BİLİŞİM SINIFININ MEB SINAVLARI NEDENİYLE SÜREKLİ BOŞALTILMASI

Kodla Büyü

manisa.45

Üye
Merhabalar hocalarım, okulumuz 28 sınıflı. Ancak MEB sınavları için okul 29 şube olarak gözüküyor. Mecburen bilişim sınıfını komple boşaltıyorum meb sınavları olduğunda. Sınav sonrası tekrar kuruyorum. Sınıf sayısının düzeltilmesi için yazı yazıldı ancak hala bir düzelme yok. Sürekli bilişim sınıfını boşaltmak hem iş yükü hem uğraştırıcı hem de donanımlar bozulabiliyor. Bu durumdan kurtulmak istiyorum.

Bunun için neler yapabilirim düzeltilmesi için? Yardımınızı rica ediyorum.

neden bilişim sınıfı hocam boşaltılacak başka sınıf olmuyor mu? özel bir nedeni mi var direk bilişim sınıfını boşalt demelerinin

Merhabalar hocalarım, okulumuz 28 sınıflı. Ancak MEB sınavları için okul 29 şube olarak gözüküyor. Mecburen bilişim sınıfını komple boşaltıyorum meb sınavları olduğunda. Sınav sonrası tekrar kuruyorum. Sınıf sayısının düzeltilmesi için yazı yazıldı ancak hala bir düzelme yok. Sürekli bilişim sınıfını boşaltmak hem iş yükü hem uğraştırıcı hem de donanımlar bozulabiliyor. Bu durumdan kurtulmak istiyorum.

Hocam meb sınav modülünden bina sınav bilgilerini güncelletmeniz lazım.

Hocam bir telefona bakar.. hatta modülden bir kaydete bakar. En zahmetli ihtimal, dys den bir yazıya bakar "Okulumuzda 28 tane sınav yapılabilecek sınıf vardır. Modülden düzeltilmesi ve en fazla 28 sınav solunu verilmesi.. "

Yapacak bir şey yok, MEB sınavları olduğunda sınıftaki bilgisayarları başka bir yere kaldırıp, sınıfa sıralar taşımak zahmetli bir iş olmasa gerek. Bilgisayarlar masaüstü ise, bu bilgisayarları başka bir ihtiyacı olan okula bağışlayıp, taşıma kolaylığı ve olası donanım bozulmalarına karşı önlem olması açısından , okulunuza taşınabilir dizüstü veya all in one bilgisayarlar alınmasını talep edebilirsiniz.
İlde bu işlerle ilgilenen yetkililerin telefon numarası yok mu sizin okulda, bu kişilerle hiç muhabbetiniz de mi yok. Bizim okulda bu sınavlarla ilgili bir durum olduğunda, idarecimiz telefonla işi konuşabiliyor. Yani sonuçta ilde sistem üzerinden bilgileri güncelleyebilecek birisi var, bu kişiye bilgi verip güncelleme işlemi yapıldıktan sonra, halen gerekirse yazı yazılır usule uygun olarak. Sizde sorun nereden kaynaklanıyor acaba?
Fen Bilimleri,Kimya, Biyoloji, Z-Kütüphane, Görsel Sanatlar vb... laboratuarların da sınav vakti taşınıp sonra tekrar yerleştirilmesi gerekse, gerekli depolama alanını nereden bulacaksınız. 😅

İlçe milli eğitimde sınav hizmetleri birimi var hocam o birim ile görüşün ya da o birime bakan şube müdürü ile görüşün. Normalde bunu idare görüşür çözer.

Yapacak bir şey yok, MEB sınavları olduğunda sınıftaki bilgisayarları başka bir yere kaldırıp, sınıfa sıralar taşımak zahmetli bir iş olmasa gerek. Bilgisayarlar masaüstü ise, bu bilgisayarları başka bir ihtiyacı olan okula bağışlayıp, taşıma kolaylığı ve olası donanım bozulmalarına karşı önlem olması açısından , okulunuza taşınabilir dizüstü veya all in one bilgisayarlar alınmasını talep edebilirsiniz.
İlde bu işlerle ilgilenen yetkililerin telefon numarası yok mu sizin okulda, bu kişilerle hiç muhabbetiniz de mi yok. Bizim okulda bu sınavlarla ilgili bir durum olduğunda, idarecimiz telefonla işi konuşabiliyor. Yani sonuçta ilde sistem üzerinden bilgileri güncelleyebilecek birisi var, bu kişiye bilgi verip güncelleme işlemi yapıldıktan sonra, halen gerekirse yazı yazılır usule uygun olarak. Sizde sorun nereden kaynaklanıyor acaba?
Fen Bilimleri,Kimya, Biyoloji, Z-Kütüphane, Görsel Sanatlar vb... laboratuarların da sınav vakti taşınıp sonra tekrar yerleştirilmesi gerekse, gerekli depolama alanını nereden bulacaksın
.

Bir telefona bakar. Arasın müdür lütfen düzeltsin hatayı. Ben bilgisayarlara dokunmam şahsen. Kablolar kırılıyor onlar mı ödeyecek derim.

Hocam ilçe btr ile görüştünüz mü bu durumu? Arasanız size gol gösterir bence iş bilen biriyse.

Önüne gelen müdür oluyor. Liyakat yok iş bilen yok işin ehli yok vesselam. oktan durum. Uğraşma ne halleri varsa görsünler. Kıymetin bilinmez sonra çok üzülürsün.

Hocam bt sınıfı aynı şekilde gözüküyor. Ama sınıf 28 tane normalde sistemde 29 tane
bt sınıfının öyle gözüktüğünü nasıl biliyorsunuz hocam anlamadım.
derslikler eokulda müdür sınıflara tıkladığında ortaokulda mesela 5a,5b,5c-6a,6b diye çıkar. bt sınıfı diye burada derslik nasıl çıkabilirki ,çıkamaz. orada aktif olmayan veya kapalı olması gereken bir derslik vardır veya bir sistem hatasıda olabilir. örneğin kapalı bir derslik vardır ilçe onu silebiliyor , sildikten sonrada müdür sınıf sayısı kadar derslik görüyor sistemde. derslik açmak müdürün yazısı ile ilçeninde oluru ile şube müdürü tarafından yapılır veya silinir.
madem çıkıyor diyorsunuz ekran görüntüsü atın görelim bizde.
ya da sizin müdür yapılabiliyormu tam bilmiyorum mebbiste derslik sayısına eklememesi gereken sınıfları da girdi , belkide sistem yanlışlıkla oradan çekiyor (sadece tahmin.)

Son düzenleme:
Önüne gelen müdür oluyor. Liyakat yok iş bilen yok işin ehli yok vesselam. oktan durum. Uğraşma ne halleri varsa görsünler. Kıymetin bilinmez sonra çok üzülürsün.
Yazılanları okuyunca, belki de okul müdürü veya müdür yardımcısı, konu başlığını açan üyedir diye de düşünmedim değil.
Net bilgiler veriliyor. Okul 28 sınıflı ve MEB sınavları için 29 şube görünüyor, mecburen BT sınıfı boşaltılıyor, özel veya kasıtlı bir neden yok başka sınıf olmadığı için birileri tarafından rica ediliyor (Birileri okul idaresinden mi yoksa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden mi?)...

Basit bir mevzu dan oktan mesele çıkmış. Her yıl yılsonuna yakın kasım ayı olabilir tam hatılamıyorum bina bilgileri güncelleniyor. İş bilmez birileri yetkili konumda olunca böyle olur.

Geri