Asp .Net Farklı Pc lerde Çalıştırma

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar arkadaşlar;

Asp. Net kullanarak bir telefon defteri yapıyorum. Fakat kendi bilgisayarımda çalıştırdığımda çalışıyor. Başka bir bilgisayarda çalıştırdığımda bağlantıda sıkıntı var diyor. Nedeni ne olabilir. Web.config ile ilgili bir işlem mi yapmak gerekiyor. Teşekkürler.

Saygılar.

Kod:
OleDbConnection con;
        con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;DATA Source=" + Server.MapPath("~/database/bilgiler.mdb"));

try
        {
            con.Open();
            OleDbCommand db_komut;

db_komut = new OleDbCommand();

//db_komut adlı bir command nesnesi oluşturuluyor. 

db_komut.CommandText = "insert into teldefter(isim,cep,ev) values('" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "','" + TextBox3.Text + "')";

db_komut.Connection = con;

db_komut.ExecuteNonQuery();

//komut çalıştırılır. Geriye değer dönmeyeceği için ExecuteNonQuery kullanılır. 
            Label1.Text = "Başarılı bir şekilde kayıt yapıldı";
            con.Close();

}
        catch
        {
            Response.Write("Bağlantıda sorun var !!!");
        }

Hocam server.mappath yerine httpcontext.current.server.mappath kullanın.sorun çözülebilir

Hocam ~/ işaretini kaldırıp deneyin.yada dosyayı siteye yükleyin ben bir deneyeyim

Hocam normalde access veritabanını App_Data klasörüne atarlar. onu da şöyle gösteririz
"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;data Source=|DataDirectory|\\bilgiler.mdb"

ben bugüne kadar bu şekilde yaptım sorun olmuyordu

Sorunu aşağıdaki gibi çözdüm arkadaşlar. Bu şekilde yol vermek ne kadar sağlıklı. :!: Teşekkürler.

con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;DATA Source=C:\\Users\\Uuuurpc\\Documents\\Visual Studio 2012\\WebSites\\telefon\\trehber\\database\\bilgiler.mdb");

Hocam her bilgisayarda tekrar string yazacak mısınız. şunu deneyin sorun olmaz. hostinge de atsanız sorun çıkarmaz.

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;data Source=|DataDirectory|\\bilgiler.mdb"

yalnız veritbanını App_Data klasörüne atın

Geri