Basamak olarak ne seçtiniz?

Kodla Büyü

craxx

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulda kitap seçimi oldu ve 1-5 arası basamaklar olmadığını söyledi müdr yrd.
bende 6. basamak seçtirdim Siz seçebildiniz mi yoksa her yerde aynı mı?

Şimdi çalıştığım okula ağustosta tayin oldum. Önceki yıl kitaplar sanırım rastgele istenmiş, bir kolinin içinde 2,3,4,5. basamaklar vardı. Bı yıl da dağıtmama rağmen arttı. Ben de onları dolapta saklıyordum:) Seneye yetecek kadar 4 ve 5. basamk kitabım var. 6. sınıflarda 4; 7. sınıflarda 5. basamağı kullanacağım. Sonraki seneye de ne olur bilmiyorum. Bu arada okulda hala kitap seçilmedi bizim...

heryerde aynı galiba.
bende 6. basamak seçtim bu sene için seneyede 7. basamak secerim 7 ve 8 lere
ondan sonraki seneye 6lara 6, 7 lere 7, 8 lere de 8. basamak olmuş olur böylece.

Bizim müdür yardımcısıyla tartıştım, tutmuş 6.sınıflara 6. basamak 7.sınıflara 7. basamak 8. sınıflara 8. basamak seçmiş. Dedim bu böyle olmaz. Müdürü kendine göre ayarlamış müdüre söyledim oda bana dediki sen ne yapacan diyor, müfettiş gelirse ya, bize hesap sorar diyor sana değil. Ben 6 ve 7 lere 6. basamak 8 lere ise 7. basamak seçecektim. Ama müdür yardımcısının yüzünden müdür son noktayı koydu dedikleri gibi oldu. Bide işin garip tarafı FAZI bilgisayarlar var anlat bakalım 8. basamağı ne yapacam seneye bilmiyorum.

6. ve 7. sınıflara 6.Basamak, 8.Sınıflara 7.Basamak seçtirdim. Zaten bu sene, 6.sınıflarda 5.Basamağı, 7.sınıflarda 6.basamağı ve 8. sınıflarda 7.basamağı işliyoruz...

bil_teknik' Alıntı:
Bizim müdür yardımcısıyla tartıştım, tutmuş 6.sınıflara 6. basamak 7.sınıflara 7. basamak 8. sınıflara 8. basamak seçmiş. Dedim bu böyle olmaz. Müdürü kendine göre ayarlamış müdüre söyledim oda bana dediki sen ne yapacan diyor, müfettiş gelirse ya, bize hesap sorar diyor sana değil. Ben 6 ve 7 lere 6. basamak 8 lere ise 7. basamak seçecektim. Ama müdür yardımcısının yüzünden müdür son noktayı koydu dedikleri gibi oldu. Bide işin garip tarafı FAZI bilgisayarlar var anlat bakalım 8. basamağı ne yapacam seneye bilmiyorum.
Allah kolaylık versin hocam. FAZ I bilgisayarlarla office programları bile zor zaten. bilgisayarlar güç bela açılıyor. programlama nasıl anlatılırsa artık...

Bizim müdür yardımcısı seçtik gönderdik ama seneye ders yokmuş boşuna seçmişiz dedi ama anlamadım. Sorup moralimi bozmak da istemedim. Bu durumu duyan var mı acaba?

boteakif' Alıntı:
Bizim müdür yardımcısı seçtik gönderdik ama seneye ders yokmuş boşuna seçmişiz dedi ama anlamadım. Sorup moralimi bozmak da istemedim. Bu durumu duyan var mı acaba?
Müdürler konuşmultur. Seneye bilişim dersleri kaldırılacak demiştir biri. O da onu söylemiştir. Ki beklenen şu gidişatta öyle.

Arkadaşlar kitap seçim modülünde BT dersi ile ilgili kitap seçerken sınıf seçmek yerine Diğer kısmı seçilecek. Alttaki kısımda ise basamak seçilerek öğrenci sayısı belirlenecek. böylece 6.sınıflara 6, 7 lere 7, 8 lere 8 seçmek zorunda kalmıyoruz.
ben bu şekilde 7 lere 6 , 8 lere 7. basamak seçtim.

Arkadaşlar bende 6. ve 7. sınıflar için 6. basamak, 8. sınıflar içinde 7. basamak istedim. 8. basamaktaki içeriği o çocukların 1 saatte anlaması imkansız. sonraki haftaya zaten hepsini unutmuş oluyorlar. yok hocam çalışmam silindi falan. kim hazırladıysa bu içeriği. Bırak kardeşim öğretmen kendisi ayarlasın içeriği. Aklımdan hep halk eğitimde verdiğim kurslar gibi vermek var. En azından çocuk bişeyler öğrenir ya.

Bu durumda hala kitap ve basamak düşünen öğretmenlerimize şaşıyorum. Üç şubeye kafadan anlatsan yine anlatırsın yahu napacaksın basamağı kitabı...

eyas' Alıntı:
biz de 6. sınıfa 6, 7. sınıfa 7. basamağı seçmek ZORUNDA kaldık
biz de de öyle olmuş müdür bey toplantıda söyledi. ya adam hocanım kitaplar seçilecek bir baksanız beraber seçsek demiyor kendi başına seçmişşş :verymad:

Bende aynı 6 sınıf 6 7.sınıf 7 8.sınıf 8 seçtim mecburen.Ama bunu uygulamayorum.Çünkü öğrencilerin seviyesine uygun değil.

Tüm basamaklardan karışık bir plan çıkardım.Zümrede de bunu belirttim.Etkinlik yapmak gerekiyorsa ilgili ünitedeki etkinliği projeksiyonda yansıtıp beraber yapıyoruz veya fotokopi ile öğrencilere dağıtıyorum.
Zümrede belirttikten sonra sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Geri