bana 4. sınıf da verildi!!!

Kodla Büyü

bilisim_oguz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulum benim programa 4. sınıfları da ekledi.var mı böyle birşey yoksa kafalarına göre mi yapmışlar?benim işime gelebilir.görevlendirme yok ders saatim artıyor belki;ama yine de merak ettim.resmiyette böyle bir şey var mı?

ilerde sizden onun parasını alırlar size göre bişi yok deyip sıyıramazsınız hocam. sadece ingilizce ve din kültürü öğretmenleri girebilir 4 lere

evrim0626' Alıntı:
ilerde sizden onun parasını alırlar size göre bişi yok deyip sıyıramazsınız hocam. sadece ingilizce ve din kültürü öğretmenleri girebilir 4 lere

şuan için resimci ve bedencide girebiliyor ...2 yıl sona sadece ingilizce ve din kültürü öğretmenleri girebilecek

İlkokullarda hangi derslerin branş öğretmenlerince okutulacağı konusunda tereddüte düşüldüğü gözlemlenmiştir. Konu ile ilgili uygulama aşağıdaki şekilde yapılacaktır.

MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 64. Maddesi (değişik:21.07.2012 tarihli Resmi Gazete)’ne göre ilkokullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil Dersleri öncelikle branş öğretmenlerince okutulacaktır.

Uygulama, 2012-2013 öğretim yılından itibaren tüm ilkokul sınıflarında gerçekleştirilecektir.

İlkokullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil dersleri dışındaki tüm dersler sınıf öğretmenlerince okutulacaktır.

Gereğini bilgilerinize rica ederim.
Milli Eğitimden gelen yazıda böyle deniliyor.

mümkünse derse girme hocam. zaten müffettişler gelince idarecileri uyaracaktır...

Olmayan bir dersi nasıl vereceksiniz merak ediyorum doğrusu :) Yarın öbür gün okula müfettiş filan gelse sorsa hocam hayırdır ne oluyor diye. Ne cevap vereceksiniz :) Yada sizi o derse sokanlar nasıl hesap verecekler...

bilisim_oguz' Alıntı:
arkadaşlar okulum benim programa 4. sınıfları da ekledi.var mı böyle birşey yoksa kafalarına göre mi yapmışlar?benim işime gelebilir.görevlendirme yok ders saatim artıyor belki;ama yine de merak ettim.resmiyette böyle bir şey var mı?

yok artık :scared:

Buna kesinlikle itiraz etmelisiniz. 4.sınıflara bilişim dersi ders dağıtım çizelgesinde bulunmamaktadır. Size çıkarılan 4.sınıf derslerinin ücretini bence hiç bir şekilde alamazsınız. hak arayışınız ise çok uzun bir süreç olacak ve yıpranacaksınız.

Bu durumu uygun bir dille idarecinize bildirin. der dağıtım çizelgesinde olmayan bir dersi sizin veremeyeceğinizi, bunun son çıkan kararlara uymadığını belirtin. Eğer bunu reddederlerse o zaman bunu yazıyla okula bildirin. Yine reddederlerse o zaman bir üst makama yazıyla başvurmalısınız.

Yanlış bir şey yazdıysam bilen arkadaşların düzeltmesini rica eder, kolaylıklar dilerim.

Okuma-anlama sorunu yaşayan idareciler bile varmış :eek: Ders dağılım çizelgesini dikkate almadan 4'lerde bt dersini nasıl seçerler...

bakın bakanlık yine bir yazı yayınladı ve 4. sınıflarda sadece ingilizce ve din kültürü derslerine branş öğretmenlerinin girebileceğini ve sadece bu kişilerin norma esas ders saatlerine etki edeceğini belirtti...

Geri