Asus X554L çok yavaş çalışıyor

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. Asus X554L dizüstü bilgisayar aldığımızdan beri çok yavaş çalışıyor. bilgibayar ayarlarını sıfırladığımızda bir parça düzeldi ancak hala inanılmaz yavaş neden olabilir? (tam modeli: Asus X554LJ-XO1137T)

Hocam yavaşlıktan kastınız nedir? Birkaç sorunu ayrıntılı yazarsanız (Mesela çalıştırdığınız programlar mı yavaş açılıyor vs..) daha kolay yardımcı olabiliriz.

mehmetkobe' Alıntı:
Hocam yavaşlıktan kastınız nedir? Birkaç sorunu ayrıntılı yazarsanız (Mesela çalıştırdığınız programlar mı yavaş açılıyor vs..) daha kolay yardımcı olabiliriz.

hocam bilgisayarıma girerken bile takılabiliyor. diğer arkadaş ofis yüklümeye çalışmış 15 dakika sonra iptal etti. nerde ne zaman takılacağı belli olmuyor. birde i5 işlemcili değilde celeron işlemcili gibi çalışıyor

hocam hdd arızalı olabilir hdd arızasında böyle ağırlaşıyor denemek kolay bir usb belleğe pardus vb bi linux atıp flash dan çalıştırıp kullanın eğer hızı iyiyse hdd birinci şüpheli olur farklı bir hdd ile test edip kesin sonucu alırsınız yok usb de yine yavaşsa başka bir şey var demektir ısınıyor olabilir hava yolları tıkalı olabilir açıp bakmak gerekir siz önce bir usb ile deneyin

Hocam bende bir arkadasima aldim. Modeli hatirlamiyorum ancak yeni cikan 7200 serisi islemcili olanlardan. Fiyati cok uyguna gelmisti. Ancak makina stabil calismiyordu. Kurulum, program kurulumu, kaldirma kopyalama vs her islem normalden 3-4 kat daha uzun suruyordu. Bende degisim isteyerek asus servise postaladim bugun. Buyuk ihtimal hdd sikintili cikacak ve degistirecekler. Urun daha sifir olmasin kardesim, ben asustan zengin miyim? Ancak elektronik cihaz sans isi. Yapacak bisey yok.

Hocam cd den yada hocamın dediği gibi usb den çalışan bir işletim sistemi ile deneyip sonuçları yazar mısınız.

hocam bizde de X554L var. 1 sene önce eşime aldım. Bizimki de 1 senedir aynı. Makinanın açılış ve kapanışı çok yavaş. Aklına estikçe mavi ekran verip kapanıyor. Bende hdd den olduğunu düşünüyorum. Kullandığımız için Servise de göndermedik. Çok sinir bozucu bir makina. Sanırım ben bir SSD alıp öyle kullanacağım.

hocam aynı makineden bende de vardı. Ekstra 8 gb ram taktım yani toplamda 12 gb ram oldu ama bilgisayar yine de performansız çalışıyor. Anlayamadım özelliklerinin hakkını vermiyordu makine. Makineye kendi backup'u ile format atayım dedim inanın 4 saat sürdü işlem. Sonrası sattım gitti.

Hocam bende de aynısı var. Ben hdd yi ssd ile değiştirdim sorunsuz kullanıyorum.

Geri