Atak ve Arama Sorunu

Kodla Büyü

Bahadır1980

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Dün müdür yardımcısı bir durum ile ilgili bana bilgi verdi ve bugün denediğimde maalesef doğru olduğunu gördüm. Öğrenciler Atak programı ekrandayken (yani usb takmadan önce) ekranı yandan kaydırarak Başlangıç menüsüne geliyorlar. Oradan da arama kısmında üstte Her Yerde yazan kısmı Web Resimleri olarak değiştirip arama yaptıklarında uygunsuz resimler çıkmakta (Meb hattı olmasına rağmen) . Bizim tahtalar Windows 8.1. Hizmetlerden Windows Search kısmını kapattım ama bu Bilgisayarım ekranında sağ üstte bulunan arama kısmını kapattı fakat Başalngıç Menüsündeki Arama kısmını iptal edemedim. Daha önceden başına gelen ve çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Hocam ben ilçe koordinatörüne bilgi verdim, o da ildeki yetkili ile görüşüp bana dönecek. Bu kişi direk bakanlığa yazı yazabilme yetkisindeymiş bakalım.

Arkadaşlar Bing üzerinden arama yaptığı için çıkıyormuş sonuçlar. Bunun için modem üzerinden bu siteyi engellemeliyiz. Ayrıca Sağ taraftan kaydırıp gelen menüden Ayarlar/ aşağıda Bilgisayar Ayarlarını Değiştir/solda Arama ve Uygulamalar deyip sayfada Çevrimiçi Arama için Bing'i kullan seçeneğini iptal etmek gerekiyor. Hepinize Kolay Gelsin

bunu engelleyen programlar var ben kullanmıyorum da kullanan arkadaşlar paylaşabilir mi paylaşırsa çok güzel olur

Geri