ASP.NET 'de yapılan Siteyi Puplish ettikten sonra Server 'da çalıştıramama

Kodla Büyü

offchu

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

ASP.Net'de yapmış olduğum bir projem mevcut , webconfig ayarlarını doğu yaptığıma inanıp siteyi publish ettiğimde ve FTP ile attığımda site görünmüyor . Plesk panel kullanılıyor. Veri tabanı için MSSQL. (http://hostsql1.isimtescil.net/)

500 - Internal server error.
There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

hatası alıyorum , bu hatanın binlerce sebepten dolayı olabileceğini biliyorum ancak sorum şu olacak , web sitesini .aspx uzantılı şeklinde atarsam çalışmıyor ancak .html uzantılı olan başka bir site attığımda sorunsuz çalışıyor nerede hata yapmış olabilirim ?

Webconfig içeriği;

PHP:
<?xml version="1.0"?>

<configuration>

<connectionStrings>

<add name="emlakDBConnectionString" connectionString="Data Source=hostsql1.isimtescil.net;Database=emlakDB; User ID=*****; Password=******* Integrated Security=false"
      providerName="System.Data.SqlClient" />

</connectionStrings>

<system.web>

<compilation debug="true" targetFramework="4.5"/>
    <identity impersonate="true" />
    <httpRuntime targetFramework="4.5.2"/>

</system.web>

</configuration>

PLESK üzerinde ASP.NEt ile ilgili ne ayar yapmam gerekiyor (Örn.Framework) ? Ekran görüntüsü şu şekilde ,

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum , web sitesi hazır durumda ancak server da bir türlü çalıştıramadım. Teşekkür ederim.

localdeki veritabanınızı servera taşıyıp veritabanı ayarlarınızı yapınız. (konuyla nette birçok video bulabilirsiniz )
varsayılan web dilini eğer c# kulanıyorsanız bu şekilde düzeltin.
framework te sorun yok gözüküyor

panel de asp net ayarların da 4.0 kullanıysan bunu da seçmen gerekir 2.0 la gelmiş olabilir plesk panel de aspnet . bununla ilgili ayarlara yotube kanalından inceleyebilirsin tüm ayarlar mevcut . youtube.com/sukrugaya

panel de asp net ayarların da 4.0 kullanıysan bunu da seçmen gerekir 2.0 la gelmiş olabilir plesk panel de aspnet . bununla ilgili ayarlara yotube kanalından inceleyebilirsin tüm ayarlar mevcut . youtube.com/sukrugaya

Şükrü Bey Merhaba yardımlarınız için teşekkürler , ilk önce müsait olduğunuzda webconfig ayarlarını beraber yapılandırabilir miyiz rica etsem ?

Kafamı karıştıran mylittleadmin tarafı, Connection sekmesinden detaylara baktığımda beni karşılayan ekran şöyle , resimler üzerinde kafamı karıştıran noktaları belirttim. Ayrıca Plesk'in bu son sürümünde Framework seçim alanı bulunmuyor. Sabit Resimlerde görebilirsiniz.

Sqlconnection.cs parametresinin de ASP.NET'de bu yönde değiştirilmesi gerekiyor sanırım

Youtube kanalınızdaki asp.net emlak sitesi çalışmanız dan yola çıkılarak hazırlanmış bir çalışma, yayınlayabilirsem görürsünüz inşallah :)

Son düzenleme:
localdeki veritabanınızı servera taşıyıp veritabanı ayarlarınızı yapınız. (konuyla nette birçok video bulabilirsiniz )
varsayılan web dilini eğer c# kulanıyorsanız bu şekilde düzeltin.
framework te sorun yok gözüküyor

Merhabalar Aziz Bey , localdeki veritabanını mylittleadmin e taşıdım burada bir sıkıntı yok, tabloları görebiliyor değişikliklerde bulunabiliyorum, problem server da oturum açamamam webconfig ayarlarını yapabilirsem çözülecek gibi görünüyor.

Geri