Asla Pes Etme (Harika birşey)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Asla Pes Etme
Çok beğendiğim anlamlı grafiklerden biri sizinle paylaşmak istedim.

Ekli dosyalar

• asla pes etme.jpg
    asla pes etme.jpg
    261.6 KB · Görüntüleme: 2,874
Çok guzel ya. Gerçekten Harika ymış hocam :) teşekkürler..

harika ötesi.... insan bazen yaşamın kıyısına gelmeden herşeyden vazgeçmeye başlıyor bu resim tam böyle olanlar için. Mücadeleden asla vazgeçmemek lazım..

Kuzuya acıyan kurda merhametsizlik yapmış olur. Bence kurbağa kaderine razı olup pes etmeliydi...

Anlatılmak istenen ne kadar güzel olursa olsun şiddet içerici pano yazılarına karşıyım. Burada öğrencinin anlayacakları farklı şekiller de de olabilir. Eğitimde dikkatli olmak gerekir.

Örneğin bu afişeten bazı öğrenciler; Kendisine ufak da olsa kötülük yapanın boğazını sık öldür anlayabilir. Özellikle abartı bir örnek verdim. Çünkü Eğitim Özveri ve DİKKAT ister.

Bence uygun bir resim değil, en başta besin zinciri ve ekolojik denge açısından açısından orada o kurbağanın yenmesi gerekiyor ve bu da bir kötülük değil zaten. Yani bazen ilahi adalet gereği acı çekmemiz gerekir, hayatta olumsuzluklarla karşılaşabiliriz ve buna direnmekle birşeyi değiştiremeyiz, birde Teachnologist hocamın dediğine de katılıyorum her kötülük yapana direnmek ve ona kötülükle cevap vermek ne kadar doğru?

Doğada hayatta kalmak istiyorsan güçlü olmak zorundasın. En zayıf halka daima elenir böylece bağışıklık sistemi gelişmiş güçlü bir topluluk oluşur.
Olayı azot oksijen döngüsüne çevirmeye gerek yok. Hayatla mücadele karşısında pes ederseniz öğrenilmiş çaresizlerden olursun. Bizde öğrencilerimize pes etmeyi değil daima çok çalışmayı mücadele etmeyi, çalışarak herşeyin elde edilebileceği mesajı vermeye çalışıyoruz. Bir birini boğazlamak anlamında hiç düşünmemiştim açıkçası. Sanırım ruh haliyle ilgili bir durum. Öğrencilere afişi göstererek ne düşündüklerini sormak lazım. :)

çok farklı yorumlar gelmiş bende öğrncilerimle paylaştım hemen,bütün öğrenci pc lere masaüstü duvar kağıdı olarak ayarladım.bakalım ilk gördüklerinde nasıl bir tepki verecekler

Bu resmi uygun bulmayanlar mücadeleci insanlar değil mi size göre?
Bence bunu okulda asarak kullananlar kötü sonuçlara sebep olabilir. Benim öğrencilerimden bazıları "biri bize kötülük yapınca onun boğazına sarılmalıyız" diye sonuç çıkardı. Çok tehlikeli.
Ayrıca ruh haliyle ilgili bir durum demiş bi arkadaş. Evet bencede, bu resim saldırgan bir ruh halini çok güzel yansıtıyor. Mücadele etmek güzeldir, ama kendimizle ve içimizle mücadele etmek. Yenilmemek lazım, ama nefsimize. Başkasına yenilmek, yenilmek değildir.

okyanus41' Alıntı:
Bu resmi uygun bulmayanlar mücadeleci insanlar değil mi size göre?
Bence bunu okulda asarak kullananlar kötü sonuçlara sebep olabilir. Benim öğrencilerimden bazıları "biri bize kötülük yapınca onun boğazına sarılmalıyız" diye sonuç çıkardı. Çok tehlikeli.
Ayrıca ruh haliyle ilgili bir durum demiş bi arkadaş. Evet bencede, bu resim saldırgan bir ruh halini çok güzel yansıtıyor. Mücadele etmek güzeldir, ama kendimizle ve içimizle mücadele etmek. Yenilmemek lazım, ama nefsimize. Başkasına yenilmek, yenilmek değildir.
Yem olmamak için tepki verme iç güdüsü, saldırganlık olarak tanımlanırsa bencede haklısınız. :D

ben aşağıdaki sunuyu hazırlamıştım aynı mesajı veriyor.

Ekli dosyalar

• UMUT.rar
    450.9 KB · Görüntüleme: 65
hoş bir resim fakat biraz şiddet sezdirdi bana
yani benim anladığım anlamıyla öğrencinin anlayacağı aynı olmayacağını düşünüyorum
paylaşım için teşekkürler hocam

Bu Çalışma İçin Şiddet Diyen Hocalarım:
Bizler Bunu Anlattığımız Zaman Gidin Dövün,kırın geçirin demicez herhalde..
birde...
Çocuklarınızı kuzu gibi büyütmeyiniz ki, ileride kuzu gibi güdülmesinler. (Şeyh Sadi Sirazi)

Ayrıca Paylaşım İçin Teşekkürler
Hocam.

resime bakınca nedense nazımın şu şiiri geldi aklıma ;

11-11-1933
Bursa
Hapishanesi

Bir tanem!
Son mektubunda:
'Başım sızlıyor yüreğim sersem! ' diyorsun.
'Seni asarlarsa seni kaybedersem;
diyorsun;
'yaşıyamam! '
Yaşarsın karıcığım,
kara bir duman gibi dağılır hatıram rüzgarda; yaşarsın kalbimin
kızıl saçlı bacısı
en fazla bir yıl sürer
yirminci asırlılarda
ölüm acısı.
Ölüm
bir ipte sallanan bir ölü.
Bu ölüme bir türlü
razı olmuyor gönlüm.
Fakat
emin ol ki sevgilim;
zavallı bir çingenenin
kıllı, siyah bir örümceğe benzeyen eli
geçirecekse eğer
ipi boğazıma,
mavi gözlerimde korkuyu görmek için
boşuna bakacaklar
Nazıma!

Ben,
alaca karanlığında son sabahımın
dostlarımı ve seni göreceğim,
ve yalnız
yarı kalmış bir şarkının acısını
toprağa götüreceğim...

Karım benim!
İyi yürekli
altın renkli,
gözleri baldan tatlı arım benim:
ne diye yazdım sana
istendiğini idamımın,
daha dava ilk adımında
ve bir şalgam gibi koparmıyorlar
kellesini adamın.

okyanus41' Alıntı:
en başta besin zinciri ve ekolojik denge açısından açısından orada o kurbağanın yenmesi gerekiyor ve bu da bir kötülük değil zaten. Yani bazen ilahi adalet gereği acı çekmemiz gerekir
Oy oy oy , o doganin dengesinin acizligi arkadasim , mükemmel dedigin dengede öyle birilerinin yasamasi icin birilerinin ölmesinin gerekmedigi dengedir , varsa bugüne kadar kurmus olan , yada gören ciksin konussun , ben görmedim , hatta benim algimda ona umursamazlik deniyor , ilahi adalet degil , öyle ya tohumunuza para mi saydim muhabbeti

mustafayilmaz28' Alıntı:
Çocuklarınızı kuzu gibi büyütmeyiniz ki, ileride kuzu gibi güdülmesinler.(Şeyh Sadi Sirazi)
Bu seyh dediklerin ne is yapar kuzum , mileti dolandirmak , karisina kizina üfürük bahanesuiyle tecavüz etmek , muska yazip paralari cukka etmek disinda bir isleri varmidir , de birakin bu isleri de iki satir bilimsel icerik tasiyan söz ve/veya dörtlükler verin , Türkiye cumhuriyeti ne hale getirilmis vah vaaah

ayrica da resim resmen siddet iceriyor , ama siz kurban adi altinda hayvan bogazlamaya alisiksiniz , seyredip orgazm oldugunuzdan sizlere dogal gelebilir , gidin bir psikologa görünün derim

Geri