bende 352. Dönem yedek subay olarak yapmıştım bir yıl geçmez deselerde geçiyor hocam .

2012 Yilinda sinif arkadaslarimla askerlik yaptim o yil bilisimci sayisi cok fazlaydi 40 kisilik grubun 18 tanesi bilisimciydik. Diger sinif arkadaslarimin bir kismida diger boluklerdeydi. Basvuran her arkadasima cikmisti.

Geri