Asus notebook recovery sorunu

Kodla Büyü

vakitsiz67

Aktif Üye
Asus K55V notebook sahibiyim. Üzerinde win8 ile beraber geldi. Win 10 yükseltim. Daha önce recovery bölümünü kullanmıştık çalışıyordu. Bugün recovery yapmayı defalarca denedim. Bir sorunla karşılaştı uyarısı alıyorum her seferinde. Dolayısıyla notebook açılmıyor. Bu durumda servise göndermeden yapabileceğim bir şey var mı?

Recovery bölümünde bulunan *.wim dosyasını Windows yükleme medyası içinde bulunan *.wim dosyası ile değiştirip Windows yükleme medyası ile işletim sistemini kurarsanız recovery bölümü çalışmaya başlar diye düşünüyorum.

Mcafee ya da Bitdefender Antivirüs programını kullandıysanız imaj dosyanız zarar görmüştür. Bu nedenle recovery yapılamadığı çok oluyor.

Asus N550JV ve Asus N750JV'nin bozulmamış imajları torrent olarak mevcut ama sizin serininkini bulamadım.

Son düzenleme:
Peki bu durumda servise göndermekten başka bir çare var midir
Servise gönderirseniz aklınızda olsun da bilgisayar gelir gelmez Asus Backtracker programı ile bir adet 16 GB'lik flash disk'e hemen imaj alın. İleride canınız istediği gibi recovery'e dönebileceğiniz gibi Windows 10'u da defalarca gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz.

Yukarıda yazdığım şekilde kurtarabilirsiniz. Disk yönetiminden recovery bölümüne sürücü harfi atayın. Bu bölümde bulunan dosyalar kurtarma dosyalarıdır. Burada wim uzantılı bir dosya vardır. Bu dosyadan yükleme yapmanız gerekiyor. Buradaki wim dosyasını Windows yükleme DVD sinde bulunan wim dosyası ile değiştirip DVD veya USB ile recovery bölümüne dokunmadan işletim sistemini yükleyin. Böylece orjinal sistemi yüklemiş olacağınız için bundan sonra recoverynin çalışması beklenir.

Geri