Başbakanın Açıklaması

Kodla Büyü

cronos23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başbakan Binali Yıldırım 33. Bilişim Kurultayı'nda konuştu. Yıldırım, burada yaptığı açıklamada "Buradan ilan ediyorum 2017 yılı bilişim yılı olacak." dedi.

İşte Binali Yıldırım'ın sözlerinden satırbaşları:

''15 Temmuz'da basın ve medya tarihi bir görev yaptı. Bu işin (15 Temmuz) gizli kahramanları basın mensuplarıdır. Medya çalışanlarıdır. Bir telkinle bir çağrıyla değil, durumdan vazife çıkartarak bütün medya darbenin karşısında yer almış e vatandaşı bilgilendirmeyi sürdürmüşlerdir. Bizim yaptığımız açıklamalar darbecilerin moralini bozan kimyalarını değiştiren önemli bir başlangıç olmuştur.

'600 CİVARINDA TELEFON KONUŞMASI YAPTIM'

11 saat içinde 600 civarında telefon görüşmesi yapmışım. Darbeye karşı yapılan operasyonlar, neler yapılması gerektiği, darbecilere karşı nasıl harekete geçilmesi ve bastırılmaları vatansever asker ve polisimizin sevk edilmesi dahil bütün bunlar iletişimle oldu. Gecenin karanlığında yoldasınız ve her türlü işimizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Görüntülü görüntüsüz görüşebiliyorsunuz. Ve gelişen durumlara göre neler yapabileceğinize karar veriyorsunuz.

'TEK KURŞUN ATILMADI'

Şimdi artık savaşlar tankla tüfekle olmuyor. Savaşlar bilgiyle oluyor. 2. Irak harekatında tek kurşun atılmadı. Bilişimi kullandılar. Komutanları tespit ettiler. 'Araçları bırakın caddeye dizilin size bir şey yapmayacağız' dediler.

Gezi olaylarında bilişimin terörü destekler şekilde kullanıldığını gördük.

Bilişimi bir ülkeyi geliştirmek için ya da çökertmek için kullanabilirsiniz.

'GELİŞİMDE BİLİŞİM YILI'

Veri elinizin altında olunca, siber saldırılarda insiyatif elinizde olacak. 2017 yılını bilişimde gelişim yılı olarak ilan ediyorum.

İnternetin kullanıldığı alanları düşünün, bunlar çok yetersiz. Bilişimde kullanabileceğiniz alan, bir küre düşünün, gidebileceğiniz yer o kürenin dışında.

http://www.sondakika.com/haber/haber-binali-yildirim-2017-yili-bilisim-yili-olacak-9039574/

İnşallah eğitime de okullardaki bilişim derslerine de yansır. Ülke olarak bilişimin önemli olduğunun farkındayız ama önem vermiyoruz.

keşke yansısa hocam... her dersin kursu var bilişimin yok daha ne denir ki...

Siyasetçiler hangi konuda olan toplantıya, kurultaya vs katılırlarsa o konu hakkında olumlu cümleler sarf ederler. Onun için benim gözümde orda birşeyler söylenilmesi gerekiyordu söylenildi den ibaret bir konuşma.

Kafamdaki algının yıkılması için önceki konuşmasını (Obama ve Binali yıldırım videosu) hafızamdan silmem gerekiyor.
Ben öylesine yapılmış bir demeç olduğu kanaatindeyim.

Binali Yıldırım ve Bilişim...
İnternette Bulut Depolama Videosunu izleyin derim
Sonra tekrar konuşalım arkadaşlar...

"Bulut diye bir şey var… Bu bilişim… Fazla kafa yorarsan sıyırırsın" :!:

Bulut kavramına ilişkin bir açıklama yapmasına gerek var mıydı? YOKTU.
Ama yukarıda bahsi geçen konuşmayı yapmasına gerek var mıydı? Maalesef VARDI. :sleep:

Azizim42' Alıntı:
"Abur cubur herşeyi dolduruyorsun..."

Ben bu videodan sonra hiçbirşey olmayacağını gördüm.
Hani geçen sene çalıştay olmuştu, kodlama dersi geliyordu.
Herşey günü kurtarmak, geleceği düşünen yok

başbakanın söylemiş olduğu ifadeler çok soyut ifadeler. 2017 bilişim yılı olacak derken kastedilen şey nedir? içine çok fazla şey sığdırılabilir ki zannımca bilişim dersi bu konuda en son akla gelecek mevzudur. güzel düşünelim güzel olsun inşaallah.. :tr:

Azizim42' Alıntı:

bulut depolama sistemlerinin alayına MEB tarafından filtre getirilmesinin nedenini şimdi şimdi anlamaya başlıyorum.. :shock:

11 saatte 600 konuşma :!: :!: yapan başbakanımız, büyük ihtimalle dersimizi de önemser :-1:

Geri