atak programı tahta flaşı görüyor anahtar açılmıyor

Kodla Büyü

gulivo

Aktif Üye
müdür yardımcısından flaşıma anahtar ayarlandı ama tahta görmüyor kaç kere denedik yaptık olmuyor başka flaşlarlada yaptım olmadı sebep ne olabilir türkçe karakter dahi kullanmadım okul şifresini yazıyorum ad soyad tc branş sonuç anahtar oluşturuldu diyor yani hiç bi hata yok ama akıllı tahtada açmıyor

Öncelikle akıllı tahtalara hangi versiyon yüklüyse, o versiyonda anahtar hazırlanmalı. Eğer 1.06 kullanıyorsanız biostan tarihi birkaç ay geri alınca düzelebilir.

1.09 kullanıyaorsanız: Flash_Hazırla programı açıkken flash bellek takılmalı. Programın alt kısmında flash belleğin seri no yazmalı. "Anahtar oluştur" butonu kendiliğinden aktif olmalı.

İl,İlçe, Okul adı ve şifre bilgileri akıllı tahtada olan programla harfi harfine aynı olmalı. Bu programda anahtar/kilit modeli vardır. Eğer akıllı tahtaya kurduğunuz (Kilit kısmı) programın bilgileri ile, flash belleğe oluşturduğunuz anahtar kısmının bilgilerinde en ufak bir fark varsa: anahtar/kilit uyuşmayacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Birde eğer varsa NetSupport protect in kaldırılması gerekiyor. Bu program hata verdiğinde bir mesaj veriyor ve bu mesaj onaylanana kadar bilgisayar tüm programların kullanımını askıya alıyor. ATAK programı da bu hata mesajını "onaylamayı" engellediği için bilgisayar flash bellekleri de tanımıyor..

Eğer flash belleğin doğru şekilde oluşturulduğuna inanıyorsanız: Güvenli modda açıp deneyebilirsiniz.

muharremyildiz' Alıntı:
Öncelikle akıllı tahtalara hangi versiyon yüklüyse, o versiyonda anahtar hazırlanmalı. Eğer 1.06 kullanıyorsanız biostan tarihi birkaç ay geri alınca düzelebilir.

1.09 kullanıyaorsanız: Flash_Hazırla programı açıkken flash bellek takılmalı. Programın alt kısmında flash belleğin seri no yazmalı. "Anahtar oluştur" butonu kendiliğinden aktif olmalı.

İl,İlçe, Okul adı ve şifre bilgileri akıllı tahtada olan programla harfi harfine aynı olmalı. Bu programda anahtar/kilit modeli vardır. Eğer akıllı tahtaya kurduğunuz (Kilit kısmı) programın bilgileri ile, flash belleğe oluşturduğunuz anahtar kısmının bilgilerinde en ufak bir fark varsa: anahtar/kilit uyuşmayacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Birde eğer varsa NetSupport protect in kaldırılması gerekiyor. Bu program hata verdiğinde bir mesaj veriyor ve bu mesaj onaylanana kadar bilgisayar tüm programların kullanımını askıya alıyor. ATAK programı da bu hata mesajını "onaylamayı" engellediği için bilgisayar flash bellekleri de tanımıyor..

Eğer flash belleğin doğru şekilde oluşturulduğuna inanıyorsanız: Güvenli modda açıp deneyebilirsiniz.

üstad 1.09 u kullanıyorum. bilgisayarda dosyayı ayarladıktan sonra flasha attım ve akıllı tahta da kurdum. saniye geriye sayıyor ve sonra kapanıyor.

gulivo' Alıntı:
müdür yardımcısından flaşıma anahtar ayarlandı ama tahta görmüyor kaç kere denedik yaptık olmuyor başka flaşlarlada yaptım olmadı sebep ne olabilir türkçe karakter dahi kullanmadım okul şifresini yazıyorum ad soyad tc branş sonuç anahtar oluşturuldu diyor yani hiç bi hata yok ama akıllı tahtada açmıyor

Hocam ben bgün yaşadığımı anlatayım.Sornun çözümü olacaktır.Deneme amaçlı sınıfın birine atak kurdum.Kurduğum tahtadaki şifre ardışık sayılardı.Denedim program çalışıyor gayet iyiy.Sonra şifreyi değiştirerek diğer tahtalara kurdum.Diğer tahtalarda çalışan flaş ilk kurduğum tahtayı açmadı bakmaya da fırsatım olmadı.Yarın o tahtadaki atak ı kaldırıp tekrar kuracağım.Sizin sorun da böyle bişey olabilir

merhaba arkadaşlar.. benim okulumada tahtalar yeni takıldı.. faz2 lere başka bir okulda kurdum atakı ve sorunsuz çalışmıştı. şimdi kendi okulumdaki yeni tahtaya bugün yükledim arkadaşınki gibi hiçbir şekilde flashı görmüyor..takıp çıkarın uyarısı geliyor..sonra geri sayıp ve kapanıyor. kaldırma anahtarı oluşturup taktım..onuda görmedi.. ne yapmalıyım..lütfen yardım...

Okulun akılkı tahtasına programı yükledim kurdum ama flashı gördüğü halde girmiyo bunu nasıl kaldırabiliriz.

ben şöyle yapıyorum: Atak tanımadığında tahtanın açma kapama tuşuna basıp çıkan ekranda iptal düğmesine tıklayıp . tekrardan flash bellek takıp çıkartıyorum. Atak çalışıyor .

eski bir konu belki birine faydası olur yazayım flashı biçimlendirirken ayırma birimi boyutunu 32 kilobayt yapın dosya sistemi exFAT yaptım(bunun önemli olduğunu düşünmüyorum) en azından bende sorun çözüldü.

Geri