ASP.NET index.aspx ve index.aspx.cs dosyalarını tek dosyada birleştirme?

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar basit bir puan hesaplama kodum var asp ile site haline getirdiğimde iki farklı dosya oluşuyor Ben bu iki dosyadaki kodları tek bir aspx dosyasında birleştirmek istiyorum bu mümkün müdür?
Bunu şunun için istiyorum yönetim panelli bir siteye kod girebiliyorum ancak bu uygulamanın kodları iki farklı dosyada olduğu için sitede çalıştıramıyorum. Yönetim panelinde kodları tek sayfada toplamak istiyorum. Yardımı dokunacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Normalde projeyi Web Site değil de Web Application olarak hazırlayıp publish ettiğinizde bu dosyaları birleştirir ve kodları gizler ama .dll dosyası da üretir. Bunun dışında benim bildiğim birleştirme yöntemi yok. Yönetim panelli dediğinize göre içerik oluşturma kısmında sayfayı çekmek istiyorsunuz sanırım. Amatör bir yöntem olacak ama eğer az önce bahsettiğim gibi FTP 'ye publish edilen dosyaları atıp doğrudan çalıştırabiliyorsanız(örneğin; siteniz/hesaplama.aspx gibi), yönetim panelindeki içerik içinden de iframe gibi bir yöntemle çalışan aspx sayfasını çekmeyi deneyebilirsiniz.

Visual Studio sürümüne göre değişebilir, web sitesi klasörüne(solution explorer) sağ tık add-add new item-web form dedikten sonra bir yerlerde "Place code in seperate file" gibi bir işaret kutusu(checkBox) olur, onun işaretini kaldırırsanız tek dosya olarak eklenir.

Teşekkürler hocalarım. Şu kodu çalıştıramadım sorun nedir acaba? Bir bakar mısınız.

Kod:
<script language="javascript" type="text/javascript">
// <![CDATA[

function button_onclick() {
        Double dogrusayisi= Convert.ToDouble(textfield.Text);
        Double puan = 0;
        if (select.SelectedIndex == 0) { puan = 20 + 80 * ((dogrusayisi - 0) / (60 - 0)); }
        if (select.SelectedIndex == 1) { puan = 20 + 80 * ((dogrusayisi - 0) / (56 - 0)); }
        if (select.SelectedIndex == 2) { puan = 20 + 80 * ((dogrusayisi - 0) / (59 - 0)); }
        if (select.SelectedIndex == 3) { puan = 20 + 80 * ((dogrusayisi - 4) / (58 - 4)); }
        if (select.SelectedIndex == 4) { puan = 20 + 80 * ((dogrusayisi - 4) / (58 - 4)); }
        if (select.SelectedIndex == 5) { puan = 20 + 80 * ((dogrusayisi - 1) / (56 - 1)); }

if (puan <  20) { puan =  20; }
        if (puan > 100) { puan = 100; }

Label1.Text = puan.ToString("0.00000");
    }

// ]]>
</script>
<form id="form1" runat="server">
  <table width="325" border="2">
    <tr>
      <td colspan="2">Dib-Mbsts Puan Hesaplama</td>
    </tr>
    <tr>
      <td width="160">Mbsts Yılı</td>
      <td width="140"><label>
        <select name="select" id="select">
          <option>2021</option>
          <option>2020</option>
          <option>2019</option>
          <option>2018</option>
          <option>2017</option>
          <option>2016</option>
        </select>
      </label></td>
    </tr>
    <tr>
      <td>Doğru Cevap sayısı</td>
      <td><label>
        <input type="text" name="textfield" id="textfield">
      </label></td>
    </tr>
    <tr>
      <td>&nbsp;</td>
      <td><label>
        <input type="submit" name="button" id="button" value="Hesapla" onclick="return button_onclick()">
      </label></td>
    </tr>
    <tr>
      <td>Mbsts Puanı</td>
      <td>
          <asp:Label ID="Label1" runat="server"></asp:Label>
        </td>
    </tr>
  </table>
  <p>&nbsp;</p>
</form>

Geri