Aynı branşta birden fazla egzersiz açılması

Kodla Büyü

parrs

Aktif Üye
Yaklaşık 10 yıldır görev yaptığım okullarda satranç ders dışı egzersiz çalışmaları yapıyorum. (Satranç 1. Kademe Antrenörlük belgem var) Daha önceki çalıştığım okullarda Satranç egzersizini 2 kişi (farkli ogrenci gruplarina)aciyorduk. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktu. Bu yıl çalıştığım ilçede aynı branştan 1 kişi egzersiz açabilir 2. Kişi aynı branştan çalışma yapamaz deniliyor.

Ben de 2010/49 ne oldu genelgede bu şekilde bir sınırlamanın olmadığını belirttim. İlçe milli eğitim'de bu işlere bakan memur bu konuyu tekrar soracağını söyledi.

Genelgeye rağmen iki kişiye aynı branştan egzersiz çalışması açtırılmazsa nasıl bir yol izlenebilir?

Hocam dilekçe verip hangi yönetmeliğe göre açıklamayacağını sorun. Onlar yasal dayanak yoksa geri adım atabilir.

Dilekçe verip yazılı ortama sokun sorunuzu. Sözle yapılamaz diye ahkam kesenler dayanak bulamayınca geri vites yapar.

Daha önce bu durumla karşılaşan var mı?
Yaklaşık 10 yıldır görev yaptığım okullarda satranç ders dışı egzersiz çalışmaları yapıyorum. (Satranç 1. Kademe Antrenörlük belgem var) Daha önceki çalıştığım okullarda Satranç egzersizini 2 kişi (farkli ogrenci gruplarina)aciyorduk. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktu. Bu yıl çalıştığım ilçede aynı branştan 1 kişi egzersiz açabilir 2. Kişi aynı branştan çalışma yapamaz deniliyor.

Ben de 2010/49 ne oldu genelgede bu şekilde bir sınırlamanın olmadığını belirttim. İlçe milli eğitim'de bu işlere bakan memur bu konuyu tekrar soracağını söyledi.

Genelgeye rağmen iki kişiye aynı branştan egzersiz çalışması açtırılmazsa nasıl bir yol izlenebilir?

Hocam dilekçe verip hangi yönetmeliğe göre açıklamayacağını sorun. Onlar yasal dayanak yoksa geri adım atabilir.
Kesin bir dönüş olmadı. Kesin acamazsiniz derseler. Dilekce ile resmi dayanagini ve gorus yazısı isteyeceğim.

Aynı egzersiz iki öğretmene farklı gruplar için dahi olsa verildiğini ilk defa duydum.
Aşağıdaki bağlantı, İlk sayfa 2. madde:
"Aynı grup için yürütülen etkinliklerde birden fazla öğretmene ders dışı eğitimçalışması için ek ders görevi verilmeyecektir."
Ders dışı egzersiz çalışmalarının resmi dayanağı 2010/49 sayılı genelgedir. Sizin bahsettiğiniz bu yazı genelgeye referans alarak oluşturulmuş açıklama yazısıdır. Kaldı ki belirttiğiniz 2. maddeden "aynı branştan birden fazla egzersiz çalışması açılmaz" anlamını nasıl çıkardınız.

2010/49 sayılı genelgenin son sayfasının alt tarafında bulunan 4. maddeyi okumanızı isterim.

IMG_20230920_213505.jpg

Son düzenleme:
Aynı egzersiz iki öğretmene farklı gruplar için dahi olsa verildiğini ilk defa duydum.
Aşağıdaki bağlantı, İlk sayfa 2. madde:
"Aynı grup için yürütülen etkinliklerde birden fazla öğretmene ders dışı eğitimçalışması için ek ders görevi verilmeyecektir."
Hocam aynı grup için açılmaz diyor. Aynı konu veya ders demiyor. Aynı konuda 2 ayrı öğretmen iki ayrı öğrenci grubuna açabilir. İlçe iş guzarlik yapmış. Yani satrancı bir öğretmen 1 grup öğrenciye açınca bir baska öğretmen farklı bir grup öğrenciye açabilir

Ayni grup dediği aynı öğrenciler ise hocamız farklı öğrencilere egzersiz acmak istiyor . O yüzden o 2. madde tam uymuyor gibi.

Bizde 3 beden eğitimi öğretmeni egzersiz yıllardır açıyor.

Nasıl bir ülke haline geldik. İş bilmez binlerce memur ..

açar hocam burada kriter okulun açabileceği limit, siz o limite takılmıyorsa her türlü hakkınızı resmi yoldan arayın. üstteki mesajlarda bir gruba aynı anda birden fazla öğretmen görev alamaz diyor, memur belki bu yazıyı görüp takılmıştır olaya.

Geri