.::Autorun.inf dosyası ile usb den exe çalıştırma::.

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Kısasa kısas.
Yanlış anlaşılmasın.Ben virüs üretmeye değil.Onların Kendi yöntemleri ile mücadele amacındayım.Çözüm bulamadığım bir çalışmam var.Arzedeyim.

Gerek bu sitede ve gerekse başka sitelerde autorun.inf virüslerini temizlemeye yönelik olarak*.bat ve *.exe uzantılı solusyonlar var vede bunlar açık kod ayrıca geliştirmeye - değiştirmeye - güncellemeye hazır.
USB flash belleğe yazacağım bir autorun.inf dosyası ile bir exe yada bat dosyasını otomatik olarak nasıl çalıştırırım?
Epeyce uğraştım olmadı .ama autorun virüslerini üretenler bal gibi başardılar.
Çözüm önerileriniz için şimdiden ......Teşekkürler.

Arkadaşlar Bir USB Flash belleğin içindeki exe dosyayı autorun olarak çalıştırabilmem için sizce neler yapmak lazım?
Deneyen yada kısmende olsa başarılı olan varmı?
BU amvo ve autorun virüslerini yapanlar başardılar ise tam tersini yani autorun portable antivirüsünü yapabiliriz diye düşünüyor.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Mantık basit.Not defterini açıp aşağıdaki satırları yazın autorun.inf olarak kaydedin.
aşğıdaki kod ile ana dizindeki index.html dosyasını otomatik çalıştırırsın. İcon yazan zaten adı üstünde ikon resmi atıyorsunuz.
Kod:
[autorun]
OPEN=EXPLORER.EXE index.html
icon="resim.ico"

Bu kod ilede exeleri çalıştırabilirsiniz.
Kod:
[autorun]
open=gezgin.exe

Ah hocam her iki şeklide denedim .bana gelince resimdeki gibi oluyor.
Bu virüs üretenler başarıyor.Lappadank virüsleri çalışıyor.
Bize gelince olmuyor.. olmuyorda oluyor.Bize gelince olmuyor.
Acaba diyorum?
Bu aoturun.inf dosyasının dosya özelliklerindemi bir şey var(ansi-utf salt okunur vs. vs.
yada
çalışan exe dosyalrındamı bir kod var?
-----Flash belleği formatladım.içinde sadece autorun.inf ve ilgili dosya var.Ama yine ilgili dosya autorun olmadı .Benzeri bir görüntü geliyor ekrana-----

Ekli dosyalar

• pscreen.JPG
    pscreen.JPG
    29.5 KB · Görüntüleme: 15,213
bu özellik şimdide bana lazım. bende birkaç kod ve program denedim ama başaramadım. açıkcası benimkisi bir antivürüs çalıştırmak değilde bir projenin parçası olarak bana lazım. oldukçada önemli bir bölüm benm için yukarıdaki soru. yani flash belleği taktığımda otomatik olarak bir html yada swf, yada exe dosyası çalıştırabilmeliyim. herkesn bahsettiği autorun.inf kodları ile denedim program seç menüsü geliyor maalesef.

Boş bir memory stick te 7-8 adet yazılım denedim.Değil Flash bellek virüsleri, çin malı mp4 çalarlar bie usb portuna takıldığında kendi setup yazılımları ekrana pat diye açılıyor.Ana root da autorun.inf dosyası var vede silinmiyor.
Anlamadığım şey dosyalar belli ama biz bunu yapamıyoruz.CD-DVD lerde denemedim ama herhalde oluyordur.
Ben şuna inandım.İşin sırrı autorun.inf dosyasının dosya özelliğinde bir şey var.Ama ne :?:

Flash belleğinize bir virüs bulaştırın. Sonra o autorun.inf dosyasını not defteri ile açın, onun exe'sinin yerine kendi çalıştırmak istediğiniz exe'yi yazın. Virüse ait exeleri flash bellekten temizleyip, kendi exe dosyanızı flash belleğe kopyalayın.

Ancak buna da gerek yok. Bir arkadaş autorun.inf dosyasının içeriğini vermiş, o şekilde olması lazımdı.

sitelerde' Alıntı:
Flash belleğinize bir virüs bulaştırın. Sonra o autorun.inf dosyasını not defteri ile açın, onun exe'sinin yerine kendi çalıştırmak istediğiniz exe'yi yazın. Virüse ait exeleri flash bellekten temizleyip, kendi exe dosyanızı flash belleğe kopyalayın.

Ancak buna da gerek yok. Bir arkadaş autorun.inf dosyasının içeriğini vermiş, o şekilde olması lazımdı.
Bencede en iyi fikir sizinkisi;
Çünkü denemediğimiz :++: bir tek bu kalmıştı

sitelerde' Alıntı:

Hocam bende birara bu virüsler,temizleme yolları..., kendi geliştirmiş olduğum bir kaç küçük .bat dosyası gibi şeyler denemiştim ancak çokta başarılı olamadım.
Ben şu yukarıdaki görüşe katılmıyorum çünkü virüsler kendi ana dosyalarının açılmasını engelliyorlar o yöntemle yapılamaz.

talp' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Hocam bende birara bu virüsler,temizleme yolları..., kendi geliştirmiş olduğum bir kaç küçük .bat dosyası gibi şeyler denemiştim ancak çokta başarılı olamadım.
Ben şu yukarıdaki görüşe katılmıyorum çünkü virüsler kendi ana dosyalarının açılmasını engelliyorlar o yöntemle yapılamaz.
Nasıl açılmıyorlar hocam Anlamadım?
Geçelim bunu bir yana .Çin malı mp4 bu autorun kurulumu pek ala yapıyor.Dediğimgibi autorun.inf dosyasının Flash bellekteki görünmeyen bölgede yerleşmiş bir boot izi var bence.

Hocam bende şu yorumu ekleyebilirim. Mesela format cdsi için iso dosyası oluşturuyoruz, yada oyun cd yapıyoruz bunların hepsi autorun olarak geliyor karşımıza bu sistemi kullanarak yapabilir misiniz?

Eğer virüs exe dosyalarına bulaşan bir virüs değil de sadece bir trojan ise onu temizlemek çok kolay. Eğer virüs sistemde aktif ise o tabii ki kendi dosyalarının silinmesini engelleyecektir. Ancak autorun özelliğini pasif yapıp(panda drive vaccinate veya tweak ui programı ile yapabilirsiniz), flash belleği takarsanız siz flash belleği çift tıklayıp açmadıkça temiz bir sisteme o virüs bulaşamaz.

Ondan sonra komut istemine geçersiniz.(Başlat>Çalıştır>cmd)
flash belleğe geçersiniz.(örneğin x flash belleğinizin sürücü harfi olsun)
x:
type autorun.inf
autorun.inf dosyasının içeriğini gördük. Virüs hangi isimle kaydetmiş kendini buradan anlayabiliriz.(mesela virüs.exe diyelim)
attrib -h -r -s virüs.exe
virüs büyük ihtimalle kendini gizlemiştir, attrib ile görünür yaptık, salt okunur ve sistem dosyası özelliğini kaldırdık(virsüler genelde kendini gizlemek için bu özellikleri atarlar kendilerine), artık silebiliriz.
del virüs.exe

Eğer virüs aktif hale gelmediyse, -temiz bir sistemde, autorun özelliğini pasif yapıp, flash belleği çift tıklamadan komut isteminden erişerek yukarıdaki işlemleri yaparsanız virüs aktif hale gelemez- virüs kendini koruyamaz, çoğaltamaz. Siz de onun autorun.inf dosyasını istediğiniz gibi değiştirirsiniz.

Ama virüsün exe dosyalarına bulaşmayan bir trojan olması lazım.

exe dosyalarına bulaşan bir virüs ise ancak bir fix ile veya antivirüs ile temizleyebilirsiniz.

sitelerde hocam;
Cevap yada yorumunuz ;
Konu başlığı ve başlığın konusu içeriği ile ilgisiz olmuş.Yada yanlış başlığa yazmışsınız desem.Biz yazdığınızıntersini istiyoruz.Silmek değil.Yapmak.
AMA autorun virüs değil-autorun Antivirüs

COBOL' Alıntı:
Boş bir memory stick te 7-8 adet yazılım denedim.Değil Flash bellek virüsleri, çin malı mp4 çalarlar bie usb portuna takıldığında kendi setup yazılımları ekrana pat diye açılıyor.Ana root da autorun.inf dosyası var vede silinmiyor.
Anlamadığım şey dosyalar belli ama biz bunu yapamıyoruz.CD-DVD lerde denemedim ama herhalde oluyordur.
Ben şuna inandım.İşin sırrı autorun.inf dosyasının dosya özelliğinde bir şey var.Ama ne :?:

Hocam benim bu işi mutlaka çözmem lazım. bu nedenle çözemesem bile önümde bu işin yapılabildiğine dair bir örnek olması bile önemli. yani mp4 lerde yada mp3 playerlerde böyle bir örnek kesin olarak var mı? ilk aldığınızda yada daha sonra farketmez, bilgisayara hiç bir şey kurmadığınız halde mp4 ü taktığınızda otomatik olarak çalıştığını gördünüz mü. inşallah cevabınız evet şeklinde olur :)

Geri