Ayrımı yapılmayan okullarda Btr

Kodla Büyü

forzabilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar bizim okul tam gun ilk ve orta okul ayni binada ayrilmadi henuz ilk okulda 18 E.t tahta var yonetmelikte yazmiyo bu durum sadece ikili ogretim .normal ogretim yaziyo .Ayri olsa sinif sayisi articak 32 saat olcak 1 norm fazla yapcak e ayrilmamis okul benim 16 saat dersim var bide 40 tahta var okulda nasi olcak bu is arkadaslar.

forzabilisim' Alıntı:
Arkadaslar bizim okul tam gun ilk ve orta okul ayni binada ayrilmadi henuz ilk okulda 18 E.t tahta var yonetmelikte yazmiyo bu durum sadece ikili ogretim .normal ogretim yaziyo .Ayri olsa sinif sayisi articak 32 saat olcak 1 norm fazla yapcak e ayrilmamis okul benim 16 saat dersim var bide 40 tahta var okulda nasi olcak bu is arkadaslar.
2 kez okudum çözemedim olayı. Anlayan varsa buyursun yardımcı olsun :)

Valla hocam kendi dersine girersin. Kalan vakitlerde okul ayrılsa da ayrılmasa da ilkokul ortaokul demeden tüm etkileşimli tahtalar ellerinden öper. Hadi kolay gelsin...

İlkokul ortaokul aynı binada olduğu için her ikisinden de sorumlu olup olmadığını soruyor hocam

Yönetmelikte yazmiyor bu konuda bosluk var ayrilmayan okullarda bt rehberlik 3 kat zorlasiyor.

Bizimde ilkokul ortaokul aynı binada ayrılacak gibi de durmuyor bu durumda Btr nasıl olur acaba bilgi edinmeye yazdım cevap gelince paylaşırım

Aynı durumdayım. Yıllardır iki okul siteşi guncellemekten iki okulun tamirciliginden biktim

Ben de ayni durumdayim. Şu an ortaokulda 7 şube var, ilkokuldakilerle birlikte 16. Yeni yönetmelikte 8 şubeden az okullara görevlendirme yapılmayacağı söyleniyor. Nasıl olacak bilemedim.

Büyük ihtimalle hepsinden sorumlu oluyoruz. Bizde Müdür, Müdür yardımcısı ve bina aynı. Böyle oluncada btrside aynı oluyor.

Konu bilişimciler olunca çıkarılan yönetmelikler hep eksik kalıyor malasef. yüzlerce bilişimci bu durumda. Çokmu zor ayrımı yapılmayan okullarda sınıf sayısına göre btr verebilirsin.Öğretmen derse giriyor + 40 tahtayla boğuşuyor+idare işleri+Diğer bilgisayar işleri = BTR pardon FTR

hocam yazı açık, yeni ftr yazısının 11. maddesi. Eskisinde de aynı madde vardı
sabahçı ve öğlenci olan 2 li okullarda sabah orta öğlen ilkokul gibi
ayrı ayrı görevlendirme yapılabilir diyor sizin kadronuz ortaokulda görevlendirmenizde ortaokula yapılıyor
zaten tahtaları 2 kısım içinde yapmış oluyorsunuz. Yeni ftr yazısına göre ders gözlem raporu dolacakmış ilkokul öğretmenleri içinde belli bir saat dilimi ayırıp destek olabilirsiniz. Ben böyle yorumladım

Hocam o maddeyi biliyorum zaten. Bizim okul ilkokul ortaokul aynı bina ve tam gün.hoş böyle bir okul da kalmamıştır bizden başka ama sonuç olarak bununla ilgili bi madde yok.

oyungezer' Alıntı:
forzabilisim' Alıntı:
İlginç bir şekilde herkes anlamış.. :D

ordinaryus' Alıntı:
oyungezer' Alıntı:
forzabilisim' Alıntı:
İlginç bir şekilde herkes anlamış.. :D

Merak etmeyin hocam ben de anlamadım :D
Açıkçası biraz da anlamak istemedim. Sebebi de dilimiz bu kadar güzelken, hiçbir kurala uymadan yazan bizler! Hele ki öğretmen olan bizler.

e-volkan' Alıntı:
Hocam o maddeyi biliyorum zaten. Bizim okul ilkokul ortaokul aynı bina ve tam gün.hoş böyle bir okul da kalmamıştır bizden başka ama sonuç olarak bununla ilgili bi madde yok.

aynı durumdayım hocam, durumu çözen bilen yok, bakalım nasıl yorumlayacaklar. Aynı binada tek şubeli, 4 ilk kademe, 4 ikinci kademe toplam 8 sınıf var, görevlendirme ortaokula yapılıyor, dolayısıyla 4 şube var, yani 4 tahta, ama bina da 8 tahta olacak. Mantıken görevlendirme yapılacaktır gibime geliyor ama belli olmaz bunların işi.

Merhaba hocam.Bizim okulda da benzer bir durum var. Sabahtan öğleye kadar ortaokul, öğleden sonra ilkokul var.Okulda toplam 32 tahta var ve bu tahtaları sabah ortaokul öğleden sonra ilkokul kullanıyor. Ben ortaokul formatörüyüm ama ilkokulların kullanımından dolayı oluşan sorunları da dersim olmayan saatlerde çözüyorum.

Geri