ATAK Windows Dosyalarını Bozuyor

Kodla Büyü

hkumruoglu

Site Gezgini
Değerli hocalarım selamlar;

Ben okulumdaki tüm tahtalara Mersin İmajı ile imaj yükledim ve atak programını kurdum.
Tahtalarım sırasıyla windows sorunu yaşamaya başladı. Tahta açılırken onarım ekranları geliyor ve onarımı yapamıyor. Yeniden imaj atıp tüm işlemleri yeniden yapmak zorunda kalıyorum. Aynı sorunu yaşayan veya benim sorunuma bir çözüm önerisi olan varsa dinlemek isterim.Yaptığım işlemleri sırası ile yazıyorum,yaptıklarımda yada yapış sıramda sorun olabilir diye belirtmek istedim.

1) İmaj yükle
2) Administrator Hesabını aktif hale getir
3) Administrator hesabı ile oturum aç.
4) Windows güncelleştirmelerini kapat. ( tahtalarda sorun çıkmadan önce bu işlemi yapmıyordum ama sorun bununla ilgili olabilir diye birde bunu deniyorum ama sorun yine de oluyor )
5)Atak programını kur.
6) Toolwiz Time Freeze programını kuruyorum.

Şimdiden teşekkürler...

hocam benim 34 tahtam var hepsinde atak var sıkıntı yaşamadım açıkcası sadece öğretmenlerin bazen bellekleri görmüyor.
ve malesef belleklerine virüs bulaştığı için atak dosyasıda siliniyor.
Bu sene farklı bir deepreeze kullanıyorum şu an yükleme aşamasındayım. umarım işe yarar.
Peki size bir sorum var mersin imajını bende kullanıyorum admin hesabını aktifleştirmek en az 25 dakika sürüyor. Ve bunu 34 tahta için bekliyorum çözümü var mı acaba==?

Benim de 34 tahtam var.Atak silinmemesi için çözüm:
1-flaşı NTFS e çevirin
2-atak ile flaşı hazırlayın
3-Ntfs_drive_prot programıyla flaşı korumalı yapın (ekledim)
4-time freze kullanıyorum koruma için (ekledim)
virüs bulaşmıyor benimkilere.

Ekli dosyalar

• Ntfs_drive_prot.zip
    695 KB · Görüntüleme: 152
  • Setup_Timefreeze.rar
    807 KB · Görüntüleme: 114
hocam onu yap
1-flaşı NTFS e çevirin
hocam onu yapıyorum zaten.
Ben kendi flashımı iki senedir kullanıyorum.
Ama bu öğretmenler nasıl beceriyor anlamıyorum bir gün sonra belleğime virüs bulaştı tahta açılmıyor diye geliyor. :/

1-flaşı NTFS e çevirin
Hocam, Ntfs_drive_prot programı, flaşı yazmaya karşı korumalı yaparken içerisinde klasör oluşturuyor mu? (Öğretmenlerin dosyalarını depolamaları için).

Hocam, Ntfs_drive_prot programı, flaşı yazmaya karşı korumalı yaparken içerisinde klasör oluşturuyor mu? (Öğretmenlerin dosyalarını depolamaları için).
isterseniz koruması olmayan klasör oluşturabilirsiniz "Koruma_Yok" isimli ancak ben önermiyorum. İçine herhangi bir şey atmalarını istemiyorum çünkü virüs taşıyorlar malum. Kendi ayrı flaşlarını kullanmalarını öneriyorum.

hocam onu yap

hocam onu yapıyorum zaten.
Ben kendi flashımı iki senedir kullanıyorum.
Ama bu öğretmenler nasıl beceriyor anlamıyorum bir gün sonra belleğime virüs bulaştı tahta açılmıyor diye geliyor. :/
flaşı tamamen korumalı yaparsanız virüs bulaşma ihtimali olmaz ki zaten.

Bende imajı yükleyip atak programını kurunca masaüstünde bulunan kapat kısayolu bozuluyor.

Değerli hocalarım selamlar;

Ben okulumdaki tüm tahtalara Mersin İmajı ile imaj yükledim ve atak programını kurdum.
Tahtalarım sırasıyla windows sorunu yaşamaya başladı. Tahta açılırken onarım ekranları geliyor ve onarımı yapamıyor. Yeniden imaj atıp tüm işlemleri yeniden yapmak zorunda kalıyorum. Aynı sorunu yaşayan veya benim sorunuma bir çözüm önerisi olan varsa dinlemek isterim.Yaptığım işlemleri sırası ile yazıyorum,yaptıklarımda yada yapış sıramda sorun olabilir diye belirtmek istedim.

1) İmaj yükle
2) Administrator Hesabını aktif hale getir
3) Administrator hesabı ile oturum aç.
4) Windows güncelleştirmelerini kapat. ( tahtalarda sorun çıkmadan önce bu işlemi yapmıyordum ama sorun bununla ilgili olabilir diye birde bunu deniyorum ama sorun yine de oluyor )
5)Atak programını kur.
6) Toolwiz Time Freeze programını kuruyorum.

Şimdiden teşekkürler...
hocam sorun atak ta değilde toolwiz de olabilir. öğretmenler odasına yeni bir pc aldık bozulmasın diye toolwiz yükledim ikide bir kasıyor makina donup kalıyor.

hocam benim 34 tahtam var hepsinde atak var sıkıntı yaşamadım açıkcası sadece öğretmenlerin bazen bellekleri görmüyor.
Bu sene farklı bir deepreeze kullanıyorum şu an yükleme aşamasındayım. umarım işe yarar.
Peki size bir sorum var mersin imajını bende kullanıyorum admin hesabını aktifleştirmek en az 25 dakika sürüyor. Ve bunu 34 tahta için bekliyorum çözümü var mı acaba==?

Hocam bende de 41 tane tahta var. Admin hesabını aktifleştirirken bekleme süresini aynen yaşıyorum. Buna birde imaj süresi eklenince bir tahtaya atak kurmak yaklaşık 50 dk mı alıyor. O yüzden windowsun hata sorununu çözmem gerekiyor.

hocam sorun atak ta değilde toolwiz de olabilir. öğretmenler odasına yeni bir pc aldık bozulmasın diye toolwiz yükledim ikide bir kasıyor makina donup kalıyor.

Hocam Toolwizi iki yıldır tahtalarımda kullanıyorum, bazen dediğiniz kasma oluyor ancak hiçbir şekilde windows dosyalarına zarar vermedi. Güncelleştirme yaparken fişi çektiklerini düşünüyorum o yüzden güncelleştirmeleri kapattım ancak sorun devam ediyor. Bakalım bu hafta kaç tahtada sorun olacak.

Sayın hocam öğretmenlerin flash belleklerini USB Anahtar yapmadan önce NTFS olarak biçimlendir. Ardından USB Anahtar olarak ayarla. Bu işlemden sonra Ntfs_drive_protection_v1.4 programı ile falsh belleğe yazma koruması koy. Yazma korumalı falsh belleğe öğretmenin adını taşıyan bir klasör oluştur ve bu klasöre izin ver. Öğretmen dosyalarını bu klasöre kaydetsin. Böylece flash belleğe daha az virüs bulaşır.

atak 1.9 win. 7 de sınıf adını girin kısımı çıkıyor ''unable to write to C:/windows/servisatk.ini.'' hatasının veriyor 5 tahtada aynı hatayı verdi. formatladım. yeniden kurdum yine aynı hatalar devam ediyor. çözümü olan var mı?

Bizim de tahtalarda bazı yayınevlerinin kitap uygulamaları çalışmıyor. Çalıştırmak için tıkladığımda netframework yüklemek istiyor ama yükle dediğimde internet bağlanamadı / internet bağlantısı yok gibi birşey diyor halbuki tarayicidan bakıyorum internet var acaba fatih hattından mıdır diye telefonun internetiyle denedim yine aynı sorun, guncellestirmeler kapalıydı açtım denedim yine aynı sorun tahtalarda deepfreze 7 standart ve atak kurulu bunlarla bir ilgisi olabilir mi? Ben ataktan şüpheleniyorum. Çözüm için önerilerinizi bekliyorum zira öğretmenler ikide bir sorup duruyor

Bizim de tahtalarda bazı yayınevlerinin kitap uygulamaları çalışmıyor. Çalıştırmak için tıkladığımda netframework yüklemek istiyor ama yükle dediğimde internet bağlanamadı / internet bağlantısı yok gibi birşey diyor halbuki tarayicidan bakıyorum internet var acaba fatih hattından mıdır diye telefonun internetiyle denedim yine aynı sorun, guncellestirmeler kapalıydı açtım denedim yine aynı sorun tahtalarda deepfreze 7 standart ve atak kurulu bunlarla bir ilgisi olabilir mi? Ben ataktan şüpheleniyorum. Çözüm için önerilerinizi bekliyorum zira öğretmenler ikide bir sorup duruyor
aynı sorun bende de var hocam dışarıdan netframework kurmaya da izin vermedi internetimiz olmadıgı için.

atak programını kurarken bir sıkıntı oluyor arkadaşlar winrardan klasöre çıkarttığım zaman atak.ini dosyası görünmüyor ve doğal olarak eksik dosya hatasından dolayı kurulum gerçekleşmiyor yardmcı olursanız sevinirim

atak programını kurarken bir sıkıntı oluyor arkadaşlar winrardan klasöre çıkarttığım zaman atak.ini dosyası görünmüyor ve doğal olarak eksik dosya hatasından dolayı kurulum gerçekleşmiyor yardmcı olursanız sevinirim
winrardan klasöre çıkardıktan sonra ayarlarınızı kaydedin okul adı vs.. kaydettikten sonra atak.ini dosyası oluşması lazım

Benim de bu hafta 2 tahtada mavi sistem onarma ekranı geldi. Yeniden imaj yüklemeden bir şey yapamadım.Geçen yılki kullandığım imaj. Windows güncellemelerini yapıp yeniden imaj aldım sadece.Yeni Windows güncellemelerinde mi bir hata var acaba.

atak 1.9 win. 7 de sınıf adını girin kısımı çıkıyor ''unable to write to C:/windows/servisatk.ini.'' hatasının veriyor. Formatladım. yeniden kurdum yine aynı hatalar devam ediyor. çözümü olan var mı?

klebsiella her tahta için 20-25 dk beklemek istemiyorsanız bir tahtayı admin yaptıktan sonra Acronis True Image ile imajını alarak diğer tahtalara uygulayabilirsiniz. benim okulumda 80 tane akıllı tahta var hepsini bu yolla kurdum. imajı kurma süresi 10 dk. hepsine ATAK kurulu.

klebsiella her tahta için 20-25 dk beklemek istemiyorsanız bir tahtayı admin yaptıktan sonra Acronis True Image ile imajını alarak diğer tahtalara uygulayabilirsiniz. benim okulumda 80 tane akıllı tahta var hepsini bu yolla kurdum. imajı kurma süresi 10 dk. hepsine ATAK kurulu.

hocam tahta admin halinde mi imaj almam gerekiyor?
eğer öyleyse çok iyi.
Fakat acronis surekli şifre crackk uyarisi veriyor daha sonra sifre crackk bulma konusunda sikinti ceker miyim acaba ?

Son düzenleme:
Sorun çözüldü mü bilmiyorum ama win 10 ile toolwiz uyumsuz. Eğer win 10 tabanlı bir işletim sistemi ise çöken sıkıntı atak değil kesinlikle toolwiztime

klebsiella admin hesaptayken imaj alacaksın. Acronis true image i kurduktan sonra Acronis programının içinden ACRONİS BAŞLANGIÇ USB si oluşturacaksın bununla tahtayı açıp imaj alacaksın harici bir diske. aynı usb ile diğer tahtaya da imaj ı kuracaksın bu kadar. crackle pek işin yok..

Geri