Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ATAK PROGRAMINA ALTERNATİF USB RAPTOR

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında m.arslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. exelsior

exelsior Aktif Üye

Usb raptoru bende denedim. Windows 10 da sorunsuz çalıştı ve devre dışı kalmadı. Tek kötü yanı görüntüsü. Skin özelliği olsa da kendi fotolarımızı ekrana koyabilsek daha iyi. Aslında koyabiliyoruz da tam olarak istediğimiz gibi değil.

2. madeinmeser

madeinmeser Üye

merhaba

lemon sürümünde kilit ekranında renk değişimi ve uyarı metni ayarı yapılmasına rağmen bazen ayar tutmuyor. bu sorunu çözebilen var mı?

bazen rastgele renk yerine sabit renk çıkıyor bazen de uyarı metni çıkmıyor. windows 8.1 pro sürümünde

3. bayraktar_baris

bayraktar_baris Üye

Usb raptor'un oluşturduğu keyleri direk flash bellekten kopyalayıp başka bir flash belleğe attığımızda program çalışır mı ?

4. exelsior

exelsior Aktif Üye

Hocam bunu siz yapabilirseniz, öğrenciler de yapabilir, bunu hiç düşündünüz mü?
    Üstelik bahsettiğiniz kopyalama işleminden daha pratik ve hızlı, sadece tek bir butonla.

Ayroca her et için ayrı ayrı usb bellek hazırlanmıyor. Tek usb bellek ile tüm et ler açılabilir.

5. exelsior

exelsior Aktif Üye

Öncelikle hazırlamış olduğum etkileşimli tahta imajına isteğe bağlı usb raptor kurulum seçeneğini ekleme düşüncem olduğu için usb raptorü uzunca süre inceledim ve hatta programı yapan kişi ile de görüştüm. Bir sonraki sürüm için istediğim bazı özellikler var, onları da eklemeye çalışacak. Buna rağmen bu hali ile imaj kurulumuna ekleme sürecim ilerliyor.

Şimdi sorulara sırasıyla cevap vermek isterim:

1. Evet, aynı şekilde ayarlanan tüm bilgisayarları açar.
    2. İmajımdaki yükleme ayarlarıyla bu şekilde çalışmayacak, yani her anahtar usb belleğe özgü olacak. Ama istenirse kopyalanınca da çalışır ama öğrencilerin de kopyalayabilme riski oluşur.
    3. İmajımdaki yükleme ayarlarıyla, key oluşturulan bilgisayardaki ayarlar imajın atıldığı bilgisayarlara aktarılacak. Yani imaj yüklenirken usb raptorün de kurulmasını isteyenlerin başka bir ayar yapmalarına gerek kalmayacak. Ama normalde her tahtada tek tek ayar yapmanız gerekir.

Hazırladığım yöntemle inşallah sadece parola belirleme ve okul adı belirtme dışında başka bir ayara gerek kalmayacak.

Diğer yandan aynı şekilde ATAK kullanımı için de muharrem hocamla görüştüm. Bu süreç de devam ediyor. Zaten şu anda hazırlamış olduğum imaj ile ATAK 2.0 beraber güzel çalışıyorlar. Ama aşılması gereken birtakım sorunlar mevcut, bunlarda aşılırsa daha stabil olacak.

6. exelsior

exelsior Aktif Üye

Arkadaşlar hazırladığım etkileşimli tahta imaj çalışmasına isteğe bağlı otomatik USB Raptor kurulumunu da ekledim.

• USB Raptor ün hiçbir ayarıyla uğraşmanıza gerek yok.
    • Sadece parola belirliyorsunuz ve imajı kuruyorsunuz.
    • Etkileşimli tahta açıldığında USB Raptor kurulu ve aktif bir şekilde açılıyor. Bu kadar...
    Ayrıntılar imaj açıklama dosyasında, ISO dosyasında ve konu başlığı altında.

İsteyenler ATAK 2.0 kurup sorunsuz kullanabilir.

Not: İmaj yapısından kaynaklı olarak USB Raptor ve ATAK programlarının öğrenciler tarafından aşılması çok zordur. Ek Antivirüs programına da gerek yoktur.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal