Atak Programında anahtar oluşturma

Kodla Büyü

bote2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar
Atak Programını kullanan arkadaşlar...
Atak programını kurdum çalışıyor ama usb ye anahtar oluşturup kilidi çözemedim. usb den anahtar oluştur butonuna basıyorum "flash belleğin, anahtar olarak ayarlanması işlemi bitti (martka algılanmadı"
uyarısından sonra flash ı tahtaya takıyorum kilidi açmıyor... Flash ın içine hiçbir dosyayı atmadığını görüyorum programın ...
acaba problemim nerede

Hocam bu şekilde uyarı alınca flası tekrar çıkartıp takın anahtar oluştur düğmesine tekrar basın. Bu sefer Flashın markasını yazacaktır.

Flashın içinde dosya atıp atmadığını görmek için görünümden korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini kaldırmalısınız.

Merhaba hocam,
önce programı açıp sonra flash bellek takmalısınız. Ayrıca 1.09 versiyonunu kullandığınızdan emin olun. Çünkü 1.09 versiyonunda programı sonradan da açsanız anahtar oluşturabiliyor. Birde il/ilçe/okul adı ve şifre bilgilerinin aynı olduğundan emin olun. Akıllı tahtalara kurduğunuz programın ayarlarıyla, anahtar oluştururken kullandığınız bilgiler arasında en ufak bir farkta bile anahtar/kilit uyuşmayacağı için anahtar çalışmaz.

Açamadım anahtar tanınamadı hatası alıyorum sürekli...

Ne yaptım: Flasha atak programını attım; Flash hazırladan bilgileri girip flashı hazırlayıp kurulumu gerçekleştirdim. aynı flashla açmak istediğimde anahtar tanınamadı hatası alıyorum

Flash hazırla programını her ihtimale karşı sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır.

tahtalara yaptığın kurulumu da flashları yaptığın klasör içinden yapmalısın. Hocamın dediği gibi ayarlardaki küçük bir değişiklik hata verdirir.

Atak başarılı bir uygulama bundan dolayı sizi tebrik ediyorum muharrem Bey :alkis: ama bu aralar aynı sorun bendede var yeni flash oluşturacağım tc dahil her şey doğru. Ama ben flashı kendime oluşturmuyorum bir öğretmen arkadaşa oluşturuyorum. O nun bu 2. flash ı ilk flash'ını yapmıştım. E postasını hatırlamıyormuş bende bir yere kaydetmemişim şimdi yeni e posta üzerinden oluşturmaya çalışıyorum ondan dolayımı sorun var? Flash belleğin anahtar olarak ayarlanması bitti diyor ama oluşturmuyor. Bir yardım etseniz. Alta resim attım.. :verymad:

EkranAlnts3165e.th.png

Kickatt' Alıntı:
Atak başarılı bir uygulama bundan dolayı sizi tebrik ediyorum muharrem Bey :alkis: ama bu aralar aynı sorun bendede var yeni flash oluşturacağım tc dahil her şey doğru. Ama ben flashı kendime oluşturmuyorum bir öğretmen arkadaşa oluşturuyorum. O nun bu 2. flash ı ilk flash'ını yapmıştım. E postasını hatırlamıyormuş bende bir yere kaydetmemişim şimdi yeni e posta üzerinden oluşturmaya çalışıyorum ondan dolayımı sorun var? Flash belleğin anahtar olarak ayarlanması bitti diyor ama oluşturmuyor. Bir yardım etseniz. Alta resim attım.. :verymad:

EkranAlnts3165e.th.png

Merhaba hocam,
mail adresi flash içine kayıt ediliyor. Öğretmen yazmakla uğraşmasın diye. Bu nedenle anahtar oluşturmada hiçbir etkisi yok. Anahtar oluştururken il-ilçe-okul adı ve şifre bilgileri önemli, diğer bilgilerin bir önemi yok. Eğer bu bilgiler aynen giriliyorsa, anahtar oluşturmamasının olası sebepleri:

İşletim sistemi problemi olabilir. Başka bir windows versiyonunda ya da bilgisayarda anahtar oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Flash belleği "Flash hazırla" programından sonra takın. Önce flash belleği taktıysanız böyle bir problem olabilir.

Yönetici olarak çalıştırın. Bazı güvenlik programları programın düzgün çalışmasını etkiliyor olabilir. Örneğin antivirüs varsa geçici süreyle kapatıp deneyebilirsiniz.

NetSupport Protect gibi programlar da programı kısıtlayabiliyor. Bunu engellemek için programı yönetici olarak çalıştırın. Her zaman yönetici olarak çalıştırılmasını sağlayın. (Sağ tuş - özellikler- gelişmiş- her zaman yönetici olarak çalıştır)

En kötü ihtimal: Bazı flash belleklerin seri numarası doğru alınamayabiliyor. Eğer flash belleğin seri numarası içinda "Nokta" işareti varsa seri numarası hatalı alınıyor olabilir. Bunu kontrol etmek amacıyla nirsoft usbdeview programını kullanarak seri numaralarını karşılaştırabilirsiniz.

Teşekkürler hocam sonunda yaptım flash'da sorun varmış bende epeydir ben beridir uğraşıyorum. :+1: Atakta bide şu okul şifresini filan sıfırlama ayarlaması yapsanız da bizde rahat etsek :) 11.sınıflarda Atak'a farklı şifre girmiştim şimdi hepsini tekrar silmek durumunda kaldım. Bir sıfırlama filan yolu yapsanız çok iyi olur diye düşünüyorum çünkü silip kurmak tamamen biz hocalara eziyet. Her şey için tekrar ve tekrar teşekkürler.

Hocam bu şekilde uyarı alınca flası tekrar çıkartıp takın anahtar oluştur düğmesine tekrar basın. Bu sefer Flashın markasını yazacaktır.
ya hocamın yaptıgını yapmak gerekiyor ya da
Merhaba hocam,
önce programı açıp sonra flash bellek takmalısınız. Ayrıca 1.09 versiyonunu kullandığınızdan emin olun. Çünkü 1.09 versiyonunda programı sonradan da açsanız anahtar oluşturabiliyor. Birde il/ilçe/okul adı ve şifre bilgilerinin aynı olduğundan emin olun. Akıllı tahtalara kurduğunuz programın ayarlarıyla, anahtar oluştururken kullandığınız bilgiler arasında en ufak bir farkta bile anahtar/kilit uyuşmayacağı için anahtar çalışmaz.
muharrem hocamın en basta soyledigi önce programı açıp sonra flas bellek takın da oluyor. Açıklamalar ve atak için ellerinize sağlık.

Geri