"bad command or file name" yardımm!!!

Kodla Büyü

kwr_kwr

Aktif Üye
Arkadaşlar imaj cd siyle Faz I bilgisayarlara format atmaya çalışırken bu hatayla karşılaştım (bad command or file name) A:\ dan C sürücüsüne geldim formatladım C yi yine A ya geldi bu hatayı verdi. E ye geçirip kurmaya çalışıyorum ama zaten ana menüden seçince otomatik başlaması gerekmez mi? Ayrıca Win 98 cd si ile deneyeyim dedim bu sefer "yanlış disket sürücüsü" diye hata verdi, hiç tanımadı cd yi. Halbuki formatlamadan önceki halinde bu cd yle kurduğum win 98 vardı bilgisayarda. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Sayın öğretmenim imaj cd ile değilde doğrudan 98 cd ile deneyin.Birde fdisk yaparak ramdrive ları kaldırın.Sonra kurmayı deneyin.Daha önce kurmaya çalışıpta yarıda kalan kısımlar hdd de problem yaratıyor olabilir.En temizi fdisk.

gismoil' Alıntı:
Sayın öğretmenim imaj cd ile değilde doğrudan 98 cd ile deneyin.Birde fdisk yaparak ramdrive ları kaldırın.Sonra kurmayı deneyin.Daha önce kurmaya çalışıpta yarıda kalan kısımlar hdd de problem yaratıyor olabilir.En temizi fdisk.

Bu haliyle win 98 cd siyle denedm ama dediğim gibi yanlış disket sürücüsü dedi kabul etmedi o cd yi. ama fdiski de denicem yarın o da aklımda olmazsa yine danışırım size teşekkür ederim.

Şu anda CD'yi değil disketi görüyor sanıyorum, "first boot device" CD olacak. Anladığım kadarıyla sorun burada.

haa yok hocam cd ayarlı ama seçiyorum Win Me yüklemesini orda sistem bilgisini veriyor sonra bad cammand or file name deyip A:\ da kalıyor. Bir de fdiskle denicem bakalım nolur. Sağolun ilgilendiğiniz için.

Hocam CD çizik/hasarlı da olabilir, başka bir CD ile deneyin. Sorun hala devam ediyorsa HDD arızalı olabilir, bunun için de dos ortamında çalışan HDD Regenerator programı ile sektörleri tamir edebilir/kapatabilirsiniz.

hımm anladım çok sağolun hocam. 2 imaj 1 98 cd siyle denedim sonuç bu oldu. peki bu hdd programı Faz I bilgisayarlarda çalışır mı acaba ben onlara antivirüs bile yükleyemiyorum da o yüzden. nese yarın biraz daha kurcalayayım da daha net birşey çıkar sonra. Tekrar sağolun.

Geri