Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ATAK 2.0 Test Versiyonu

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında muharremyildiz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. haluk24

haluk24 Site Gezgini

haluk24 yazdı:
    Geliştiren hocalarıma öncelikle teşeükkürler. TÜm faz1 tahtalarımıza mersin win10 imaj 5 ile beraber yükledim 1 aydır sorunsuz gibiydi. tahtaları kontrol ettiğimde bir sınıfın atak programı bazı açılışlarda devre dışı kalıyor korumuyor. Öğrenciler program açığını bulmuşlar. Öğretmen flash ı takıp açtığı zaman ders sonuna doğru dosya aktarma bahanesiyle kendi flash belleğini takıp öğretmenin belleğini çıkarıyorlar. Anahtar çıkarıldığı halde diğer dlash takılı kaldığından Atak devre dışı kalıyor . Anahtar olmadığı halde o flash çıkarılana kadar tahta açık kalıyor. Öğetmen doğal ve hakkı olan 10 dk lık tenefüsünde çay için :) acele edince tahtalar açık kalıyor.Çözüm ve GÜncelleme lütfen

Hocam Faz 1 de Win10 v5'den memnunmusunuz? Performans çok fark ediyor mu?

Win v5 ten şimdilik memnunum hocam. Toolfreeze ile beraber atak yükledim ancak açılışta atakla çakıştı sanırım. E.T lerde de donma oluyordu, bu sebeple toolfreeze devre dışı bıraktım. tüm sorumluluğu öğretmenlere yıktım. Win10 gelince ister istemez 4 gb ramla zorlanıyor. tepkiler chrome ve antropi de 2 sn.lik geçikmeler bazen olsa da sistem çalışıyor. Öğretmenlere yetiyor. Öğrencilerin tahta ile uğraşma isteğini de bu yavaşlık biraz kırıyor :p :idea: :wink:

2. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

Win 8.1 de yani faz 2 de atak 2 yi nasıl kaldıracağız muharrem hocam bir turlu çözemedim.

3. zekicey

zekicey Üye

Bizdede şöyle bşr sorun var.
    Öğrenciler prizin şalterini kapatıp açıyor veya tahtayı kapatıp açıyor sınıf adı girme penceresi geliyor, bu şekilde tahtayı istediği gibi kullanıyor. Win10 yüklü tahtalarda.

4. serkan3838

serkan3838 Üye

sayın zekicey hocam sorun atakda değil kullandığınız freeze programında. çözüm basit FREEZE PROGRAMINI PASİFLEYİP YENİDEN BAŞLATIN. DAHA SONRA SINIF ADINI GİREREK TAHTAYI AÇIN. SONRADA FREEZE PROGRAMINI YENİDEN AKTİFLEYİN SORUNUNUZ ÇÖZÜLMÜŞ OLACAKTIR

5. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

arkadaşlar faz 2 de atağı bir türlü kaldırma işlemini yapamadım etkullanıcısına yönetici olarak ayarladım yine de kaldırmıyor biri bir çözüm sunabilir mi

6. btr1111

btr1111 Site Gezgini

Kaldırma flash bellegi işlev görmediği zaman usb Live işletim sistemleri ile hangi dosyaları siliyoruz? Windows klasöründe servisatk dosyasını silin diyen arkadaşlar var ama atak 2.0 da o bölgede bahsedilen dosya yok .

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. akbilonline

akbilonline Aktif Üye

Arkadaslar biliyorum yeri degil ama neden alibaba programini kullanmiyorsunuz. Sorunsuz calisiyor.

8. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

Ben tahtanın birine pardus kurdum ve pardusu açıp atagin oluşturduğu klasörü sildim ama hic bir ise yaramadı windows açılıp 5 sn Sonra kapanıyor biri bi yol göstersin hatta tahtayı ebaadmin kullanıcısı ile de actim ama yine kaldırmadı tüm kullanıcıları yönetici yaptım yine ise yaramadi. bu yönü ile büyük sorun cikariyor

9. zekicey

zekicey Üye

Hocam freeze tarzı programlar yok tahtalarda, bu dediğim sorun devamlı olmayıp ama genellikle ortata çıkan bir durum ve okulun her sınıfına yayılmış durumda

10. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

ya arkadaşlar lütfen biri yardım etsin tahalara atak 2.0 kurdum gayet güzel çaışyor sorun yok ama atak programını bir türlü kaldıramıyorum ebaadmin yöneticisi olarak da açtım kurdum yok olmadı . etkullanıcısını yönetici yaptım yine yok faz 2 lerde bunu nasıl kaldıracagız muharrem hocama yazıdım saırım cok yogun dönüş yapmadı biri bir yol göstersim 10 tahtaya kurdum hepsini sıfırlamak istemiyorum.....

11. hduman

hduman Üye

Öncelikle emeği geçen herkesin herkesin eline emeğine sağlık.
    Hocam merhabalar. atak simgesinin görünmemesiyle çok uğraştım rastgele bir işlem yaparken simge çıkıverdi.
    görüntü ayarlarına (masaüstü sağ tık - görüntü ayarları) girip "Metin, uygulama ve diğer öğelerin boyutunu değiştir" kısmından eğer %150 ise %125 e çekin veya ayar ne olduğu önemli değil bir altına veya bir üstüne getirin yüzdeyi, sağ alt köşede simge geliyor. ama maalesef her seferinde bunu yapmanız gerekiyor. bir tahtada bu işlemi yaptıktan sonra hep görünmeye başladı ama diğer tahtalarda hala yeniden açıldığında görünmüyor. ama en azından bu yöntemle görünmesini sağlayabilirsiniz. ben mersinin V5 imajını kullanıyorum bu imajda simge görünmedi. diğer imajlarda durum nasıl bilmiyorum.

12. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

atak 2.0 da faz2 masaüstündeki kapatma düğmesi çalışmıyor bu sorunu çözebilen var mı arkadaşlar

13. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

emeğinize sağlık ama tam randıman almadan keşke paylaşmasaydınız.Günlerdir emek çektim şimdi flashları anahtar olarak tanımıyor.Kaybettiğin zamanamı yanarsın öğretmenlerin tahtaları kullanamamasınamı yanarsın yoksa tekrardan tahtaları formatlayarak geçecek zamana mı..

14. teffik

teffik Üye

Hocam ilçemizde birçok okulda atak v2 kullandık. Muharrem hocamızın eline sağlık. Ciddi bir sorun yok. Bazı sorunlar çıkabiliyor ama bunda daha çok windows güncellemeleri ve antivirüs programlarının etkisi var. Örneğin v5 imajda ilçemizde ataklı versiyon dağıttık. İlk zamanlarda sorun yoktu ancak aralıktı sanırım windows updatenin biri sorun çıkardı o güncellemeyi alan tahtalarda sorunlar yaşadık tekrar yeni ataklı imaj hazırladık(Windows Tüm Güncellemeleri aldıktan sonra atak kurduk) hala sorunsuz kullanılmakta.

15. bahhele

bahhele Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

atak 2.0 kaldırma işlemini bi türlü yapamıyorum. flash bellekle kaldırma yada dosya silme bi işe yaramıyor. halledebilen biri varsa yöntemi paylaşabilirmi?
    delirtti

16. by_zamansiz

by_zamansiz Aktif Üye

atak kullanırken kullanıcı nasıl değiştireceğiz.?

17. YusufULUCANLAR

YusufULUCANLAR Seçkin Üye Seçkin Üye

Win 8.1'de denedim Problem gözükmüyor sayın hocam. 8.1 ET tahtalar genelde kısıtlı kullanıcı ile açılıyor. Denetim Masası / Kullanıcılarda otomaik açılan kullanıcıya Admin yetkisi verilirse sorunsuz çalışır. Yoksa tahtanın her açılışında EBA Admin şifresi istiyor

18. wes

wes Seçkin Üye Seçkin Üye

merhabalar. benden önceki bt öğretmeni şifreyi unuttuğundan idare arkadaştan şifreyi öğrenemiyor.
    Okulun idare bilgisayarından tüm flash bellekler hazırlanmış. Dolayısıyla ini dosyaları falan herşey mevcut.
    Bu dosyaların içinden gerekli şifreyi öğrenmemiz mümkün mü acaba? Sürekli kullanıcı bilgilerinde eksiklik var hatası alıyorum flash hazırladan.
    Sanırım şifrenin girilmemesinden kaynaklı.
    Bilgisi olan veya şifre konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

19. yigitbakir

yigitbakir Üye

Hocam okuldaki tahtalara kuracağım fakat bir sorunum var kendi bilgisayarıma kurduğumda yeniden başlattıktan sonra açılmıyor bu sorunu nasıl çözerim.

20. solitary

solitary Aktif Üye

21. solitary

solitary Aktif Üye

Hocam bu sorunu çözdünüz mü?

22. serkan_ist

serkan_ist Site Gezgini

Tüm hesapları silerek sadece bir tane yönetici hesabı bırakıp çözdüm hocam

23. clipart

clipart Üye

10 civarı tahtaya sorunsuz kurdum,fakat sonra flaş belleği virüs bozdu ben de TEKRAR İNDİRDİM.Ama yeni yaaptığım anahtar tahtaları açmıyor.Sorun ne olabilir?

24. klmno

klmno Seçkin Üye Seçkin Üye

Alibaba programini neden kullanmiyorsunuz

25. clipart

clipart Üye

Sorun halloldu,bilgilerin birini yanlış giriyormuşum.

26. oymen

oymen Site Gezgini

Programın kurulumu için ayarladığınız dizini silmeniz gerek birde C:\ProgramData\idnab dizinini silmelisiniz.

27. btr1111

btr1111 Site Gezgini

Hocam C:\ProgramData\idnab kısmından haberim yoktu bir de onu deneyeyim. Teşekkürler

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal