Bakanlık EBA Sorumlularının Dikkatine

Kodla Büyü

yuci81

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bildiğiniz gibi bu haftadan itibaren tüm kurumlar tam ders programını uzaktan/yüzyüze işlemeye başladı. EBA sistemi yeterli gelmediği için diğer canlı ders işleme platformlarından da noksan dersler tamamlanıyor. İlkokullarda olduğu gibi diğer tüm okullarda da dersin öğretmeni kendi ders bağlantısını harici canlı derslere girerek tüm öğrencilerin eba sistemi üstünden canlı derslere girişi sağlanmalıdır. Çünkü eba destek noktasına gelen öğrencilerin çoğunun harici canlı dersten haberi olmuyor ve kendi okulu dışındaki bir eba destek noktasına giden öğrenciler canlı ders bağlantısını temin etmekte sıkıntı yaşıyorlar. O yüzden diğer tüm canlı dersler ilkokullarda olduğu gibi dersin öğretmeni tarafından harici canlı ders bölümüne girilmeli bu tür problemler ortadan kaldırılmalıdır.

Doğru ancak milyonlarca öğrencinin Eba ya girmesi sıkıntı,sunucular kaldırmıyor.

2 haftadır problem yok hocam ebada, çocuk zaten dersim var mı diye giriyor.
Hocam problem olmamasının sebebi eba dışında zoomun herkesin işine gelmesi
Milli eğitim Zoom kullanılıyor ebanın yükü azalıyor
Okul idaresi ebadan ders tanımlamak yerine öğretmen kendisi tek tek öğrenci peşinde koşup zoomdan bütün derslerini yapıyor.
Veli ebaya giremiyor, sürekli şifreydi hataydı, girdiydi gimediydi uğraşıyor ama zoom öyle değil :)

Kısaca alan memnun satan memnun hikayesi...

Keşke dediğiniz gibi olsa hepsi, eba üzerinden planlanabilse, güvenlik derdi de olmaz, rapor derdi de olmaz.

Hocam 2 haftadır sıkıntı olmamaya başlamasının nedeni, herkesin dersi zoomdan işlemeye geçmesi. Eba serverları rahatladı. Yarın herkes eba dan yapmaya başlasa yine kitlenecek.
Hocam problem olmamasının sebebi eba dışında zoomun herkesin işine gelmesi
Milli eğitim Zoom kullanılıyor ebanın yükü azalıyor
Okul idaresi ebadan ders tanımlamak yerine öğretmen kendisi tek tek öğrenci peşinde koşup zoomdan bütün derslerini yapıyor.
Veli ebaya giremiyor, sürekli şifreydi hataydı, girdiydi gimediydi uğraşıyor ama zoom öyle değil :)

Kısaca alan memnun satan memnun hikayesi...

Keşke dediğiniz gibi olsa hepsi, eba üzerinden planlanabilse, güvenlik derdi de olmaz, rapor derdi de olmaz.
Veli zooma da giremiyor ki, girmesini bilmiyor, okula laptop getiriyor ben derse giremiyorum diye, eba şifresi istiyor, veriyorsun, yine geliyor hocam ben giremiyorum diye, neymiş zoomdanmış yeni haberi olmuş, e zaten zoomdan dı sen zoom yoktu demiyorsun ki, öğretmenlerin basit problemlerini yazmıyorum daha, bir de sevgili bakanımız şu kadar eğitim verdik diye böbürleniyor. senin öğretmenin zoom hesabından çıkmayı becerecek ingilizceye, araştırma yeteneğine sahip değil, sen de verdim diye gururlan. Neyse bugünlük bu kadar muhalefetlik yeter. Bana da muhalefetlik yaptıran bakanlık bin yaşasın!

arkadaşalar , eba 500s hatası nın çözümü nedir, şifreyi değişsek de öğrenci eba ya giremiyor

Eba üzerinde de harici canlı ders ataması yapılırken her gün girmek yerine haftalık tekrar etmesi için sabitleme eklenmelidir.

EBA sorumlularının dikkatine;
Zooma geçiş yaptırdığınız için çok teşekkür ederiz, çok rahatladık, Eba canlı dersi bitirin ve herkes zoom üzerinden ders yapsın...

arkadaşalar , eba 500s hatası nın çözümü nedir, şifreyi değişsek de öğrenci eba ya giremiyor

Kurum şifresiyle ebaya girin. Gruplara gidin. Sınıflar bölümünden idarecinizi tüm sınıf gruplarına şube oluşturarak tek tek ekleyin. Eğer daha önceden ekliyse şubelerin en sağında yer alan yenile butonuna basın ve şubeleri güncelleyin.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    83.5 KB · Görüntüleme: 60
Harikasınız arkadaşlar buradan eba sorumlularına uyarıda bulunmak!!!
Ne yapalım hocam, var mı bir tavsiyeniz? Cimere yazmak fayda vermiyor bu arada. 2 kere cimere yazı yazdım ebayı çoğu öğretmen bilmiyorken yani 3-4 sene önce, şu soru ve sınav sistemine meslek derslerini ekleyin, ekleyemiyorsanız diğer dersler diye ekleyin ki tanımlanmayan dersleri de orada paylaşalım diye, çıt çıkmadı. ebadan programlama ile ilgili sınav sorusu oluşturacağım, bt ve yazılıma uygun konu değil, soruyu eklemek için ayrıntılı ünite bilgilerini girmek lazım, çözümü de yazdım ama eba sorumluları görmediler ya da dikkate almadılar.

Kurum şifresiyle ebaya girin. Gruplara gidin. Sınıflar bölümünden idarecinizi tüm sınıf gruplarına şube oluşturarak tek tek ekleyin. Eğer daha önceden ekliyse şubelerin en sağında yer alan yenile butonuna basın ve şubeleri güncelleyin.
hocam çok teşekkür ederim.sayenizde oldu:)

Geri