Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Astra mi? Corolla mı?

Konu, 'Otomobil Kulübü' kısmında eridim tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

?

Astra vs corolla

1. Astra

oy sayısı 14
    28,0%
  2. Corolla

oy sayısı 36
    72,0%
  1. eridim

eridim Seçkin Üye Seçkin Üye

2. ernsg

ernsg Site Gezgini

COROLLA

3. erakcora

erakcora Seçkin Üye Seçkin Üye

toyota eski kasa mı ,yeni kasa bayilerde yok mu?Astra eski kasa zaten

4. 06Davut

06Davut Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Sorman hata birisi süper lig diğeri ikinci lig
    Toyota ile wolswagen yada mercedes felan kıyaslasan iyi olurdu.
    Sanayi ustalarına sor inanmazsan. Astra iyi değil orta seviye

5. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Astranin yüzü eskidi hocam corolla yeni kasa, tüp olayi nedir corollada acaba

6. guner1453

guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

toyotayı vw ve mercedes ile kıyaslamak yarış atıyla eşşeği kıyaslamak gibi olmuş.

7. eridim

Astra nin masrafı daha az olur (servis yedek parça vb) diye düşünüyorum yanlış mıyım? Ayrıca kasa olayı ni da bende merak ediyorum.

Son düzenleme: 24 Haziran 2019
  8. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

1.33life 2017 var yokusda kastiriyor ama 1.6ne olur bilmem tupsuz kullaniyorum

katafalk bunu beğendi.
  9. Hige

Hige Aktif Üye

Birde servis noktasında bakmak lazım. 2016 Auris sahibiyim her 10.000km'de bir bakım yaptırıyorum. Can sıkıcı bir durum. (Araç garantisini 5 yıla uzatmıştım.) :(

10. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

japondan şaşma

11. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Astra 15.000 bakımı ister. Corolla ise 10.000 bakımı. Ayrıca toyota dünya çapında en az arıza veren arabalardandır. Opellerin yeni kasalarında nasıldır, sormak lazım. Ben 4 yıl dizel Corsa kullandım. Sadece periyodik bakıma gittim. Hiç arıza vermedi. Ama astra’da durum nedir bilemiyorum. Gene de toyota daha bir güven veriyor sanki. Ama yeni astra’lar da fena değil gibi. Hakkını yememek gerek.

12. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

Astra lpg ye pek uyumlu değil, benzine yürek dayanmaz, dizel alabilirsenis astra iyi tercih olur, benzinlide corolla tavsiye ederim, manuel alırsanız bakım için servise de gitmenize gerek kalmaz, ancak otomatik şanzımanıda bildiğim kadarıyla sorunsuz, yağını filtresini değiştir devam, 2018 manuel 1.6 corolla sıfır, atiker lpg taktırdım, 1.6 motor lpg de benzinden daha performanslı çalışıyor, aynı aracını lpg siz kullanan arkadaş benim araçta lpg yi test edince gidip hemen lpg taktırdı, lpg taktırınca motor garantisi ölüyor zaten diye bakımlarını dışarda yaptırıyorum tavsiye ederim

Son düzenleme: 3 Temmuz 2019
  13. muamma25

muamma25 Seçkin Üye Seçkin Üye

bende 2012 dizel astra var çok memmunum. toyotada tip bile yok. toyotayı istanbulda park ederken önü arkası sürtüyor. uzun va acayip bişey yapmışlar. astra şekil olarak daha iyi ve bence yola daha iyi oturuyor. bence çok aman aman bir fark yok. ikiside sağlam araba. kolay kolay sanayi yüzü göstermezler.sanayiye gitme meselesine gelince artık yeni arabalar herşeye arıza ışığı yakar oldu. toyotasıda aynı astrası da. sadece dediğim gibi arıza ışıkları çok yanar onlarda genelde basit hatalar. yani onlar için sanayiye gittim denmez. uğrarsın ustaya bilgisayara bağlar hatayı siler o kadar

14. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Beklentine göre değişkenlik gösterir sayın hocam. Şöyle ki;aradığın şey konfor ve sürüş keyfi ise astra; amacın a noktasından b noktasına gitmek ise, arabada senin için önemli olan şey sorunsuzluk ve yakıt tüketimiyse corolla. Diğer şeyler tamamen göreceli ama işin özeti budur

15. eridim

Toyota da Astra kadar konfor ve sürüş keyfi yok mu?

16. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

Astranın hangisinideki sürüş keyfi, 1.6 dizel alırsan sürüş keyfi olur, 1.4 benzinlisi rezil durumda, corolla fena değil, ben beğeniyorum şahsen

17. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Astradaki yol tutuşu çok güzel. Dizel için söylüyorum. Bastıkça yere yapışıyor sanki. Yeni kasa corollalar için de aynı şeyi söylüyorlar. Bence çok da afaki bir fark yoktur diye düşünüyorum

18. permanganat

permanganat Seçkin Üye Seçkin Üye

2017 astra 1.6 edition plus var landirenzo tup takili cok memnunum toyota hic surmedim sonucta ikiside iyi araba ama toyota 1.33 alacagima 1.6 astra alirim daha iyi

19. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Tabiki yok sayın toyota kütük gibi araba. Bir önceki aracım 2003 model astra g kasa idi. Aralıksız 9 saat kullandım aman aman yorulmadım. Kayın pederin 2006 corolla sını 4 saat sürdüm 14 saat sürmüş gibi yoruldum. Alman ve japon konfor konusunda kıyaslanmaz bile. Hani astrayı alacaksın bilmiyorum ama sana Şunu söyleyim.ben şu an 2017 tdi passat araca biniyorum inan ki eski aracımın hızlanırken verdiği ivmelenme keyfini bu araçta almıyorum

20. muamma25

muamma25 Seçkin Üye Seçkin Üye

YAPMA HOCAM 2017 PASSAT TDİ İVMELENMİYORSA DİĞER ARAÇLARI ÇÖPE ATMAK LAZIM. PASSAT FARKLI BİR ARABA. AUDİ VE MERCEDESTEN BİLE DAHA ÇOK KEYİF ALIRIM PASSAT SÜRERKEN

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal