Aydın veya Muğla İsteyenler

Kodla Büyü
neden kimse paylaşmıyo çok zor olmasa gerek hocalarım yardımcı olmak 2015 il dışı aydın muğlaya gişden yok mu hayırsever biri

Hocam sanırım kimse puan paylaşmak istemiyor. Geçen sene il dışı yazacaktım ama olmadı. Bu sene 168 puanla il dışı Aydın, Didim yazmayı planlıyorum. 8)

Kemal Özlü hocam,BÖTE mezunları Meslek Liselerine başvuru yapamıyorlar diye biliyorum...siz gecen sene iller arası tercih ekranında Meslek Liselerini görebildiniz mi?

İller arası isteğe bağlı ve zorunlu yer değiştirme başvuru kılavuzunun 30.maddesi şu şekilde yazıyor.

Madde 30: Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği","Matematik-Bilgisayar Bölümü","İstatistik ve bilgisayar bilimleri","Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü" ve "Bilgi Teknolojileri" mezunları,mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarını tercih edemeyecektir.

ibaresi bulunmakta..Bir BÖTE mezunu olarak Ticaret Meslek Lisesinde görev yapıyorsunuz ve Meslek Liselerine tayin talebinde bulunacağınızı belirtiyorsunuz..Ben bunu anlayamadım...Sizin ayrı,özel bir durumunuz mu mevcut Kemal hocam?

Meslek Lisesine tayin talebinde bulunduğumu nereden çıkartıyorsunuz anlamadım! :shock: Meslek Lisesinden ve bulunduğum ilden sıkıldığım için zaten bu tercihi yapacağım. Didim her sene 2 ay tatilimi geçirdiğim yer ve Allah ömür verirse emekliliğimi de geçirmek istediğim yerdi. Meslek Lisesinin yoğunluğunu ve çok düşük profilli öğrencilerinin kahrını çekmektense bir daha Meslek Lisesine tayin isteyemeyeceğimi bilerek istediğim yerde rahat yaşamak için bu tercihi yapacağım.

Pardon o zaman ben yanlış yorumladım...Ticaret Meslek lisesinde görev yapan biri olarak yine Meslek lisesi olarak tercih yapacağınızı düşündüm..O zaman yukarıdaki düşüncemden dolayı kusura bakmayın..peki siz geçen sene de tayin için listeye baktığınızda meslek liselerini görebiliyormuydunuz Kemal hocam? bunu merak ettim aslında...!

Hayır. BÖTE mezunu olduğum için sadece Ortaokullar ve Halk Eğitim Merkezleri açılmıştı.

Cevabınız için tesekkür ederim Kemal hocam...umarım istediğiniz gibi Aydın Didim de güzel okullar açılır ve arzu ettiğiniz gibi benim güzel memleketime yerleşirsiniz :D

Belki birlikte Aydın'a tayinimiz çıkar...Bende bu sene Aydın ve ilçeleri açılırsa istemeyi düşünüyorum...Meslek Liselerine

yus2146' Alıntı:
yok 500 puan arkadaşlar el insaf be bilgisayar öğretmenliğin ömrü ne kadar oldu ki 230 puanınız var. Bu kadar yalan söylenmez ki ya tamam 230 puanınız var şimdiye kadar neden beklediniz. tabi özel durum demi. Bırakın ya tamam ben istemiyorum hepsi sizin olsun.

<< 390 >> :puhaha: :puhaha:

Halit ALKAN hocam MATEMATİK branşı olarak baya bir puan toplamışsınız...bu puanla gidemeyeceginiz yer yoktur sanırım :D

Muğladan emin değilim ama Aydın yazacağım sanırım açılan yerlere göre. Tef 136.

crasadure' Alıntı:
Halit ALKAN hocam MATEMATİK branşı olarak baya bir puan toplamışsınız...bu puanla gidemeyeceginiz yer yoktur sanırım :D
Nerdeee sayın hocam benimkisi kinaye :oops:
Umarım herkesin gönlündeki yer olur.

bu sene çok fazla okul açılacağını düşünmüyorum ve aydın özellikle çok yüksek kapatacak gibi duruyor,sahsen gecen yıl tayın istemedim bu sene de muallaktayım .İstesem de çıkacağından hiç ümidim yok.bu kanıya il içindeki yerlere bakarak vardım. Herkes için hayırlısı 130 puanla isteyip istemeyeceğim açılan okullara göre değişecek . 1 gün sonra herşey belli olacak..hakkımızda hayrlısı.

öngörülerimde ne yazık ki haklı çıktım arkadaşlar koca izmirde bile 6 yer açık aydında 4 muğlada dağ başı bir yer bu tıkanıklığı il içinde hissetmiştim zaten 3-5 te eş durumu için ayırdılarsa hadi hayırlısı tayin isteyeceklere...

uzun düşünmeler sonucunda eşimle bu gidişle seneye buraları da bulamayız diyerek en azından il sınırlarına girelim mantıgı ile tercihlerim çine-karacasu-mentese...

çıksa bir dert çıkmasa bir dert çine dısında aslında istemiyorum aslında onu da istemiyorum ama hadi hayırlısı...memlekete giriş yaparız belki...

hayat86' Alıntı:
uzun düşünmeler sonucunda eşimle bu gidişle seneye buraları da bulamayız diyerek en azından il sınırlarına girelim mantıgı ile tercihlerim çine-karacasu-mentese...

çıksa bir dert çıkmasa bir dert çine dısında aslında istemiyorum aslında onu da istemiyorum ama hadi hayırlısı...memlekete giriş yaparız belki...
çine güzel değil mi?

furkan35' Alıntı:
hayat86' Alıntı:

çine güzel değil mi?
Aslında herkesin özlem duyduğu ama yapmadığı/yapamadığı şehirden uzak doğayla iç içe sakin güzel bir köy hayatı bulabilirsin çine de. :)

<<ZenFone2>>

OZOGUL' Alıntı:
furkan35' Alıntı:
hayat86' Alıntı:

çine güzel değil mi?
Aslında herkesin özlem duyduğu ama yapmadığı/yapamadığı şehirden uzak doğayla iç içe sakin güzel bir köy hayatı bulabilirsin çine de. :)

<<ZenFone2>>

benim gecen yılki okulumda çineli sosyalci vardı kaç defa üst üste açıldı yazmadı kız , ayrıca yesil mesil değil aydın ın en bozkır ilçelerinden birisi ve ilçeden ziyade köy denebilir.

arkadaşlar bu yıl açılan hiç bir tercih iyi değil hatta söke düşünenlere bir tavsiyem var söke savunca yazıp arattırın ...beklentinizi mümkün oldugunca düşük tutun ki gidince hayal kırıklıgı yasamayın...

hayat86' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
furkan35' Alıntı:
hayat86' Alıntı:

çine güzel değil mi?

<<ZenFone2>>

benim gecen yılki okulumda çineli sosyalci vardı kaç defa üst üste açıldı yazmadı kız , ayrıca yesil mesil değil aydın ın en bozkır ilçelerinden birisi ve ilçeden ziyade köy denebilir.
karlar ülkesi filminden-olaf gibi yazı çok merak ediyorum ya- :mrgreen:

aydındaki bu yıl için açılan en iyi yer :shock: sinirlerim alt üst oldu antalyada evim var arabam var eşim iyi bir okulda idareci arkadaş cevrem var, canım sıkılınca kaştayım,sidedeyim zira antalya merkezde sosyal hayat çok iyi, tüm bunları bozup gitmeyi düşündüğüm yerlere bakın didim nazilli buharkent beklerken...

eger tayınım çıkarsa gülsem mi ağlasam mı , çıkmazsa üzülsem mi sevinsem mi acaba :? :? :?

furkan35' Alıntı:
hayat86' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
furkan35' Alıntı:
hayat86' Alıntı:

çine güzel değil mi?

<<ZenFone2>>

karlar ülkesi filminden-olaf gibi yazı çok merak ediyorum ya- :mrgreen:

bakıs acısı su an bulundugum yer çineden çok çok guzel oldugu için çok da olulu bir yorum yapamacagım ama hkkaride olsaydım cennetten bir köşe derdim...herkesin beklentileri istekleri farklı tabi...

foruma baktım benden daha çok mesaj yazan yok :roll: kafam çok karısık ve kararsız oldugum için sanırım. tercihler açıldıgından beri yazsam mı yazmasam mı derken ben bu yıl da tercih yapmayacagım arkadaslar ..sizlere hayırlı olsun inşallah ..bu sene de kısmet değilmiş memlekete gitmek :( ne yapalım...burası Türkiye bakarsın bir gun bi piyangoda bize vurur..sans...

Aydın ama açılan yerler pek aydınlatmadı o değilde kaç aydır öğretmenler Aydın yolcusu diyorlardı ne oldu :eek:
aha çekildim burdan da :verymad: :alkis:

Geri