BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ

Kodla Büyü

nuran450

Üye
BEN GAZİ ÜNÜVERSİTESİ ESEF BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ 2 SINIF ÖĞRENCİSİYİM BU BÖLÜMÜN GELECEĞİ NE OLACAK BEN MEZUN OLUNCA ÖĞRETMENLİKTE NE KDAR MAAS ALACAM MÜDÜR FALAN NASIL OLUNUYOR EN KARLI OLANI NEDİR????????????? :?: :?: :?:

Okulunu bitir bence sonra öğretmen olursan idareciğini de öğrenirsin. Bölümün geleceği biraz karışık ama sen kazanmışsın bitirmeye bak şu an için düşüneceğin konular değil . Önünde Kpss engeli de var yani..

ne kadar maaş alacağını bilemem ama mutlu olamıycan kesin onu baştan söylim sonra hayal kırıklığına uğrama

ozge76' Alıntı:
ne kadar maaş alacağını bilemem ama mutlu olamıycan kesin onu baştan söylim sonra hayal kırıklığına uğrama
Mutlu olmak kişiye kalmış işsiz nice insanın yannda öğretmen olmak kıyas edilemez..

örneğin matematik öğrt de bi öğretmen ama bizim gibi diken üstünde değil saçmasapan işlerle uğraşmıyor

Özge sana katılıyorum.Bilgisayar Öğretmeni olacağıma bir matematik öğretmeni olmak isterdim.En azından dersime girer yazılımı sınavımı yapar çıkıp giderdim.En azından ne yaptığımı bilirdim.Ama şimdi her şey saçma sapan.Yazın formatör olarak okulda duruyoruz ama neden duruyoruz hiç bir mantalitesi yok.Allah idarecilerimize basiret versin diyorum...

matematik öğretmeni arkadaşım kpss den 85 aldığı için tekrar ÖSS ye girdi...yani herşey dışarıdan göründüğü gibi değil..

Bilgisayar öğretmeliğinin geleceği kalmadı maalesef...Gidişat sürekli formatörlük görünüyor...

İyi valla bilgisayar öğretmenide aç kalıyorsa bu zamana kadar haybiye okumusuz bu kadar uğras boşa

öncelikle okuldan ne öğrenebilirsen senin için karlı olan odur.
öğretmenlikmiş, idarecilikmiş, şube müdürlüğüymüş, kpss sınavından sonra düşünecek çok vakit bulursun...

Üniversite bitsin önce sonra yoluna bakarsın bizde geleceğimizi göremiyoruz zaten sana akıl verelim

bir öğrenci olarak henüz şimdiden böyle idarecilik,maaş gibi konuları merak etmen tuhafıma gitti doğrusu.önce okulunu bitirmeyi düşünsen daha iyi olmaz mı.çünkü her yıl atanmayı bekleyen biriken bir yığın var.önce atanmak olmalı hedeflerin arasında bence

Maddi olarak tatmin olabilmek senin karakterinle ilgili bir durum eğer bilgisayar öğretmeni olabilirsen ortalama 1500 tl maaş alırsın. Bununla geçinen de var geçinemeyen de. Sana tek tavsiyem var, hala öğrenciyken bilgisayarda bir alana yönlen network olur, web olur, grafik tasarım olur, animasyon olur... ilgi ve alakana göre seçersin. Eğer maaş yetmez ise bu alanlardan birisini kullanarak ek iş yapabilirsin.

nuran450' Alıntı:
BEN GAZİ ÜNÜVERSİTESİ ESEF BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ 2 SINIF ÖĞRENCİSİYİM BU BÖLÜMÜN GELECEĞİ NE OLACAK BEN MEZUN OLUNCA ÖĞRETMENLİKTE NE KDAR MAAS ALACAM MÜDÜR FALAN NASIL OLUNUYOR EN KARLI OLANI NEDİR????????????? :?: :?: :?:

önce okulunu bitir atan ondan sonra hesap yaparsın ayrıca sorularının cevaplarını arama motorlarına 10 dakikanı vererek bulursun... :-1:

nuran450' Alıntı:
Kardeş, sorunu okudum amma, senin öğretmenlik kariyerinin nasıl olacağını düşündüm bir an, mümkünse aynı okulda çalışmayalım !!!
1. Büyük harfle yazı yazılmayacağını (bağırarak konuşmaman gerektiğini) öğren.
2. Hangisi karlı? Öylemi yaaavvv.
3. Müdür felan nasıl olunuyor, ne diyim ben saağa !!!
4. Öğretmenlerden senin gibiler çok gördüm, üzüldüm bir ara amma, ne yapalım çıkıyor böyleleri !!!
lütfen böyle bir öğretmen olacaksan hiç gelme !!!

Bir arkadaşımdan öğretmenlerin meslekteki kıdemlerine durumlarını dinlemiştim:
"Öğretmenler mesleğe ilk başladıklarında idealist olur, bir süre sonra realist olur, kıdeminin çok ilerlediği yıllarda ise tamamen kapitalist olur." demişti. Etrafımdaki öğretmenleri incelediğimde haksız bir genelleme olmadığını görüyorum.

Bilgisayar öğretmenleri olarak hizmet yıllarımız fazla değil, idealislik aşamasını geçmek için mebde en fazla bir dönem çalışmak yeterli. Şu an çoğumuz realistik aşamasındayız. Mevcut şartlar dahilinde işimizi yapmaya çalışıyoruz.

Soruyu soran arkadaş hemen kapitalistlik aşamasından olarak giriş yapmış . Daha mezun olmasına da 2 yıl var :D :) .

yolcuhan' Alıntı:
nuran450' Alıntı:
Kardeş, sorunu okudum amma, senin öğretmenlik kariyerinin nasıl olacağını düşündüm bir an, mümkünse aynı okulda çalışmayalım !!!
1. Büyük harfle yazı yazılmayacağını (bağırarak konuşmaman gerektiğini) öğren.
2. Hangisi karlı? Öylemi yaaavvv.
3. Müdür felan nasıl olunuyor, ne diyim ben saağa !!!
4. Öğretmenlerden senin gibiler çok gördüm, üzüldüm bir ara amma, ne yapalım çıkıyor böyleleri !!!
lütfen böyle bir öğretmen olacaksan hiç gelme !!!

:+1: ne yazikki öğtretmenliğin düştüğü hal bu hoca ölmüşüz ağlayanımız yok. Müdür falan nasıl olunuyormuş okudukça sinirleniyorum. yok seni direkt bakan yanına danışman alacak :puhaha:

ben meslek lisesinde bilişim tek. alan öğrtmeniyim.
değerli arkadaşım şimdiden bu düşüncelerle aklını karıştırma.
öncelikle okulundan maksimum seviyede yararlanıp donanımlı çıkmaya çalış.
para her şey değil, bana yetiyor mesela.
bilgi bilgi, illa öğretmenlik için değil iyi bir bilgisayarcı olabilmek için uğraş, okuldan bir şey bekleme hocalardan bir şey bekleme her şey sana bağlı, sen özel ilginle öğreneceksin, kimse sana gelip şunu öğreteyim demeyecek.
öğretmenliğin geleceği belli değil, ama bilişim geniş bir sektör kendine bir alan seç ve uzmanlaş.
para kazanmak istiyorum diyorsan web tasarım ve veri tabanı konusunda uzmanlas derim.

müdürlük konusuna gelince, kardeşim hiç uğraşma öğretmenlik kadar güzel bir şey yok, müdürlük idarecilik yapılacak iş değil, derse girmenin hazzı başkadır.
o öğrenciler (her ne kadar meslek lisesinde kalifiye öğrenci olmasa da) sizin gözlernizin içine bakarken, ağzınızdan çıkacak kelimeleri dikkatle beklerken, sizler büyük bir coşkuyla dersiniz anlatırsınız. bundan daha güzel bir şey yok.
ama anladığım kadarıyla senn derdin meslek falan değil para.
illa ne kazanıyorlar diyorsan.
8-1 bir teknik öğretmen 1420 civari maaş aliyor. bunun üzerine işte ders saati fazlaysa ek ders alır. full ek ders alabilirse 2000 civarı toplam maaş alır.
ama sen bu düşünceyle öğretmen olur göreve başlarsan çok okul değiştirirsin, öğretmenlikte para muhabbeti pek olmaz.

Arkadaşın üstüne fazla gidiyorsunuz bence. Hatta haksızlık yapıyorsunuz. Hangimiz memleketi kurtarmak için öğretmen oldu ki? İşimiz olsun diye değil mi? Bir maaşımız olsun diye olmadık mı? Ne idealistliği yahu. Arkadaşımız direk özünden girmiş. :++: Ek ders hesabı yapmayan kim var burada söyler misiniz? Arkadaşımızın tek yanlışı biraz erken sormuş soruyu :)

Bu arada, meslek lisesinde müdür olursan köşeyi dönersin. Meslek lisesinde öğretmen olursan ancak 29 saat ücret alrısın diyecem ama artık bundan sonra zor. Çünkü meslek derslerini sürekli azaltıyorlar. Mesela 11. sınıf meslek dersleri ilk önce 24 den 22 ye, sonra da 22 den 15 e düşürüldü. Sen atanıncaya kadar nolur bilemem. Sen şimdiden müdürlük sınavlarına çalışmaya başla :D Hele bir de döner sermayeli okula müdür olursan her yıl bir ev alırsın. :D

"Ek ders hesabı yapmayan kim var burada söyler misiniz?"

hocam ben yapmıyorum, hangi dersi verirler kaç saat vermişler kaç saat girecem sormuyorum bile.
ders programımı alırım dersime girerim kimseye de bir şey demem.
ben kpss tercihlerini yaparken de kaç para alırım hangi okulda döner sermaye var hangisinde çok para var vs vs. hiç bakmadım.
tabi ki herkes istediğini düşünmekte özgür.
şunu asla kabul edemem ama; bir öğretmen ki özel ders verebilmek yada özel kurs verebilmek adına okulda sadece maaş karşılığı derse girip daha çok para kazanma hırsında olsun. bu kabul edilmez ve etik olmayan bir davranış bana göre.
bu işi parası için ve meslek garantisi için de seçenler olabilrler kimse de neden seçtin diyemez.

Hocam kusura bakmayın ama sizin gibi söyleyenleri çok gördüm en azından çalıştığım okullarda. Amacım sizi karalamak değil. Tabiki siz hiç hesap yapmıyor olabilirsiniz. Ama çalıştığım okullarda böyle deyip de çaktırmadan her türlü ücretli işlere atılanları çok gördüm. Sizi tenzih ediyorum.
Ancak alacağımız ücreti hesaplamak, ne yapılırsa daha karlı olunur gibi soruları sormak ahlaksızlık değil gayet doğal bir şeydir. Çünkü herkes para kazanmak için bir işe giriyor. Ama şu sorgulanmadır; aldığımız maaşın ve ücretin hakkını veriyor muyuz? Bu bakımdan insanları eleştirebiliriz. Ama maaş ve ücret hesaplamak yanlış değildir. Şimdi sizin maaşınızı 750 tl yi indirseler ve büyük şehirde olsanız hesap yapmaz mısınız?

aslında benim yorum yapmam saçma ama şuan ticaret lisesinde bilşim bölümündeyim henüz 11.sınıf veri tabanı görüyorum bilgisayar öğretmnLiği bnm için büyük bir avantaj ben hiç istemiyodum ama mantıklı elio matematik öğretmeni ol daha iyi diyorlar ama bilgisayar öğretmenlğide matıkla teknolojinin içerisinde oluyosunuz herşeyi takip ediyosunuz ve şöle bişi var matematikde her yıl aynı ders bilgisayarda öle belki ama her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyo hergün yeni bir şey araştırıyosunuz bence mantıklı ve ben düşünüyorum o yüzden hiç bir mesleği olduğu gibi bunuda küçümsememek lazım diye düşünüyorum...

benim de meslekte 2. yılım.bilgisayar öğretmenliği aslında çok güzel zevkli bir bölüm ama her şey idareye bağlı .şimdi nasıl diye soracaksınn...eğer idarecin seni bir tamirci gibi görmeyip sana üzerine vazife olmayan işleri vermzezse güzel bir bölüm bizimkisi.ama malesef kaç tane forum gezdiysem idarecisinden memnun olan çok az kişi gördüm..tabi benim bu yazdığım ilköğretim için geçerli.meslek lisesinde durum nsl bilmiyorum.ama ilköğretimde notumuz falan da olmayınca hem öğrenci,hem idareci hatta bazı öğretmenler arkadaşlarımız bile bizim dersimizi önemsemiyor...

Geri