ASP.NET projesi Hosta atınca çalışmıyor, Acil yardım...

Kodla Büyü

mek63

Site Gezgini
Merhaba Arkadaşlar,

Asp.net'te çok iyi değilim ancak ufak bir proje yaptım ve Visual Studio'da çalılıyor. Bu projeyi almış olunan hostta atınca klasik asp ve ya php gibi direk çalışmıyor web config ayarlarınıda kurcaladım ancak çözemedim(kahtagazetesi.com). :?

yardımcılarınızı bekliyorum... :roll:

Server Error in '/' Application.

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

....
HTurkoglu_HaberSitesi.Default.Page_Load(Object sender, EventArgs e) in C:\Users\mem\Desktop\ödev\Hüseyin Haber Sitesi\HTurkoglu_HaberSitesi en sonn\HTurkoglu_HaberSitesi\Default.aspx.cs:19
...

ancak yukarıdaki satırı projede bulamıyorum

mek63' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Asp.net'te çok iyi değilim ancak ufak bir proje yaptım ve Visual Studio'da çalılıyor. Bu projeyi almış olunan hostta atınca klasik asp ve ya php gibi direk çalışmıyor web config ayarlarınıda kurcaladım ancak çözemedim(kahtagazetesi.com). :?

hocam yanlış anlama ama çokta iyi değilim demişsin ama hiçte iyi değilsin. Bunu söylememin sebebi localhostta bir hata almayıp hostta hata almanın 50 tane sebebini sıralarım sana burada. bu yazma izinlerinden tut yaptığın yol tanımlarına kadar uzar gider. Sen hangi hatayı aldığını buraya yazmadan acil yardım beklemen biraz yanlış oluyor. ilk olarak Web Config <customErrors mode="Off"/> yapmalısın. Sonra aldığın hatayı veya hata ekranını burada paylaş sonra cevap verebiliriz. Kolay gelsin.

togius' Alıntı:
mek63' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

hocam yanlış anlama ama çokta iyi değilim demişsin ama hiçte iyi değilsin. Bunu söylememin sebebi localhostta bir hata almayıp hostta hata almanın 50 tane sebebini sıralarım sana burada. bu yazma izinlerinden tut yaptığın yol tanımlarına kadar uzar gider. Sen hangi hatayı aldığını buraya yazmadan acil yardım beklemen biraz yanlış oluyor. ilk olarak Web Config <customErrors mode="Off"/> yapmalısın. Sonra aldığın hatayı veya hata ekranını burada paylaş sonra cevap verebiliriz. Kolay gelsin.

bu konuda haklısınız, customerrors şuan off, ve hata bir üst mesajda var, yardım edebilecekseniz pm atabilirim...

arkadaşım zamanında benimde en çok aldığım hata idi.web.config deki veri tabanınız ile ilgili connectionstring ifadesinin yanlış olması ile ilgili bir durum
1.kullandığınız veri tabanı access ise sadece yazdığınız veri tabanı yolunu kontrol ediniz.
2.veri tabanınız mssql veya mysql ise hostta yeni veri tabanınızı oluşturunuz ör.ben natro ile çalışıyorum mssql veri tabanını oluşturunca connectşonstringi otamatik olarak veriyor,diğer hosting firmalarıda veriyor olması lazım vermiyorlarsada örnek bir conncetion string ifadesi aşağıda örnekte var. kopyalayıp web.confige yapıştırıyorum.kolay gelsin
Örnek:
<configuration>
<connectionStrings>
<add name="MarasConnectionString" connectionString="Data Source=veritabanıipadresi;Initial Catalog=Veritabanıadı; User Id=veritabanıkullanıcıadı;Password=veritabanışifresi;" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>
<system.web>

<customErrors mode="Off"/>
<compilation debug="true" targetFramework="4.0">

...

renkli yazdığım alanlar sunucuda oluşturulmuş veri tabanı bilgileridir.

Geri