Aynı Ağda Uzaktan PC Yönetmek Yardım (ÇÖZÜLDÜ)

Kodla Büyü

horozerk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, okulda lcdpano için kullandığımız bir bilgisayarın harici ekranı, faresi ve klavyesi mevcut değil bu sebeple o pc yi aynı ağda başka bir pcden yönetmek istiyorum. Uzak masaüstü bağlantısı uzaktan bağlanılan pc de oturum kapattığı için işime yaramıyor, teamviwer için id paylaşma sıkıntısı var. Pratik bir ağda yönetim programı var mı acaba?

Bir de pclerden biri fatih ağına wifi ile bağlı diğeri kablo ile sıkıntı olur mu?

alpemix bağlantı sonrasında pencere bırakıyor, bu da benim işimi bozuyor.

Çözüm Uzak Masaüstü Bağlantısı ile bağlandıktan sonra bağlantıyı kestiğinde oturum açma ekranında kalmasını bağlantıyı kesmeden masaüstüne oluşturduğun .bat dosyasıyla bilgisayrı yeniden başlatmakla bulunmuştur. O Pcye dosya gönderimi de paylaşılan dosyalar ile yapılmıştır.

alpemix bağlantı sonrasında pencere bırakıyor, bu da benim işimi bozuyor.

Çözüm Uzak Masaüstü Bağlantısı ile bağlandıktan sonra bağlantıyı kestiğinde oturum açma ekranında kalmasını bağlantıyı kesmeden masaüstüne oluşturduğun .bat dosyasıyla bilgisayrı yeniden başlatmakla bulunmuştur. O Pcye dosya gönderimi de paylaşılan dosyalar ile yapılmıştır.

Nasıl bir bat dosyası hocam?

Laboratuvarda bilgisayarımdaki görüntüyü tahtaya yansıtmada ammyy admin kullanıyorum. Programın servisi host eden pc de servis sürekli çalışıyor zaten. Tahtadan sadece uygulamayı çalıştırıp bağlan demem yeterli oluyor. Eğer doğru ayarları yaparsanız çok zahmetsiz. Hdmi dan hem daha kullanışlı hem de epik pen falan kullanılabiliyor.

LCD pano için de şöyle bir uygulama yaptım. Masaüstü bilgisayarı sürekli çalıştırmak yerine oldukça ucuz, az güç harcayan ve küçük olan raspberry pi ye dietpi kurdum. Uzaktan yönetmek için de no machine yükledim. sistem açıldığında lcd pano uygulaması, no machine servisi gibi şeyler otomatik çalışıp kullanılabilir hale geliyor. Yükleyeceğim resimleri de yine ağ üzerinden atıyorum. Yalnız bunlar biraz ince ayar gerektiren şeyler. Yapmazsanız sorun yaşayabiliyorsunuz.

LCD pano için şimdilik başka uygulama kullanıyor olsam da kendi geliştirmekte olduğum uygulama var bir de. Eğer başladığım işi genelde yarım bırakma huyum devreye girmezse bittiğinde internet üzerinden herhangi bir yerden kendi hesabınıza ait tahtanın görüntüsünü yönetebileceksiniz. Tasarım olarak da şu anki demode kalan eski tasarımlardan çok daha sade bir uygulama olacak.

Nasıl bir bat dosyası hocam?
Sayın hocam lcd panonun bağlı olduğu pc'nin masaüstüne yeni metin dosyası oluşturunuz, içine aşağıdaki komutu yazıp farklı kaydet deyiniz ve tür olarak tüm dosyalar seçiniz ve Yeniden Başlat.dat şeklinde kaydediniz. (Yeniden Başlat yerine başka isim de kullanabilirsiniz.) Bu .bat dosyası çift tıklandığında o pc 2 saniye içinde yeniden başlatılacaktır.

shutdown -r -t 2

Geri