Bakanlıktaki Görüşmemin Sonucu

Kodla Büyü
Zizu_' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
eeeee' Alıntı:
pardon ama ne bt rehber öğretmenliği??? üniversitede okurken, öğretmen olmak, derse girmek için okudum ben... öğretmenlere değil, öğrencilere ders anlatmak benim görevim.... lütfen işi formatörlüğe dönüştürmeyin yine... burada birçok kişi DERSİNİ, ÖĞRENCİSİNİ, SINIFINI istiyor....

Arkadaşlar nasıl rehber öğretmenlerde Eğitim Fakultesi bitirip öğrenciye ders anlatmıyor, sınıfa girmiyor, bilgisini rehberlik boyutuyla paylaşıyorsa , biz Bilhassa BÖTE mezunları da aynı işleri yapabiliriz. Zaten Eğitim Fakultesi BÖTE bölümlerinin açılış amacı ve ders içeriğine bakarsanız, bizleri ders anlatacak öğretmen değil rehberlik edecek öğretmen olarak yetiştirmek.(eğitim yazılımı hazırlamak veya hazırlayana rehberlik etmek, öğrencilere Bt konusunda rehberlik etmek vs...)

Sonuç olarak Bizler için en iyisinin BT Rehber Öğretmenliği olduğunu ve gerçekten Mezun olduğumuz bölümün o zaman hakkını vereceğimizi düşünüyorum.(Fatih Projesi iyi bir fırsat)

göz var nizam var. olaylara nasıl bakıyorsunuz anlamıyorum.
gerçekten rehberlik etsek tamam dediğiniz doğru.
Ama bizim bt rehber öğretmeni olmamız demek tornavida ile rehberlik yapmamız demek.Yine bütün angaryalara devam demek.
Sen bizim bt rehber öğretmeni olunca farklı birşey olacağını mı zannediyorsun.
Siz gidip de müdüre hocam benim görevim rehberlik mi diyeceksiniz.Hadi ordan diyecektir. Zaten şu anda da görmüyorsunuz ama çoğu arkadaşımız aynı sorunla karşı karşıya...
Bt Öğretmeni:
Benim fikrim dersler kaldırılmamalı ve içeriği düzenlenmelidir.4-5 lere dersler geri getirilmeli ve 2.kademede de 2 saate çıkarılmalıdır.
Şu anda en iyi rehberlik geleceğimizdir.
Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlediği dünyamızda çocuklarımızı bilinçlendirip onları bilgilendirmeliyiz.
Bt dersi ile ilgili çocuklarımız belki de bu bölümü lisede de seçmek isteyeceklerdir.
Bu dersin kaldırılması ile Bilgisayar müh, Grafikerlik, Yazılım,Bt Öğretmenliği vs öğrencilerimizi kayıp ediyoruz.
Sen bu dersi kaldırırsan çocuk sadece bilgisayarın oyun oynamaktan başka işe yaramadığından ileri gidemeyecektir.
Bizim bu dersle amacımız herkese bilgisayar eğitimi vermekten öte teknoloji ile ilgili onlara rehberlik yapmaktır.
Biz bunun temelini baştan iyi atarsak gençlerimiz ileride daha sağlam adımlarla ilerleyebilirler.
Tabi ki bu müfredatla olacak iş değil.
BT Rehber Öğretmeni:
Ayrıyeten Bt formatörlüğü alanında kadro çıkarılıp her ilçeye okul bazında kadro verilmelidir.
Mesela Bt formatörleri 2-3 okula görevlendirilebilmedir ki sevdikleri işlerini diğer okullarda da göstermelidirler.
Ayriyeten devlet tarafından tornavida ve matkap takımları temin edilmeli, kablo çekimleri, projeksiyon yerlerini değiştirme gibi işlerde mesela Fatih projesi aktif görev almalıdırlar.
Çalışma saatleri rehber öğretmeni gibi olmalıdır.
Hocam aynen bende sizin gibi düşünüyorum. Hele BT rehber öğretmeni tanımlamasına sonuna kadar katılıyorum.... Fatih Projesi kapsamında, bir de tek tip Üniforma(SIrt Bölümünde FATİH yazan) da ücretsiz olarak dağıtılmalı bence

hocam emeğinize sağlık.aslında hepimizi sizin kadar uğraşsak şimdiye kadar daha fazla ses duyurmuş olurduk bence.Burada özeleştri yapmadan geçemeyeceğim.

Çözüm önerimiz yok diyenler için bu başlığı yukarı taşımak istedim. 1 yıl olmuş neredeyse..

hocam ellerinize sağlık bizi ciddiye alacak bir bakan olmadı ne yazıkki yada müsteşar umarım bir gün bizide anlayan çıkar!!!

Emeğe teşekkürler.

Ancak hedef 2023 .
sorunlar çözülecek o zaman

Geri