Basit Scratch Oyunu Önerisi

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Scratch biliyorum, code.org ve kodris'i ileri düzeyde inceledim ama öğrenci seviyemizin düşüklüğü nedeniyle daha önce kodlama anlatmadım. Code.org a bu hafta başladık şifresiz giriş ile etkinlikler yaptık ancak bir çocuklar "hocam bunun programlama ile oyun yapma ile ne alakası var" diye soruyorlar. İleri - tekrarla komutlarından oyun yapmaya gidişi göstermek için onlara scratch ile kolay bir oyun gösterip bir nereye gideceğimizi hissettirmek istiyorum. 15 tatil öncesi code.org hızlandırılmış kurs şifresi verip takip etmek istiyorum. Onları motive edecek ancak X ve Y koordinat düzlemi kullanılmayan scratch'da gösterebileceğimiz basit bir oyun önerir misiniz? Onlara bu önerdiğiniz oyunu akıllı tahtada kendim birebir hazırlayıp göstermek istiyorum. Bu oyunu görüp motive olacaklarını ve tatilde kursu tamamlamaya çalışacaklarını düşünüyorum. Tatilden sonra ise direk gittiği kadar scratch ile gitmeyi düşünüyorum.

X ve Y kullanılmayan bir oyun da çok zor. Bunu anlamaları o kadar da zor değil. Bulmaca tarzı bir şey olur belki. Ancak X ve Y kullanarak basit bir balon patlatma oyunu yapabilirsin.

Geri