Bal arıyorum

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Valla o kadar hile hurda olan bir konu ki, artık kime nasıl güveneceğimi bilemiyorum artık. Burda bir danışayım dedim, çoluk çocuğa yedirilecek, dürüst, sağlam bal alacak bir yer arıyorum. kars, karadeniz varsa bu işi yapan veya şurdan aldım çok güzeldi, güvenilir diyen fikri ve önerilerinize açığım.

benim babam da satıyor hocam kesinlikle şeker yok organik bal kilosu 50 tl den satıyor ama bu yıl hiç kalmadı :) seneye alırsanız haberleşiriz

hocam ne iş için lazım... ben geçenlerde aldım 20 tlden karıncalı ve kurtluydu. kimseye satamazsın bun dedim adama 30'dan indi. ama işte eski bal. Benim arılar da öldü. Ama seneye inşallah yer bulursam tekrar başlıcam. Lazımsa maraştan elden alabilecek birisi varsan seçelim gönderelim

Hocam hobi için 3-4 yıl önce 2 kovan arı aldım. şu an 13 kovanım var ama bal kalmadı. Marketten aldığımız 1 kilo balı 2-3 ayda tüketemezken şimdi 2 haftada bitiyor. seneye nasip olursa elimizde biraz bal olur.
İnsan kendi ürettiği zaman balın tadı ayrı bir güzel oluyor :)

Ben ek iş olsun diye 2 sene önce başladım, ilk sene 14 kovanım zayıf arılarım vardı bal alamadım. Bu sene 65 kovandan ortalama 6şar kilo bal aldım çok şükür. Gezginci arıcılıkla uğraşıyorum çok zevkli heyecanlı bir iş. İmkanı olan benim gibi doğayı hayvanları seven arkadaşlar uğraşsın çok mutlu olur tavsiye ederim.

hocam hakiki bal cok nadir bizim köyde bile organik diyolar basiyolar şekeri... saolsun bizim ballari babam getiriyor seneye cok getirirse satariz :)

ben iyi bal bulmuştum
kavanozu 70 TL
bir daha alamadım
pahalı olduğundan
bu sene pazarda ki bir köylü hanımdan aldık
kavanozu 25 TL
fiyatına göre çok iyi
aman marketlerden bal almayın
en meşhur markaların bile hilesi var-mış
en azından kavanozun en üstüne bal esansı/aroması koyuyorlar
açınca gerçek bal sanılsın diye

Bebek var 16 aylık ona yediriyoruz, o yüzden güvenemiyorum kimseye. Petek bal arıyorum, tam karakovan olup da 50-60 lira biraz pahalı gelir. Ama mumu ağızda eriyen, çok rahatsız etmeywn cinsten arıyorum. Süzme de olabilir. Şekeri herkes yediriyor sanırım arıya. Bizim buralarda var diyen olursa özel msj la tlfn numarası yazsın, arayım, konuşalım

ybilgin' Alıntı:
kestane balı verin hocam o daha sağlıklı çiçek balına göre daha pahalı ama

Ben de tam Kestane balından bahsedecektim. Hocam siz çiçek balı mı arıyorsunuz kestane balı mı?

Kestane balı çocuklara şifa olarak yedirmek için daha kaliteli ve şifalı ancak tadı da bir acayip. Şahsen ben çay kaşığının yarısı ile alıyorum ağzım yüzüm buruş buruş oluyor. Alışamadım bir türlü. Şifa olsun diye yiyoruz işte.

Çiçek balı ortalama kilo fiyatı 20 TL'dir.
Kestane balı ortalama kilo fiyatı 80 TL'dir.

Valla bilmiyorum, yeterki doğal olsun, çiçek, çam, kestane bakarız, ama çok pahalıymış :(

cicek balindan sasmayin hocam köylülerden bulursaniz alin parasi pahali olsun güzel olsun
birde yerken bogazinizi yakmasin bir yerden bir yere bosaltirken kopuyorsa sahtedir o bal...

Takip. Yeni ürün çıkarda satarsanız buradan bildirirseniz ben de alabilirim...

Benim kendi arımdan 2 kilo aldım. Çocukalra yedirmek için.Arkadaşta var. Oda kendi ailesi için bir kaç kovandan alıyor. genellikle ıhlamur çiçeğinden. Var ise ondan alır gönderirim.

nedlloyd' Alıntı:
Hocam elden tanıdığından alma durumun yoksa şurayı tavsiye ediyorum.

http://www.egricayir.com

ben propolislerini kullanıyorum çok memnunum.zaten sertifika ve ödüllerini görünce bana hak verirsiniz umarım.

Mutlaka iyidir de hocam petek bala 160 lira diyor kilosuna, nasıl alalım.

Benim de ailem yapıyor zevk olarak ama cevresinede satıyor fazlasını Samsun-Çarşamba kilosu 50 tl süzme veya petek aynı ilk hasat arkadasların dediği gibi salıpazarında kestane çiçegine götürülüyor kendisi acıdır ama alıştıktan sonra diger ballar recel gibi geliyor kanserede iyi geldiği soylendıgınden genelde hasta olanlar talep ediyor 2. hasat ise kestane ve diger mevsim ciceklerinden oluyor onun yemesi çok acı olmuyor.Sırf kestane kalmadı diye sanıyorum ama istersen sorabilirim kargoda yapılabilir .babamda öğretmen oldugundan ekmek kapısı bu olmadıgından dolayı işin içinde hilesi yok yani

Hocam ben 7 yıldır aynı yerden alıyorum Erzincan yayla balı. Her yılın başında 5 6 kilo alırız. Başka bal yiyemiyoruz. Yakın zamanda facebook üzerinden satışa başladılar. Başka yöresel ürünler de satıyorlar. Ankara'da lar ama kargo gönderiyorlar. Çok temiz insanlar. Ben balın test edilmesi ile ilgili evde deneyin dedikleri tüm yöntemleri denedim.

meraklısı varsa kestane balını deneyiniz. öksürüğe de iyi gelir. hafif de acımtırak bi tadı vardır. en sevdiğim baldır, kestane balı :D

Arkadaşlar, 2015 yılı yeni mahsul çiçek balımız çıktı. İsteyen olursa özel mesajla iletişime geçebilir.

Hakiki reçel istiyorsaniz tavsiyede bulunabilirim.herkesin arayipta bulamadigi glikozsuz ev usulu recel.

arkadaşlar bizde bal ile uğraşıyoruz. kendi oğluma yediriyorum. balın kilosunu geçen sene süzme ve normal çıta balın kilosunu 50 tl den, karakovan balın kilosunu 100 tl den sattık. bu sene daha açmadık kovanları. 10 gün içerisinde açacağız Allah izin verirse. eğer isterseniz özelden yazınız. görüşürüz.

Not: Ballarımız tamamen doğal baldır.

Babam satıyor. Arılar arabaların. kürtçe heşuk balı deniliyor. Bal orijinal. Geçen yıl fiyatı 30TL idi. Geçen yıl 75 kilo sattım. Denemek için 1 kilo veriyordum sonradan 5 kilo siparişle alınıyordu. Kesinlikle bal orijinal ve çok güzel.

Değerli hocalarım. Ben de bu konuya çok önem veriyorum. Yüzde yüz kesin organik olduğundan emin olsam para hiç önemli değil. Okuldan bir arkadaşın babası arıcılık yapıyor arkadaş da satıyordu isteyenlere. Ben bir kaç kez aldım kilosu 40 tl den. En son petek balı aldım ve özellikle peteğin de arılar tarafından yapılmış olmasını ağızda eriyeninden istedim. Bana bu şekilde getirdiğini söyledi. Evde yediğimde peteğin doğal olmadığını anladım. Yani okul arkadaşı bile yalan söylüyor. Bir daha almadım ondan. Fanus, City Form markaları var organik bal olarak geçen, sertifikalı. Onlardan alıyorum uzun süredir. Sizce nasıldır bu markalar gerçekten organik midir. Testten geçip damga vuruyorlar.

Okul arkadaşım bile u konuda yalan söylüyorsa kime nasıl güvenicez. Eğer bu forumdan alacak olursam ilk önce az bir miktar alıcam onu laboratuara göndericem. Sonuca göre alıcam. Bu şekilde kabul eden varsa alabilirim. Eğer sonuç iyi çıkmazsa forumda yazarım:)

Geri