Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ATAK 2.0 Test Versiyonu

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında muharremyildiz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

ATAK için USBnin NTFS ya da Fat32 olması farketmiyor.

2. emrahkaracam

emrahkaracam Üye

Çoğu senaryo ayrınlılarıyla düşünülmüş fazlasıyla işlevsel bir program. Mesela klavye takıldığında sistemin kapanması veya anahtar dosyası kopyalansa bile başka flash bellekte çalışmaması çok iyi.

Her akıllı tahtada kesinlikle olmalı.

3. yakuphan

Kablosuz fare ve klavyenin de çalışması engellenmiş.
    Muharrem hocam keşke programla birlikte uyguladığınız güvenlik önlemlerinin de bir listesini yazsanız. Hatta bir sonrakine bunları seçimlik hale getirebilseniz.

4. clipart

clipart Üye

Kaldırma anahtarı win 10da sorunsuz çalışırken son 8.1de ne yaptıysam olmadı,sistemi geri yüklemek zorunda kaldım.

5. idril42

idril42 Seçkin Üye Seçkin Üye

w10 kendi imajıma kurdum,eğer standart kullanıcıyı admin yapmazsanız açılışta uyarı veriyor ve şifre istiyor. O şekilde çözdüm ama riskli...Yönetici olarak çalıştır demek işe yaramadı..

6. ridade

ridade Aktif Üye

Hocam iyi günler Öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim. Programı okulda kullanmak için indirdim. Bir yerde takıldım yardımcı olursanız sevinirim. Atak Flash Hazırla dosyasını her kapatıp açtığımızda üst kısımdaki şifre girişini yapıp kaydet e basmamız mı gerekiyor. Şifre girişini bir kere yapmamız yeterli midir?

7. gezegen10

gezegen10 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam şifreyi bir kere girip kaydettikten sonra sürekli kaydetmene gereke yok. ama her flash hazırlama için şifreyi g,rmen gerek

8. ridade

ridade Aktif Üye

Hocam teşekkürler. Tam cevabı oldu bazı öğretmen arkadaşlar daha flashlarını getirmedi. Bunlar için anahtar oluştururken şifreyi girmem gerekiyor Ayarları kaydet düğmesine basmak gerekiyor mu?

Son düzenleme: 1 Kasım 2017
  9. gezegen10

gezegen10 Seçkin Üye Seçkin Üye

flashı taktıktan sonra sadece şifreyi girmeniz gerekli bölümleri doldurup anahtar oluştur demeniz yeterli. Birde flashı programı açtıktan sonra takın.

10. btr1111

btr1111 Site Gezgini

NTFS 'yi kabul ediyor hocam

11. sugibi

sugibi Aktif Üye

Hocam girmiş olduğumuz şifrenin programdaki fonksiyonu nedir? Bir öğretmen kendi kendisine kaldırma anahtarı ya da sadece anahtar hazırlamak isterse ŞİFRE ve BELLEK NUMARASI mı etkili oluyor? Bu konuda Muharrem hocamızın yazdığı bilgilendirme dosyalarında bir detay bulamadım.

NOT: Tahtanın açılışında kurduğumuz EXE dosyası YÖNETİCİ ONAYI istiyor. Ben bu dosyanın ilk kurulumdan sonra ÖZELLİKLER panelinden Yönetici olarak çalışmasını engelledim ve uyarı sorununu çözdüm.

12. cakmakm

cakmakm Üye

windows 10 da flash diski biraz oynatıp dikin bağlantısı hızlıca kesilip geldikten sonra çıkartsanız da kilitlenmiyor.

13. Alican3366

Alican3366 Üye

Arkadaşlar bir hocamızın anahtar olan flaş belleği kaybolmiuştu. Kısa bir süre sonra 2.0 yüklü olan bir tahtada atak kaldırıldığını fark ettik. Muhtemelen onlar almış ama ben bunu kanıtlayamadığım için elimden bir şey gelmiyor. Öğrenciler kaldırma anahtarı ile kaldırmamışlar onu biliyorum ve aklıma istatistik dosyalarına bakmak geldi ama mfl klasörünün içindeki dosyaları silmişler bu yüzden klasörü bulmam lazım. Şimdi sorum şu atak istatistik dosyaları hangi klasörün içinde. Biraz bakındım ama klasörlerin arasında kayboldum. Bu dosyanın yerini bilen söyleyebilir mi rica etsem??

14. harimarasi

harimarasi Üye

hocam okulda öğretmenler günü için hediye olarak alınmış 120 tane usb belleğimiz var. Akıllı tahta anahtarı olacaklar. Ancak marka algılanmadı hatası alıyoruz bir türlü çözemedik ne yapabiliriz iade edemeyiz de. Yardımcı olursanız çok seviniriz

15. yakuphan

Marka algılanmasa da eğer seri noyu okuyabiliyorsa sıkıntı olmadan kullanılabiliyor.
    Anahtar hazırlamak için önce flash hazırla.exe programını çalıştırıp, sonra flash belleği takın.

16. harimarasi

harimarasi Üye

Marka algılanmıyor seri no da yığın için gerekli seri no olarak algılanıyor normalde marka algılandığında algılanmadan önceki seri no değişiyor . Ekteki dosyaya bakarsak bu seri no ile olmuyor. Markayı bulduğunda ( örneğin diğer belleklerde takıp çıkarıp tekrar anahtar oluşturduğumuzda seri no bu rakamlardan hemeb b47.... gibi olup işlem tamam oluyor ) ancak sistem çalışıyor

Ekli Dosyalar:

17. harimarasi

harimarasi Üye

bunu yeni versiyondada denedim sonuç aynı. Muharrem hocam yardım edebilirsen çok iyi olur

18. clipart

clipart Üye

Win 10da uyumluluk modunda yönetici olarak çalıştır işlemi gerekirken,win 8.1de bu işlemi yaparsanız tahta şifre ekranı gelmeden açılıyor ve yönetici ekranı (değişiklik yapmak istiyor ekranı)geliyor,yönetici şifresi girerseniz işte o zaman devreye giriyor atak,o yüzden uyumluluk modunda yönetici olarak çalıştırı tıklamayın.

19. hgx2

hgx2 Seçkin Üye Seçkin Üye

1.9 kullanıyorduk. Bir tahtaya atak 2 versiyonunu test amaçlı yükledim. Şimdilik sorunsuz çalışıyor. Teşekkürler.

20. TheYigit06

TheYigit06 Üye

hocam administrator şifresini verebilecek varmı özelden okul kodu atarım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal