Asp.net okul sitesi - KULLANIMA HAZIR

Kodla Büyü

osiris

Süper Üye
Süper Üye
Asp.net ile hazırladım
http://www.gulhaneioo.k12.tr/default.aspx

Tasarım MyDesign, kodlama ise % 99,9 bana ait. Öğretmenler şifreleri ile giriş yapıp siteyi güncelleyebiliyorlar. Site yöneticisi(web yayın ekibi vs.) Öğretmenin eklediği haber, makale, dosya vs. şeyleri inceleyip onaylıyor ve içerik güncelleniyor. Sitenin neredeyse tamamını yönetici panelinden güncelleyebiliyorlar.

Kendi okulumun dışında da 2 okula uyguladım. İlgilenenler özelden yazsınlar.

YÖNETİCİ:

Yönetici panelinin kullanımı son derece kolaydır.
1. Kendinize ait fotoğrafınız ile adınız yönetici panelinde sizi karşılar.
2. Üst menüden her türlü değişikliği yapabilirsiniz.
3. Sol menülerden istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.
4. Çıkış yaparken bu butonu kullanmanız, başka kişilerin yönetim panelinize erişmelerini engeller.

Genel olarak:
- Sınırsız fotoğraf galerisi ekleyebilir ve silebilirsiniz.
- Sınırsız fotoğraf ekleyebilirsiniz. (Fotoğraf eklemeden önce fotoğraflarınızın boyutunu küçültmeniz web sayfanızın sağlığı için iyi olacaktır.)
- Sınırsız etkinlik ekleyebilirsiniz(Etkinlik eklemeden önce o etkinlikte çekilen fotoğrafları yükleyeceğiniz ayrı bir fotoğraf galerisi oluşturmalısınız). Etkinliklerinizi sonradan güncelleyebilirsiniz.
- Sınırsız dönem ekleyebilirsiniz.
- Öğretmenlerinizin eklediği etkinlikleri onaylayabilirsiniz. Güncelleyebilirsiniz.
- Sınırsız personel ekleyebilirsiniz. Personel bilgilerini güncelleyebilirsiniz.
- Personelleriniz için sınırsız branş ekleyebilirsiniz.
- Branşları kendi içinde sıralayabilirsiniz.
- Sınırsız makale ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz makaleleri sonradan güncelleyebilirsiniz.
- Öğretmenlerinizin eklediği makaleleri onaylayabilirsiniz. Güncelleyebilirsiniz.
- Dosya ekleyebilirsiniz.
- Öğretmenlerinizin eklediği dosyaları onaylayabilirsiniz. Güncelleyebilirsiniz.
- Sınırsız duyuru ekleyebilirsiniz.
- Sınırsız başarı ekleyebilirsiniz.
- Sitenize ait genel ayarları yapabilirsiniz.
- Sınırsız link ekleyebilirsiniz.
- Ziyaretçi defterini okuyabilir, istemediklerinizi silip istediklerinizi yayınlayabilirsiniz.
- Size gelen mesajları okuyabilirsiniz.

Öğretmen panelinin kullanımı son derece kolaydır.
4. Çıkış yaparken bu butonu kullanmanız, başka kişilerin yönetim panelinize erişmelerini engeller.

Genel olarak:
- Öğretmen sadece kendi eklediği fotoğraf, etkinlik, makale, dosya ve kişisel bilgilere müdahale edebilir.
- Sınırsız fotoğraf ekleyebilirsiniz. (Fotoğraf eklemeden önce fotoğraflarınızın boyutunu küçültmeniz web sayfanızın sağlığı için iyi olacaktır.)
- Sınırsız etkinlik ekleyebilirsiniz(Etkinlik eklemeden önce o etkinlikte çekilen fotoğrafları yükleyeceğiniz ayrı bir fotoğraf galerisi oluşturmalısınız). Etkinliklerinizi sonradan güncelleyebilirsiniz. Yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
- Sınırsız makale ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz makaleleri sonradan güncelleyebilirsiniz. Yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
- Dosya ekleyebilirsiniz. Yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
- Size ait genel bilgileri güncelleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• okul web.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 2,153
Re: Asp.net okul sitesi - hazır

by_katliam' Alıntı:

evet hocam, şablon zaten mydesign'a ait. Önemli olan işlevselliği. siz html kullanmışsınız ben asp.net kullandım. Web tasarımından hiç anlamayan birisi, yönetici paneline girip her türlü güncellemeyi yapabilir...

hocam parayla mı satıyorsunuz? ne kadar?

osiris' Alıntı:
Asp.net ile hazırladım
http://www.gulhaneioo.k12.tr

Tasarım MyDesign, kodlama ise % 99,9 bana ait. Öğretmenler şifreleri ile giriş yapıp siteyi güncelleyebiliyorlar. Site yöneticisi(web yayın ekibi vs.) Öğretmenin eklediği haber, makale, dosya vs. şeyleri inceleyip onaylıyor ve içerik güncelleniyor. Sitenin neredeyse tamamını yönetici panelinden güncelleyebiliyorlar.

Kendi okulumun dışında da 2 okula uyguladım. İlgilenenler özelden yazsınlar.

YÖNETİCİ:

Yönetici panelinin kullanımı son derece kolaydır.

Genel olarak:
- Sınırsız etkinlik ekleyebilirsiniz(Etkinlik eklemeden önce o etkinlikte çekilen fotoğrafları yükleyeceğiniz ayrı bir fotoğraf galerisi oluşturmalısınız). Etkinliklerinizi sonradan güncelleyebilirsiniz.
- Sınırsız dönem ekleyebilirsiniz.
- Öğretmenlerinizin eklediği etkinlikleri onaylayabilirsiniz. Güncelleyebilirsiniz.
- Sınırsız personel ekleyebilirsiniz. Personel bilgilerini güncelleyebilirsiniz.
- Personelleriniz için sınırsız branş ekleyebilirsiniz.
- Branşları kendi içinde sıralayabilirsiniz.
- Sınırsız makale ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz makaleleri sonradan güncelleyebilirsiniz.
- Öğretmenlerinizin eklediği makaleleri onaylayabilirsiniz. Güncelleyebilirsiniz.
- Dosya ekleyebilirsiniz.
- Öğretmenlerinizin eklediği dosyaları onaylayabilirsiniz. Güncelleyebilirsiniz.
- Sınırsız duyuru ekleyebilirsiniz.
- Sınırsız başarı ekleyebilirsiniz.
- Sitenize ait genel ayarları yapabilirsiniz.
- Sınırsız link ekleyebilirsiniz.
- Ziyaretçi defterini okuyabilir, istemediklerinizi silip istediklerinizi yayınlayabilirsiniz.
- Size gelen mesajları okuyabilirsiniz.

Öğretmen panelinin kullanımı son derece kolaydır.

Genel olarak:
- Öğretmen sadece kendi eklediği fotoğraf, etkinlik, makale, dosya ve kişisel bilgilere müdahale edebilir.
- Sınırsız etkinlik ekleyebilirsiniz(Etkinlik eklemeden önce o etkinlikte çekilen fotoğrafları yükleyeceğiniz ayrı bir fotoğraf galerisi oluşturmalısınız). Etkinliklerinizi sonradan güncelleyebilirsiniz. Yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
- Sınırsız makale ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz makaleleri sonradan güncelleyebilirsiniz. Yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
- Dosya ekleyebilirsiniz. Yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.
- Size ait genel bilgileri güncelleyebilirsiniz.

osiris MEB'in sunucuları asp.net destekliyor mu ki !

bende öyle bir site yapmayı planlıyorum.

okyay' Alıntı:
osiris MEB'in sunucuları asp.net destekliyor mu ki !

bende öyle bir site yapmayı planlıyorum.

desteklemiyor. kendi sunucumuz var, oradan yayınlıyoruz sitelerimizi

sunucuların acaba okul için maliyeti nedir bir bilginiz var mı? Siteniz gerçekten güzel olmuş.

okyay' Alıntı:
sunucuların acaba okul için maliyeti nedir bir bilginiz var mı? Siteniz gerçekten güzel olmuş.

Hocam, kendi sunucumuz var. Yıllık 50tl sunucu ücreti alıyoruz. İlk yıl almıyoruz. 500mb yer ve 8gb trafik veriyoruz. Kota aşımlarınada bugüne kadar herhangi birşey uygulamadık. Okullarımz bazen kota aşımı yapıyor. hoş görüyoruz onları. başka yerlerde hemen fark ücreti talep edilir...

1 ay kullanımı ücretsiz yapsak nasıl olur sizce?

video sayfası hocam onu bilerek kaldırdım bu gün tüm php,asp, asp.net html siteleri için ücretsiz sms modülü hazırladım onun videolarını çekip güncelleyeceğim o yüzden kaldırdık. O kodları bbnette paylaşayım kullanım videolarını ona göre tekrar buraya yükleceğim.

togius' Alıntı:
video sayfası hocam onu bilerek kaldırdım bu gün tüm php,asp, asp.net html siteleri için ücretsiz sms modülü hazırladım onun videolarını çekip güncelleyeceğim o yüzden kaldırdık. O kodları bbnette paylaşayım kullanım videolarını ona göre tekrar buraya yükleceğim.
teşekkürler hocam, başarılar. sizin modülü daha önce incelemiştim. başarılı olduğunu düşünüyorum...

mobile' Alıntı:
Site çok yavaş açılıyor, sayfalar arası geçişte yavaş
biraz fazla foto kullandım. bir de temp fotolar kullanmadım. kullanmam erekecek.

Sizin bağlantınız meb mi?

evet okuldaki bilgisayardaydım şimdi evdeyim gayet hızlı açıyor :)

sql injection problemini de giderdim. Sayaç ekledim, sayaçı ip'ye dayalı olarak düzenleyecegim

Geri