Atamada dosya boyutu 50-135 kb ayarı

Kodla Büyü

aydin67

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar yerdeğiştirme atamalarında MEB belgeleri .JPG dosya tipinde ve her bir belge 50-135 kb arasında istiyor ben buğun 2-3 saat uğraştım yok tarayıcıyı ayarla daha sonra resim küçültme prğ(smalle) bulduk deneme yanılmayla bayağı uğraştım kolay yolu var mı bu işn bilen yazarsa sevinirim.

BATCH IMAGE RESIZER programını dene hocam..Orada boyut kısmına 450-600 yaz.İstediğin sonucu alırsın.ben öyle yaptım :mrgreen:

ben photoshopla yapıyorum hocam, web için kaydedip boyutu da küçültünce istediğin kadar küçülüyor

PC Office 2003-2007-2010 yüklü ise başka programa gerek kalmadan da halledebilirsiniz:
Resmi Picture Manager ile açıp,
Resimleri Düzenle --> Yeniden Boyutlandır --> Özel Genişlik*Yükseklik
kısmına itediğiniz değerleri girip kaydedin. İşinizi çözecektir.

Resimleri Düzenle --> Yeniden Boyutlandır --> Özel Genişlik*Yükseklik kısmına itediğiniz değerleri girip kaydedin. İşinizi çözecektir :+1: :+1:

aydin67' Alıntı:
arkadaşlar yerdeğiştirme atamalarında MEB belgeleri .JPG dosya tipinde ve her bir belge 50-135 kb arasında istiyor ben buğun 2-3 saat uğraştım yok tarayıcıyı ayarla daha sonra resim küçültme prğ(smalle) bulduk deneme yanılmayla bayağı uğraştım kolay yolu var mı bu işn bilen yazarsa sevinirim.

resmi taradıktan sonra boyutunu kuculten programlar var onlardan bırı bulup kucult.

ms paint ile açıp farklı kaydet ile kaydedin, farkı göreceksiniz :)

hepinize teşekkürler
evraklar eş tayininde eşe ait görev yeri belgesi.ssk dökümanı,aile kayıt örneği gibi belgeler JPG modunda ve 50-135 kb boyutunda isteniyor
selamlar

fahrican' Alıntı:
PC Office 2003-2007-2010 yüklü ise başka programa gerek kalmadan da halledebilirsiniz:
Resimleri Düzenle --> Yeniden Boyutlandır --> Özel Genişlik*Yükseklik
kısmına itediğiniz değerleri girip kaydedin. İşinizi çözecektir.

arkadaşın dediğine katılıyorum... bu şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz...

inşallah atamalar istediğiniz gibi olur..........

Geri