Asp.net de Class ile CssClass farkı nedir?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
asp.net için sınıf seçici stil olan class ile CssClass farkı nedir?
ör:
Kod:
.textbox{background-color:yellow; color:red;}
.konubasligi{background-color:yellow; color:red;}
tanımlaması yaptıktan sonra
textbox1 in properties panelinde CssClass bolumune textbox da yazsam
Class bölümüne konubasligi da yazsam yine aynı sonuç gelmiyor mu?
o halde aradaki fark nedir?

Class : Web sayfalarında tekrar yazmak istemediğin kodları oluşturduğun yapı.Bildiğin vb veya c# kodları yani.Örneğin veritabanı bağlantısını bir kez class da oluşturup tekrar yazmak zorunda kalmazsın.

CSS class : Sayfadaki öğelerin biçimsel olarak özelliklerini yazdığın yapı.Style sayfalarında oluşturulur.Yazı tipi, renk, position vs. özellikler.Burda classın başına nokta işareti konur.Başka öğelere de tekrar uygulayabilirsin

emrahsahan' Alıntı:
Class : Web sayfalarında tekrar yazmak istemediğin kodları oluşturduğun yapı.Bildiğin vb veya c# kodları yani.Örneğin veritabanı bağlantısını bir kez class da oluşturup tekrar yazmak zorunda kalmazsın.

CSS class : Sayfadaki öğelerin biçimsel olarak özelliklerini yazdığın yapı.Style sayfalarında oluşturulur.Yazı tipi, renk, position vs. özellikler.Burda classın başına nokta işareti konur.Başka öğelere de tekrar uygulayabilirsin
hocam o tip class değil. o class'ı biliyorum.

benim dediğim sınıf seçici stilin class'ı...
Kod:
.konubasligi{color:red; background-color:yellow;}
dediğimiz...

ben bunu
Kod:
textbox1 class="konubasligi"
yazınca sarı üstü kırmız olur. bunda sorun yok.
modülde ise
Kod:
.textbox{color:red; background-color:yellow;}
yazacaksın demiş. bunu kullanmak için de textbox1 in properties panelinde CssClass'ini textbox yapacaksın diyor.

ben de diyorum ki ben bu işi zaten
Kod:
textbox1 class="konubasligi"
ile yapabiliyorum zaten. bunu niye kullanayım? aradaki fark nedir?

Hocam sadece class ismini textbox vermiş arkadaş.Siz de konubasligi vermişsiniz.Kod farkı yok sadece isimlerini farklı vermişsiniz.

Geri