Avrupa Birliği Erasmus+ Projelerini Birlikte Hazırlayalım

Kodla Büyü
AKADEMİA' Alıntı:
Hocam geçen ilkbaharda biz de kurum olarak sizin kurs faaliyetinize katılmak için başvurmuştuk. Ama sanırım o kurs gerçekleşmedi değil mi? Yaklaşık 30-35 öğretmen kimlik bilgilerimiz ve TC'lerimizle sizin forma başvurduk ama bir daha bir haber çıkmamıştı. İşin açıkçası kimlik bilgilerini verdiğim öğretmen arkadaşlar bana baya bir sitem etmişlerdi. "Madem böyle bir kurs olmayacaktı neden bizim bilgilerimizi başkalarıyla paylaştın" şeklinde sözlere maruz kalmıştım. Bilgilerinin güvenli olarak saklanacağını, herhangi bir sorun yaşamayacaklarını anlatsam da yine de inandırmakta güçlük çekmiştim.

Sanırım geçtiğimiz yaz planlanan kurs faaliyeti gerçekleşmedi. Umarım bundan sonrakilerde aksaklık yaşamazsınız hocam.

Hocam merhaba. TC kimlik numaralarınızın yazılı olduğu bir form bulunmyor. Geçen sene herhangi bir kurs da açmadık. Sanırım bir hata oldu. Bu sene için planlı bir şekilde okul/ilçe ve il mem ile çalışıyoruz.

Selamlar.

dün ilçemizde erasmus+ tanıtım semineri yapıldı. Ben çok heyecanlandım ama tam olarak anlamadığım yerler var bir de 5 günlük bir hizmetiçi eğitimi olacakmış inş ozaman daha iyi anlarım. diyelim ki tamam dedik bizim ne yapmamız gerekiyor

Hocam hangi branşlar hangi konularda eğitim alabilirler? Yurt dışına 30 kişi gitmek yerine, eğitmeni ve tercümanı çağırmak daha ekonomik olur.proje daha kabul olunması olmaz mı?

sevdiceğim' Alıntı:
dün ilçemizde erasmus+ tanıtım semineri yapıldı. Ben çok heyecanlandım ama tam olarak anlamadığım yerler var bir de 5 günlük bir hizmetiçi eğitimi olacakmış inş ozaman daha iyi anlarım. diyelim ki tamam dedik bizim ne yapmamız gerekiyor

Proje hazırlamaya karar verirseniz yardımcı olmaya çalışırım hocam.

gules84' Alıntı:
Hocam hangi branşlar hangi konularda eğitim alabilirler? Yurt dışına 30 kişi gitmek yerine, eğitmeni ve tercümanı çağırmak daha ekonomik olur.proje daha kabul olunması olmaz mı?

Hocam tüm branşlar katılabiliyor. Meslekçi olma şartı yok 102 projelerindeki gibi. Herhangi bir konuda eğitim talep edebilir öğretmenler. Kursun özünde Avrupa kültürü almak olduğu için yurtdışı hareketlilik şeklinde yapılıyor projeler. Yani Türkiye'de yapmak gibi bir durum söz konusu değil.

Kolay gelsin.

Arkadaşlar gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederim. Bir taraftan mesai bir taraftan projeler çok zaman alıyor. Zaman zaman geri dönüşlerde geç kalabiliyorum. Kusura bakmayın :+1: :+1: :+1:

Hocam tam olarak anlamadım kusura bakmayın.
1. Özel Eğitim ve Bil Tek kullanım kursunu Türkçe bilen kişilerden yada Yabancı dil bilen Kişilerden Türkçe tercümanlar aracılığı ile mi alıyoruz?
2. İşin püf noktası eğitmenler ise bizde kaliteli eğitmen mi yok?
3. Amaç öğretmenlerimizin yurt dışına çıkıp ufkunun genişlemesi ise ödenek vs nasıl oluyor.
4. Kişiler nasıl seçiliyor.
5. Eğitim sonucunda belge alma olayı ve bu belgelerin meb de geçerliliği mevcutmu. Yani özel eğitim kursuna katılan farklı branştaki arkadaşlar belge alıp alan değişikliğine vs başvurabilecekler mi?

Bu konularda yardımcı olursanız kurslarınız ve tanıtım amaçlı siteniz daha daha anlaşılır olacaktır. Birşeyler hava da kalmış gibi görünüyor.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum

sezginozturk' Alıntı:
Hocam tam olarak anlamadım kusura bakmayın.
1. Özel Eğitim ve Bil Tek kullanım kursunu Türkçe bilen kişilerden yada Yabancı dil bilen Kişilerden Türkçe tercümanlar aracılığı ile mi alıyoruz?
2. İşin püf noktası eğitmenler ise bizde kaliteli eğitmen mi yok?
3. Amaç öğretmenlerimizin yurt dışına çıkıp ufkunun genişlemesi ise ödenek vs nasıl oluyor.
4. Kişiler nasıl seçiliyor.
5. Eğitim sonucunda belge alma olayı ve bu belgelerin meb de geçerliliği mevcutmu. Yani özel eğitim kursuna katılan farklı branştaki arkadaşlar belge alıp alan değişikliğine vs başvurabilecekler mi?

Bu konularda yardımcı olursanız kurslarınız ve tanıtım amaçlı siteniz daha daha anlaşılır olacaktır. Birşeyler hava da kalmış gibi görünüyor.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum

Hocam sorduğunuz sorulardan anladığım kadarı ile AB projeleri hakkında fazlaca bilginiz yok. Çok temel sorular sormuşsunuz. Sorduğunuz soruların tamamına www.ua.gov.tr de yanıt bulabilirsiniz.

Selamlar.

hocam kursa nasıl başvurabiliyoruz birde ne yapmamaız gerekiyor bize bir yol haritası çizme gibi bi şansızın var mı ilminizden faydalanalım :)

Ben de iki proje hazırladım bu yıl. Henuz başvurular başlamadı. TURNA üzerinden her gün bakıyorum, başvuru formu yayınlanır yayınlanmaz başvuruyu yapacağım. Hibe, program adı, içeriği, ortak ülke vs her şeyi hazırlamışım. Şuan bir tek başvuru formunun yayınlanmasını bekliyrum. Yaz ayında 15 öğretmen ile Protakiz gezisi ve bir de 20 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ile de Almanya berlin gezisi planlıyorum. Umarım kabul edilir. Heyecanlıyız : )

Buzkırıcı' Alıntı:
Hocam bu işlere tek kişilik proje hazırlayıp gidilebiliyor mu?

Tek kişilik bir proje ile de başvurdum ben, ama okul adına, okulu temsilen. Kabul edilir mi bilemiyorum, 15 aralıkta belli olcak, heyecan ile bekliyorum : ))

halisserhat' Alıntı:
Ben de iki proje hazırladım bu yıl. Henuz başvurular başlamadı. TURNA üzerinden her gün bakıyorum, başvuru formu yayınlanır yayınlanmaz başvuruyu yapacağım. Hibe, program adı, içeriği, ortak ülke vs her şeyi hazırlamışım. Şuan bir tek başvuru formunun yayınlanmasını bekliyrum. Yaz ayında 15 öğretmen ile Protakiz gezisi ve bir de 20 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ile de Almanya berlin gezisi planlıyorum. Umarım kabul edilir. Heyecanlıyız : )

Allah muvaffak etsin hocam. Elinize emeğinize sağlık.

halisserhat' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
Hocam bu işlere tek kişilik proje hazırlayıp gidilebiliyor mu?

Tek kişilik bir proje ile de başvurdum ben, ama okul adına, okulu temsilen. Kabul edilir mi bilemiyorum, 15 aralıkta belli olcak, heyecan ile bekliyorum : ))

Hocamızın dediği doğru. Tek kişilik bir başvuruda yapılabilir kurum üzerinden. 15 Aralıkta belli olacak olan nedir hocam onu anlayamadım ama ? Hangi program kapsamında bu başvurunuz ?

Arkadaşlar ben belirtilen sayfadan formu doldurarak 3-4 soru sordum. bana bir telefondan mesaj geldi yârin aksam 21 den sonra bana ulaşabilirsiniz yazıyordu. kafamda bir şüphe oluştu bu sayfayı yönetenler bu işi yapıyorlarsa neden 21 den sonra ulaşabiliyorum, ben öğretmenim derste bile olsam 3-5 dk ayırabilirim bunlar niye ayırmıyorlar. bu projede yer alsak yine aynı sıkıntılar olurmu diye düşündüm. ilgilenen arkadaş varsa net bilgileri paylaşırsa sevinirim.

erkalan71' Alıntı:
Arkadaşlar ben belirtilen sayfadan formu doldurarak 3-4 soru sordum. bana bir telefondan mesaj geldi yârin aksam 21 den sonra bana ulaşabilirsiniz yazıyordu. kafamda bir şüphe oluştu bu sayfayı yönetenler bu işi yapıyorlarsa neden 21 den sonra ulaşabiliyorum, ben öğretmenim derste bile olsam 3-5 dk ayırabilirim bunlar niye ayırmıyorlar. bu projede yer alsak yine aynı sıkıntılar olurmu diye düşündüm. ilgilenen arkadaş varsa net bilgileri paylaşırsa sevinirim.

Hocam size o mesajı yazan benim. 40 'ın üzerinde proje başvurusu yapıyoruz bu sene. Her proje için 5 dakika 200 dakika yapıyor. Okulda müdür yardımcısı olduğumu da düşünürsen Saat 21 'den sonra ancak destek verebiliyorum projelere.

hocam siteniz üzerinden telefon numaramı ve mail adresimi gönderdim detaylı bilgilendirme yapabilirseniz gerek bireysel gerekse kurum olarak projenize katılmak isterim

BilgisayarBilişim.Net ailesinden bana destek için başvuran 12 projeyi neredeyse tamamladık. Sadece mesai saatlerinde değil mesai saatleri dışında da çalışarak kendini geliştirmeye çalışan değerli öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar elimdeki işler biraz olsun rahatladı. En az 10 katılımcı öğretmen ile yurt dışı faaliyetlerine katılabilecek okullarımıza proje yazımı için destek verebilirim.
Selamlar...

Siz bu proje destekelerinizle neyi amaçladığınizi pek anlayamadik.
Sorumuz Ard niyet icermemektedir
Saygılar

aydınDr' Alıntı:
Siz bu proje destekelerinizle neyi amaçladığınizi pek anlayamadik.
Sorumuz Ard niyet icermemektedir
Saygılar

Hocam başlıktaki ilk yazıyı dikkatlice okursanız kursları ben veriyorum. Kursları verebilmek içinde katılımcıya ihtiyaç var Sayın Hocam.

Geri