Asp - Mysql bağlantısında hata

Kodla Büyü

smyrna2318

Üye
Merhaba arkadaşlar siteye girişte aşağıdaki hatayı almaya başladım yardımcı olabilir misiniz?hosting firması bir çözüm bulamadı. işin ilginç tarafı siteyi ilk kurduğumda sorun yoktu gayet sağlıklı çalışıyordu bir anda böyle oldu.

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

Specified driver could not be loaded due to system error 5: Access is denied. (MySQL ODBC 3.51 Driver, C:\Program Files (x86)\MySQL\Connector ODBC 3.51\myodbc3.dll).

/baglanti.asp, line 9

8. satır : baglanti.Open "DRIVER={MySQL ODBC 3.51 Driver}; SERVER="&mysql_server&"; UID="&mysql_user&"; pwd="&mysql_pass&";db="&mysql_db&"; OPTION=3"

Teşekkürler.

Access is denied
ifadesi genelde izinlerle ilgili bir sıkıntı olduğunun göstergesi gibi. Sunucuda bir şeyler değiştirilmişse sebep olabilir. Örneğin MYSQL güncellenmiş olabilir. Öncelikle mysql sürümünüzü bir kontrol edin, buna uygun bağlantı cümlesi bulun.

yakuphan' Alıntı:
Access is denied
ifadesi genelde izinlerle ilgili bir sıkıntı olduğunun göstergesi gibi. Sunucuda bir şeyler değiştirilmişse sebep olabilir. Örneğin MYSQL güncellenmiş olabilir. Öncelikle mysql sürümünüzü bir kontrol edin, buna uygun bağlantı cümlesi bulun.

İlginize teşekkürler.

MYSQL bilgileri şu şekilde,
Sunucu: 94.138.196.32 via TCP/IP
Sunucu türü: MySQL
Sunucu sürümü: 5.0.95 - Source distribution
Protokol sürümü: 10
Kullanıcı: bebek@94.138.196.4
Sunucu karakter grubu: UTF-8 Unicode (utf8)

fakat aynı sunucu üzerinde bir başka web sitem daha var aynı Sunucu IP sini kullanıyorum onda hiç bir sorun yok ve connection string de aynı sadece database bilgileri değişik. Ki databasei de yeniden oluşturdum. Bu sunucu bilgilerine göre nasıl bir connection string kullanabilirim?

smyrna2318' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
Sıkıntı asp de kullandığınız mysql providerında gibi duruyor.

Yani? Tam olarak ne yapabilirim?

öncelikle connection stringinizi we configde kullanıyosanız bu şekilde güncelleyin
<add name="Karadeniz_muzikConnectionString" connectionString="server=12.12.123.122;user=asd;pwd=asd;database=asdasd;" providerName="System.Data.SqlClient"/>

birde asp.net projenizin içerisine mysql bağlantısı kurabilmeniz için gerekli dll yi eklemeniz gerekiyor. Benzer bir sıkıntı yaşamıştım 2 yıl önce. Baya uğraşmıştım çözmek için. bu şekilde çözdüm diye hatırlıyorum. Asp demişsiniz klasik asp.net olduğunu varsayarak cevap verdim. Klasik asp ise o konuda bilgim yok.

Geri