Asus mu? Lenovo mu?

Kodla Büyü
2012 yılı şubat ayında aldığım asus n serisi bilgisayarı hala aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Görünen o ki daha uzun yıllar da kullanacağa benziyorum. Kendi adıma bir sonraki bilgisayarım da kesinlikle asus olacak diyebilirim

2015'te aldığım Asus'un K555L modelini hala kullanıyorum. Geçen yıl SSD değişimi yaptım. İlk günkü gibi oldu. Tekrar dizüstü alsam bu performansla Asus'u seçerim

Arkadaşlar merhaba, laptop araştırıyorum. Amacım oyun degil, fusion360, After effect gibi programlarda sorun yaşamamak.

Şu iki laptop arasında kaldım.
1- Asus
https://www.hepsiburada.com/asus-x5...bilgisayar-p-HBV00000POH8P?magaza=Hepsiburada
2- Lenova
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-81sy001wtx-p-HBV00000TBJ8P

Yada bunların dışında tavsiyeniz var mıdır?

Lenovo kullanıyorum gayette memnunum ama bu iki laptop arasında Asus'u seçerdim. Neticede i7 işlemci var içerisinde. Ekran kartlarının performansı birbirine yakın.

Lenovoların kronik sorunu kasasıdır. Zayıf ve dayanıksızdırlar. Seçimleriniz arasından Asus hem donanım hem malzeme kalitesi yönünden tercih nedeni olmalı.

Lenovoların kronik sorunu kasasıdır. Zayıf ve dayanıksızdırlar. Seçimleriniz arasından Asus hem donanım hem malzeme kalitesi yönünden tercih nedeni olmalı.
Lenovonun kasası evet biraz zayıf ama biraz değişmiş gibi sanki. Benden sonra komşum aldı inceledim kasası biraz daha iyi idi. Asusta da ekran altındaki çıta kırılıyor. Arkadaşım da Asus aldı 2 tane ikisinin de aynı yer kırıldı. Kırılma kasada değil ekrana giden kabloların geçtiği çerçevede. Bunu biliyorum ama yine de Asus alırım dedi. Tabi bu bilgisayarları aynı anda almadı. Biri eskidi diğerini öyle aldı aralarında en az 4-5 sene var. Sonrasında öğrencim aldı o da aynı o şekilde oldu. Asusta iyidir Lenovo da. Umarım daha uzun süre gerek kalmaz ama bilgisayar alacak olsam ben de Lenovo ya da Asus arasında tercih yapardım.

İkisi de iyi marka işlemci hariç diğer önemli özellikleri aynı. İşlemciye gelince 9300h ile 9750h arasında azımsanmayacak fark var mesela 9750h 12 çekirdek 9300h 8 çekirdek keza cache bellek de 12MB vs 8MB saat hızına gelince de max hız 4100MHz vs 4500 MHz hepsinde de 9750h daha önde dolayısıyla ben asus u tercih ederdim. İşlemciler ters olsaydı o zaman da tercihim Lenovo olurdu. Bence bu işlemciler arasındaki fark asus ve lenovo için kıyaslayacak olursak marka arasındaki farktan daha tercih edilesi.

Geri