asus X550C laptop anakart

Kodla Büyü

@pardus

Üye
Arkadaşlar merhaba
Bilgisayarin harddisk ışığı 2 saniye yanıp sönüyor fan çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Deşarj yöntemini denedim olmadı. Bios entegresini söküp yeni yazılım artık ram leri kontrol ettik harici ram takıp öyle denedik olmadı. Böyle bir sorunla karşılaşan veya elinde belittigim anakart modeli olan varmı?

Arkadaşlar merhaba
Bilgisayarin harddisk ışığı 2 saniye yanıp sönüyor fan çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Deşarj yöntemini denedim olmadı. Bios entegresini söküp yeni yazılım artık ram leri kontrol ettik harici ram takıp öyle denedik olmadı. Böyle bir sorunla karşılaşan veya elinde belittigim anakart modeli olan varmı?
Bildiğim kadarıyla bu anakartta üzerine etegre şekilde ram modülleri mevcut. Bu ram modüllerinden birisi arızalanmışsa yeni ram taksanız bile görüntü vermez anakart. Önce anakart şemasından bu ramlarin iptal edilmesi gerekir. Sonra yeni ram takarak denemelisiniz. Aşağıda benzer sorunu olan bir anakart videosu var. İzlemenizi tavsiye ederim.

Hocam benim masa üstünde de aynı sorun vardı ölçtük biçtik yapmadığımız kalmadı en son kartın devrelerini elle kontrol ederken küçük bir mosfetin çok ısındığını farkettik ama buralarda bulamadım-dan dolayı anakartı değiştirmek zorunda kaldım .

@namaldish cevap icin teşekkür ler. anakart da entegre uzerindeki ram modüllerini anakart şemasında bulup iptal ettik ve harici soket ile yeni ram taktik olmadı tek çare anakart i değiştirmek olacak gibi

@namaldish cevap icin teşekkür ler. anakart da entegre uzerindeki ram modüllerini anakart şemasında bulup iptal ettik ve harici soket ile yeni ram taktik olmadı tek çare anakart i değiştirmek olacak gibi
harici ekran kartlı modelse elinizdeki anakart UMA yöntemini deneyin isterseniz. büyük ihtimalle ekran kartı arızası var anakartta..

Geri