ATAK PROGRAMI servisatk.ini SORUNU NEDENLERİ

Kodla Büyü

delphe01

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar daha önce ki sayfa bayağı kabarmıştı.Bu açtığım daha dar bir başlık umarım buradaki paylaşımlar faydalı olur

bu sayfada bilgisayar ya da E.T kullanıcısı B.T öğretmenlerinin cihazda en son hangi yazılımsal değişikliği yaptıktan sonra başımız belası servisatk.ini hatasını aldığımızı paylaşırsak programın hata verme ihtimalini ortadan kaldırmış oluruz.En azından programın mimarı muharrem hocamızın bu hata nedenlerini giderene kadar bu yazılımdan iyi bir şekilde yararlanır hemde muharrem hocamıza hatalar yönünden yardımcı oluruz.muharrem hocama buradan tekrar teşekkür ederim.

benim başıma gelen olay şu oldu.
Faz2 lerde pdf dosyaları açılmıyor uac hatasI veriyordu

BENDE uac ayarlarını administrator olarak değiştirdim.sonuç
birçok arkadaşım gibi anahtarla E.T açınca normal kullanıcıda sorun yok.ama Administrator moduna geçince benden sınıf bilgisi istiyor.sınıfı doğru da girsem yanlışda girsem tahta kendini kitliyor.Program iptal anahtarı takınca hem normal kullanıcıda hem yöneticide açma anahtarı oluyor çok ilginçtir.Dolayısıyla program iptal olmuyor.
ÇÖZÜM:
Faz1 lerde zaten uac değişmeye gerek görmedim şimdiye dek.(ATAK KURULU İKEN uac değişirsen yukardaki sorun bundada oluyor)
faz2 lerde (daha denemedim fırsatım olmadı çünkü) uac değiştirip ATAK PROGRAMINI ÖYLE kurmak. ya da uac hiç ellemeyip pdf ya da foxit reader kurmak.Tabii faz2 lerde win8 var hergün farklı bir sorun karşımıza çıkabiliyor.O yüzden önce uac değiştirip (böylece bazı program ya da uygulamaların çalışması için engelller ortadan kalmış olur) ATAK KURMAK bana mantıklı geliyor tabi bunu uygulayıp deneyip görmek lazım.ilerde bunu paylaşırım

uac'de administrator oturumuna gerek kalmadan ebaadmin'de etkullanıcı için şifreyi kaldırdıktan sonra uac denetimini üst üstte iki defa varsayılan ayara getirdim. bir kere yapınca hangi tahtada denediysem olmadı iki kere üstte üste denetimi varsayılan yapıp atak kurdum bir sıkıntı yok. eğer ki diğer türlü atak kurduktan sonra uac denetimini değitirmeye çalıştırırsanız ki bunun için etkullanici oturumunda yapıyor olunabilir oturum değiştirince atak sınıf bilgisi istiyor.
başka bir konu ise bir tahtada farklı bir imaj atmıştım. mersin meb'in imajı. buna atak kurulamıyor nedense.

develix' Alıntı:
uac'de administrator oturumuna gerek kalmadan ebaadmin'de etkullanıcı için şifreyi kaldırdıktan sonra uac denetimini üst üstte iki defa varsayılan ayara getirdim. bir kere yapınca hangi tahtada denediysem olmadı iki kere üstte üste denetimi varsayılan yapıp atak kurdum bir sıkıntı yok. eğer ki diğer türlü atak kurduktan sonra uac denetimini değitirmeye çalıştırırsanız ki bunun için etkullanici oturumunda yapıyor olunabilir oturum değiştirince atak sınıf bilgisi istiyor.
başka bir konu ise bir tahtada farklı bir imaj atmıştım. mersin meb'in imajı. buna atak kurulamıyor nedense.
Mersin yedeğindeki total360 anti virüsü kaldirirsaniz atak kurabilirsiniz. Total360 i pasif hale getirseniz bile korumaya devam ediyor. Eger kullanmaya devam etmek istiyorsaniz atak kurduktan sonra tekrar total 360 kurabilirsiniz.

delphe01' Alıntı:
arkadaşlar daha önce ki sayfa bayağı kabarmıştı.Bu açtığım daha dar bir başlık umarım buradaki paylaşımlar faydalı olur

bu sayfada bilgisayar ya da E.T kullanıcısı B.T öğretmenlerinin cihazda en son hangi yazılımsal değişikliği yaptıktan sonra başımız belası servisatk.ini hatasını aldığımızı paylaşırsak programın hata verme ihtimalini ortadan kaldırmış oluruz.En azından programın mimarı muharrem hocamızın bu hata nedenlerini giderene kadar bu yazılımdan iyi bir şekilde yararlanır hemde muharrem hocamıza hatalar yönünden yardımcı oluruz.muharrem hocama buradan tekrar teşekkür ederim.
Merhaba hocam, ne yazik ki faz2 akilli tahtalarda deneme şansim olmadi. Windows 8 laptop ve teamviewer la uzakdaki bir win 8.1 de denedim. Calisti; fakat faz2 lerde nasil ayarlar yapmislar bilemiyorum. Bu nedenle pek yardimci olamiyorum.

muharremyildiz' Alıntı:
develix' Alıntı:
Mersin yedeğindeki total360 anti virüsü kaldirirsaniz atak kurabilirsiniz. Total360 i pasif hale getirseniz bile korumaya devam ediyor. Eger kullanmaya devam etmek istiyorsaniz atak kurduktan sonra tekrar total 360 kurabilirsiniz.
hocam ne koruma programı var ne de antivirüs. imajı attıktan sonra onları kaldırdım. bir kaç kere denedim olmadı üstüne de düşmedim sadece ben kullanıyorum diye. yazılımsal bir şeyler var muhakkak. okul bitsin çözeriz.

delphe01' Alıntı:

birçok arkadaşım gibi anahtarla E.T açınca normal kullanıcıda sorun yok.ama Administrator moduna geçince benden sınıf bilgisi istiyor.sınıfı doğru da girsem yanlışda girsem tahta kendini kitliyor.Program iptal anahtarı takınca hem normal kullanıcıda hem yöneticide açma anahtarı oluyor çok ilginçtir.Dolayısıyla program iptal olmuyor.
ÇÖZÜM:
Faz1 lerde zaten uac değişmeye gerek görmedim şimdiye dek.(ATAK KURULU İKEN uac değişirsen yukardaki sorun bundada oluyor)
faz2 lerde (daha denemedim fırsatım olmadı çünkü) uac değiştirip ATAK PROGRAMINI ÖYLE kurmak. ya da uac hiç ellemeyip pdf ya da foxit reader kurmak.Tabii faz2 lerde win8 var hergün farklı bir sorun karşımıza çıkabiliyor.O yüzden önce uac değiştirip (böylece bazı program ya da uygulamaların çalışması için engelller ortadan kalmış olur) ATAK KURMAK bana mantıklı geliyor tabi bunu uygulayıp deneyip görmek lazım.ilerde bunu paylaşırım

açılan pdf dosyaları ataktan sonra açılmadı...onun için atak kuruluyken uac değiştirdim.. bu sorunun aynısını faz 2 de yaşıyorum. uac ı eski haline getirdim yine olmadı..deepfreeze de pasif halde:( şimdi atak kalkmıyorda. nasıl düzeltebilirim???

muharremyildiz' Alıntı:
develix' Alıntı:

Hocam 360 olmadan atak kurdum ama atak kurduktan sonra yükleyemedim birdaha. etkullanici olarak oturum açıyorum yükmeye çalıştığımda yönetici olarak oturum açmalısınız diyor. Sağ tuş yönetici olarak çalıştır diyorum şifre girme gibi bir ekran gelmiyor sadece yönetici olarak oturum açmalısınız diyor tekrar.Atak kuramadan bu şekilde olmuyor ama.

Birde atak kurduğum tahtalarda masaüstü kısayolları çalışmaz hale geliyor :(

sonuç olarak win8 de çalışmıyor mu ATAK ona göre teslim almadan sonra boşuna kurmayalım.

hayır çalışıyor hocam.. sorun şu uac ayarlarıyla oynayınca sorun çıktı... hala yardım yok :cry: :cry:

fulbt' Alıntı:
delphe01' Alıntı:

ÇÖZÜM:

açılan pdf dosyaları ataktan sonra açılmadı...onun için atak kuruluyken uac değiştirdim.. bu sorunun aynısını faz 2 de yaşıyorum. uac ı eski haline getirdim yine olmadı..deepfreeze de pasif halde:( şimdi atak kalkmıyorda. nasıl düzeltebilirim???

baya geç oldu ama :( hocalarım bu benim başıma gelince sistemi acronix ile tekrar kuruyordum .maalesef bildiğim tek çözüm bu

Tüm tahtalar da uac sorunu yaşıyorum. Ve atak kaldırma diski çalışmıyor. Yedekte yok. Aldık başımıza iş.

Evet sorunun oluşmasına en büyük neden "total security 360" kullanıcı denetimini kendi kontrolüne alıyor. Çözüme az kaldı ben bir bilgisayarda kaldırarak sorunu çözdüm ama bazılarında çözemedim tam sorunu bulunca yazarım inş.

Okulumuzda bulunan faz 2 tahtalara atak kurmaya çalıştığımda admin hesabıyla oturum açmalısınız diyor..Zaten admin hesabı açık sorun neden kaynaklanıyor acaba böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Ne yapılabilir?

MEYAZ hocamın çözümüyle sorun çözüldü:
EbaAdmin den girdikten sonra, bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet diyeceksin. Oradan kullanıcılar ve gruplara tıklayın. Kullanıcılardan administrator hesabını göreceksiniz. Pasif haldedir, onu aktif hale getirin. Oradan parola belirle diye bir seçenek olacak. Administrator için bir parola belirleyin. Bunları yaptıktan sonra oturumu kapatıp, administrator hesabından giriş yapın. Artık atak programını kurabilirsiniz.
teşekkürler..

Merhaba arkadaşlar. Ben de bu sorunla karşılaşıyorum. Tahta anahtarı algılamıyor. sınıf bilgisi istiyor ne yazarsam yazayım kapanıyor. iptal diyorum onu da kabul etmiyor. Anahtar flash belleği takınca da servisatk.ini soronu veriyor. 000000000 böyle bol sıfırlı bi hata.Bir de tahta açılınca başlat menüsü falan görünmüyor. Kullanıcı değiştir diyorum onu da yapmıyor. Güvenli modda açıyorum anahtar flash bellek güvenli modda çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Eski btr kurmuş atak programını. Sonra açığa falan alınmış. Pat diye kendimi böyle şeylerin içinde buldum.

Bir de tahtalar faz1.Bu sorundan kurtulmak için Eba'daki Faz1 ve Faz2ler için oluşturulan imaj ile imaj atsam yine anahtar falan ister mi? Eğer istemeyecekse bu işlemi uygulayacağım. Ama tabi bu sorun çözülürse buna gerek kalmayacak. Bu arada ben btr değilim.Bundan dolayı da yükümlülüğünü almak istemiyorum yasal olarak nasıl sorumluluklar yükleniyoruz tahtalarla ilgili bilgim yok. Bir yandan da öğrenmek istiyorum böyle şeyleri. Zaten okul idaresi de öğretmenler de öğrenciler de beni btr olarak gördükleri için bir şekilde ilgileniyorsun :roll:

Özel okullar için ben 1.09 versiyonunu Administrator hesabına kurduktan sonra oturumu kapatıp diğer kullanıcı hesabından açtığımda bu tür hataları veriyordu. Bunu şöyle çözdüm. Administrator hesabında normal kurulumu yaptıktan sonra kilit ekranı geldiğinde, normal klavye yardımıyla ctrl+alt+delete yapıp seçeneklerden oturumu kapatı tıklıyorum, gelen ekrandan diğer kullanıcı hesabını tıklıyorum, ekran atak programının kilit ekranıyla açılıyor. Usb anahtarı taktığımda ekran normal olarak açılıyor.

Ben bir tane tahtaya ebadaki atak programını indirip kurdum güvenli modda. Tahta açılmaya başladı.Ama diğer sorunlu olan atak yine kaldı yani.Son kurduğum atak programını kaldırırsam yine aynı sorunla karşılacağım. Yani bu atağı tamamen tahtadan kaldırma gibi birşeyi yok mu? Kaldırma anahtarını da kabul etmiyor.

Faz1 ve faz2 icin alibaba etap programini kurabilirsiniz. Tum bu sorunlar program tarafindan halloluyor.

Kaldirma olayini da cozdum. Neredeyse hic sikinti vermiyor

Geri