Bad Sector diskte USB ile önyükleme hk.

Kodla Büyü

terhan

Site Gezgini
Merhaba bir masaüstü pc'de bad sector var, işletim sistemi windows 7 sürekli onarım moduna geçiyor.
Sorum bu bilgisayarı HİREN BOOT usb ile başlatmak istedim ön yükleme ekranında donma oluyor. Bu tarz usb başlatma da genede diskte bir ön yükleme yapılıyor mu ?, yoksa ram kaynaklı bir problem mi vardır (sistemde 2 gb ram var). Ayrıca aynı sorunu usbden windows 7 kurulumu yaparkende logo göründügü anda donma olarak kalıyor.
Sorun neden kaynakılıdır. Yardımlar için teşekkürler.

Aslında anlamanın kolay yolu var, sabit diskin SATA kablosunu çekin. USB'den boot edin, sıkıntıyı anlarsınız.
Sabit diskinizde sadece bad sektör olmayabilir, sabit diskiniz küçük bir ihtimalle de olsa bilgisayarı kararsızlaştırıyor olabilir. Ancak ben de sizin gibi RAM belleklerde bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum, önyükleme işlemi genelde ram bellekte oluşturulan sanal disk üzerine yapılır. Bellekleri söküp, silgi ile altın renkli bacaklarını silip, temizleyip, yerine takarak, yeniden ön yüklemeyi deneyin.
Bir lenovo laptop vardı. Bazen açılıp, windows yükleniyordu. Bazen de lenovo logosunda kalıyordu. Buna format attım, sürücüleri vs. yükledim. Bir iki kez normal açılıp, kapandıktan sonra yine lenovo yazısında takılı kalmaya başladı. Sabit diski değiştirdim, yine aynısı olmaya devam etti. Şunun bir de DVD-ROM'unu söküp, deneyeyim dedim. Sıkıntı ortadan kalktı. Problem DVD-ROM'un bir şekilde bilgisayarı kararsızlığa sürüklemesiymiş. Şimdi sorunsuz kullanılıyor.

Geri