Askerlik Önemli

Kodla Büyü

big_way

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2016 Ağustos celbinde askere gideceğim gibi görünüyor. 30 Hazirana kadar sevk işlemleri için şubeye gitmem gerekiyor.

Şimdi ben 15 Ağustos'da yüksek lisans için kesin kayıt yaptıracağım üniversiteye. Fakat sevk tarihi 4 Ağustos. Benim yüksek lisansa başlayarak askerliğimi tecil ettirme gibi bir olasılığım var mıdır? Rapor alma gibi birkaç şey okudum. Daha önce başına gelen var mı yardımcı olur musunuz? Yoksa Ağustos'da kesin asker miyim?

Bu arada şubeye sordum arkadaş emekli oldu ben yeni başladım bu bölüme o yüzden bilgim yok dendi.

Bildiğim kadarıyla, kayıt yaptırmadan üniversiteden tecil yaptırmazsınız. Bunun için o celp döneminde rapor almalısınız. Aksi durumda o celp dönemi için bakaya olursunuz ki, sizin için sıkıntı yaratabilir. Bence en temizi, hastaneden (askeri hastane olması gerekir mi, bilmiyorum) doktora durumunuzu izah edip o celp dönemini atlatacak bir rapor alıp şubeye vermeniz.

İlçelerde bulunan herhangi bir şubeden de bilgi alabilirsiniz. Ben kendi şubeme sormadan bilgi almıştım.

teşekkürler rapor süresi hakkında bilgisi olan var mı acaba kimi 30 gün diyor kimisi 5 gün yeter diyor

Hocam onu en iyisi şubeye sorun. Bulunduğunuz ilde, merkeze yakın bir ilçe askerlik şubesinde bunları iyi bilen tecrübeli bir memur eminim vardır. Ben kendi bağlı bulunduğum şube dışında başka bir şubede sormuştum. Memur, bilgisayardan bakıp 2 dakikada bana herşeyi izah etmişti.

Rapor çözüm, süresini bende bilmiyorum ama gitmeyeceğim diyorsanız başınıza gelecek en kötü durum bakaya kalma olur onu da 300lira civarı bi para cezasıyla çözersiniz.

teşekkürler arkadaşlar.

daha önce rapor alarak askerliğini bir celp dönemi erteleten yok mu arkadaşlar ?

Hocam buradakiler yaslandi. Bizim zamanimizda biz her 3 ayda bir rapor alip askeriyeye verirdik yoksa asker kaçağı olurduk. Ama simdi sinav 1 aymi ne sürüyor sistemler değişti ne desek yalan

Geri