Askerlik ile ilgili Tecrübesi olan arkadaşlar lütfen yardım

Kodla Büyü

bilişim21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu sene il dışı isteyip askerlik tecilim bittiği için askere gideceğim.

Askerlik tecil kağıdında ağustos 2016 yazıyor.

Şimdi ben ne zaman ilişik keseceğim? Ne zaman yarım maaş için dilekçe vermem gerekiyor?

Askerlik yerim ne zaman belli olacak . Geçen sene bir arkadaşım ağustos ayında gitti. Diğeri 2. grup eylülde gitti. Bu durum belli olduktan sonramı vermem gerekiyor maaş dilekçesini. İnternet de biraz baktım ama herkes farklı bir şey yazmış. Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.

arkadaşım askerlik şubesine git sor ben ağustosta gitmek istiyorum de eğer tamam derslerse temmuzda gitmeden dilekçeni kurumuna ver Temmuz maaşı yapılmadan yani haziran sonu. Ağustosun başında da sonuçlar belli olur gideceğin yer ne olarak yapacağın acemi usta hepsi internetten belli oluyor

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ben ayın 28 inde ilişik keseceğim ( il dışı çıkar diye düşünüyorum ) . Görevli bana kesin bir şey diyemiyor 1. Grup da olabilir 2. Grup da diyor. Şansa diyor.

askerlik te pek seçme hakkı vermezler doğru demiş 1. grupta olabilir 2 de. Ben asker öğretmenlik için kendimi hazırlarken mesela 2009 yılında kısa dönem çıkmıştı bayağı zorlanmıştım. Askerlik denince Babam gelir aklıma :( :cry:

Geri