ATM den benden habersiz 1.500 Tl çekilmiş :(

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha 2 ay oldu yapı kredi bankasına maaşlarımız geçeli, dolayısıyla maaş hesabım vardı, bu hesaptan 23 nisanda para çekmiştim, akabinde hesabımın ertesi gün yani 24 nisanda aynı atm den 1500 Tl daha çekilmiş olduğunu gördüm. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? Kartımın klonlanmış olması falan mümkün değil daha hiç kullanmadım neredeyse 3-4 sefer atm kullanmışımdır. Nasıl bir yol izlemem lazım. Müşteri hizmetleri fax çekin gibi birşey söyledi. Yardımcı olursanız çok sevinirim....

Emniyete başvurdunuz mu hocam? Çok geçmiş olsun. İnşallah zararınız telafi edilir.

Hocam üniversitede iken nasıl olmuşsa hesap numaramın son 2-3 hanesine kadar aynı olan bir müşteriye ek kart çıkartılmış tabi haberim yok
vatandaş bakıyor hesabında para var oda öğrenci babası göndermiş sanıyor büyük ihtimalle tak diye çekiyor
ben gidip bakıyorum burs falan yok ortada neyse ben biraz çıkıştım bankadaki elemanlara aranızda hırsız var dedim resmen
hemen ilgilendiler bilgisayarın başında biraz araştırma yaptı vatandaş şu kişiyi tanıyor musun falan filan en nihayetinde anlattığım hadise vuku bulmuş
adamı arayıp parayı geri isteyeceklerini ve hesabıma yatıracaklarını söylemişlerdi ve öyle oldu zaten

geçmiş olsun çok enteresan bi yanlışlık olabilir bence bi bankayla görüşün onlar bankamatikleri incelesinler hangi bankamatikten çekildiyse
kart kopyalamak okadar kolay olmasa gerek
merak ettim nasıl olduğunu sonucu palaşırsınız

Geçmiş olsun hocam Çekildiği saat dilimi içindeki kamera kayıtlarını ve bi gün önce siz para çemeden ve çektikten sonraki kamera kayıtlarını incelemelerini isteyin

geçmiş olsun hocam. zaman kaybetmeden bankanızla görüşün ve kartın klonlanmış olması ihitmaline karşın iptal ettirin vede emniyete başvurun.

ATM ye şifre kaydedici yerleştirip, ele geçirdikleri şifrelerle aynı atm den hesapları boşaltıyorlar. Bizim okuldaki öğretmenin başına gelmişti. Hemen bankaya gittip durumu bildirdi, adli mercilere de başvurdu. Sonuçta banka zararını karşıladı çünkü ATM lerdeki bilgi güvenliğini sağlamak bankanın görevi.

Atm tepesinde kamera var. Çekilen salise belli resim belli...
Ben değilim demek çok kolay

cakilcik' Alıntı:
aynı gün içinde 1000tl'den fazlası çekilemiyor atmlerde, 1500tl atm'den çekilemez ki?!
Bankadan bankaya limit değişir hocam. Örnek olarak Ziraat 1.000 TL, Halkbank 1.500 TL, Akbank ise 2000 TL'dir.

Savcılığa gidip durumu anlatmanız gerekiyor, banka size o kamera kayıtlarını vermez. Savcılıktan başvuru yaptığınız takdirde incelemeye alırlar. Bankaya durumu anlattığınızda size yol gösterirler zaten.

oziie' Alıntı:
Savcılığa gidip durumu anlatmanız gerekiyor, banka size o kamera kayıtlarını vermez. Savcılıktan başvuru yaptığınız takdirde incelemeye alırlar. Bankaya durumu anlattığınızda size yol gösterirler zaten.
aynen kamera kayitlari icin savciliga basvuru yapmaniz gerekiyor.. uzulmeyin hocam paranizi geri alirsiniz sadece biraz zaman ve hakkinizi aramalisiniz

Bankada kamera kayıtları ve ATM kod numarası oluyor tarih ve saate göre şıp diye buluyorlar. Bir kere bankamatiğe para yatırırken bankamatik paraları yutmuştu saat gece yarısı idi aradım ertesi gün kayıtları inceleyip hesaba yatırdılar. Ben müşteri hizmetleriyle görüşürken evet sizi görebiliyor parayı yatırırken paranız yutulmuş diyordu. :)

hocam o şubenin banka müdürüyle görüşseydiniz. yardımcı olmak zorundalar. O bankanın güvenlik zaafı.
düzenek olsa duyardınız herhalde. direk görüşün sistemden kaynaklı hataysa uğraştırmadan kendileri halleder. sonuçta banka itibarı da söz konusu. olduğundan hallederler diye düşünüyorum.

Geri