atak 2.0 sorunu

Kodla Büyü

zeta

Site Gezgini
geçen sene okuldaki bütün tahtalara atak 2.0 kurmuştum sorunsuz da çalışıyordu. bir öğretmen flasına anahtar oluşturmamı istedi ama flashı bozukmuş. atak programı onun flashı ile uğraşırken dondu. kapattım tekrar açtım çalıştı ama ondan sonra hazırladığım hiç bir flash tahtaları açmadı. tekrar flash hazırlamak için ne yapabilirim?

Atak programını nasil sorunsuz kullanıyorsunuz helal olsun Atak programı flash icine bir dosya atıyor ve flaşa virüs bulaşınca program çalışmaz oluyor bu defa bir de öğretmenin virüslü flaşını temizlemekle uğraşıyorum.Bu sene flaşların seri numarasını alan ve dolasıyla formattan virüsten etkilenmeyen 250 TL’ye bir program aldık rahat ettik
İnsallh sorununuzu cozersiniz hocam

Program satın almaya gerek yok hocam ntfs formatlanmış bir flasha atakla anahtar işlemi uygulanır. Ntfs protection ile flash kilitlersiniz. Gerekirse öğretmene kullanabileceği bir klasör açarsınız onun içini kullanır. Virüsler dosyaların yerini değiştiremez ve anahtar bozulmaz. Biliyorsanız programada gerek yok kullanıcı yetkilerinden izinleri kaldırırsınız.

Program satın almaya gerek yok hocam ntfs formatlanmış bir flasha atakla anahtar işlemi uygulanır. Ntfs protection ile flash kilitlersiniz. Gerekirse öğretmene kullanabileceği bir klasör açarsınız onun içini kullanır. Virüsler dosyaların yerini değiştiremez ve anahtar bozulmaz. Biliyorsanız programada gerek yok kullanıcı yetkilerinden izinleri kaldırırsınız.
Eski ATAK surumu fat32 de çalışıyordu sadece sizin dediğinizi yapamıyorduk ama sanırım ATAK 2.0’de çözülmüş bir deneyeceğim teşekkürler

Eski ATAK surumu fat32 de çalışıyordu sadece sizin dediğinizi yapamıyorduk ama sanırım ATAK 2.0’de çözülmüş bir deneyeceğim teşekkürler
Hocam eski ya da yeni atak sürümü ikiside fat32 de çalışır. Belleğin ntfs olarak formatlanması ona yeni özellikler kazandırır. bunlardan biride güvenlik seçenekleri bahsi geçen programla belleğinizi kilitleyebilir ve kısayol virüsünün anahtar dosyasını silmekten korumuş olursunuz. bu bir çok klasörünüz için geçerlidir.

Atak programını nasil sorunsuz kullanıyorsunuz helal olsun Atak programı flash icine bir dosya atıyor ve flaşa virüs bulaşınca program çalışmaz oluyor bu defa bir de öğretmenin virüslü flaşını temizlemekle uğraşıyorum.Bu sene flaşların seri numarasını alan ve dolasıyla formattan virüsten etkilenmeyen 250 TL’ye bir program aldık rahat ettik
İnsallh sorununuzu cozersiniz hocam
flash a dosya atmaktansa flash ın seri numarasını kaydetmek daha mantıklıymış

Hocam eski ya da yeni atak sürümü ikiside fat32 de çalışır. Belleğin ntfs olarak formatlanması ona yeni özellikler kazandırır. bunlardan biride güvenlik seçenekleri bahsi geçen programla belleğinizi kilitleyebilir ve kısayol virüsünün anahtar dosyasını silmekten korumuş olursunuz. bu bir çok klasörünüz için geçerlidir.
Atak sadece fat32 ile çalışıyordu hocam nasıl ntsf yapacağımı flashi?

hocam ben tüm flashları ntfs yapıyorum, güvenlik kısmından yazma ve değiştirme izinlerini kaldırıyorum, hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. kısayol virüsünden bu sayede kurtuldum.
Not: Atak 1.09 ve 2.0 sürümlerinin ikisindede bu şekilde işlem yaptım.

hocam ben tüm flashları ntfs yapıyorum, güvenlik kısmından yazma ve değiştirme izinlerini kaldırıyorum, hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. kısayol virüsünden bu sayede kurtuldum.
Not: Atak 1.09 ve 2.0 sürümlerinin ikisindede bu şekilde işlem yaptım.
Ben hangi surumu kullanıyordum bilmiyorum ama bir yerde atak çalışmayınca fat32 haricinde çalışmıyor diye okumuştum o gun bu gün ntsf yapamıyorum flashlari..Öyle ise diğer turlu de bir denerim

Arkadaşlar, atak programı kurulu tahtalara timefreeze kurarsak sorun çıkma ihtimali olur mu? Okulumuzdaki tahtalarda, atak programı düzgün çalışıyor ama timefreeze de kurmayı düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir?

Arkadaşlar, atak programı kurulu tahtalara timefreeze kurarsak sorun çıkma ihtimali olur mu? Okulumuzdaki tahtalarda, atak programı düzgün çalışıyor ama timefreeze de kurmayı düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir?
Atak 2.0 ile Timefreeze i 2 aydır kullanıyorum, herhangi bir sorun yok şimdilik.

Demekki eksik bildiğiniz bir konu varmış hocam. Biz atak ilk çıkıp kısayol virüsleri atak dosyasını taşıdığı andan itibaren çözüm olarak belleği ntfs olarak formatlayıp kilitleyerek kullanmaktayız.
Siz belleği biçimlendirin ntfs olarak sonra anahtarı hazırlayın. ve en son kilitleyin.

Atak 2.0 ile Timefreeze i 2 aydır kullanıyorum, herhangi bir sorun yok şimdilik.
Sağolun Hocam. Bir sorum daha var; iki tahtaya deneme amaçlı timefreeze yüklemiştim, birinde yüklerken, aceleden Modify Password (Parolayı Değiştir) işlemini yapmayı unuttum. O yüzden programı açamıyorum ve programı sistemden kaldıramıyorum. Tahtaya format mı atmam gerekecek?

Format atmanıza gerek Yok timefreeze setup dosyasından tekrar kurun time freezi ve şifre koyun. Bizzat kendim denedim okulda kurduğum bir bilgisayarın timefreez şifresini unuttum bu yolla açtım(timefreez açığı)

Demekki eksik bildiğiniz bir konu varmış hocam. Biz atak ilk çıkıp kısayol virüsleri atak dosyasını taşıdığı andan itibaren çözüm olarak belleği ntfs olarak formatlayıp kilitleyerek kullanmaktayız.
Siz belleği biçimlendirin ntfs olarak sonra anahtarı hazırlayın. ve en son kilitleyin.
Muhakkk eksik bildiklerimiz vardır hocam bu forum siteleri de bir amaçla bunu giderir.Her şeyi biliyoruz şeklinde bir tavrımız yok musterih olunuz.Elbette hatalı veya eksik biliyoruzdur

Okulumuza yeni kurulan atak programı bazı usbler için tanınmayan marka uyarısı veriyor çözümü nedir acaba

Bizim okulda da bazı öğretmenlerin anahtar flash belleklerini bir sınıfın tahtası algılıyor, başka bir sınıfın tahtası algılamıyor. Çözemedim bu sorunu.

Okuldaki bir pc ye timefreeze yükledim parola da koydum fakat aktif hale gelmiyor elle aktif hale getiriyorum kapatıp açınca yine deaktif hale geliyor.Yani sürekli elle açmam gerekiyor programı.Pc de win7 yüklü bu arada.Sorun ne olabilir ?

Faz2 Mersin imajlı tahtalara atak 1.09 ve timefreeze kurdum. Ayrıca Kaspersky free de kurdum. Kurduğum günden beri hemen hergün 3-4 tane tahta kurtarma ekranına düşüyor. Sebebini bilen var mı?

Geri