Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Başka Kurumda Komisyon Görevlendirmesi

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında conem tarafından paylaşıldı.

1. conem

conem Aktif Üye

iyi akşamlar.
    kendi ilçemde bulanan özel öğretim kurumunda Kameralı Görüntüleme Sistemleri İnceleme Komisyonuna görevlendirilmişim. Görevlendirişmişim diyorum çünkü bana hiç sorulmadan yapılan bir görevlendirme. Ayrıca kendi okulumdan da çok farklı bir konumda. Komisyon özel öğretime gelen öğrencileri kameradan gelip gelmediklerini inceleyen bir komisyonmuş.
    Bu görevlendirmenin iptali için dilekçe yazacağım. Bu durumda nasıl bir dilekçe yazmalıyım. Deneyimli arkadaşlardan bilgi almak isterim.
    Not: Kendi okulumda 12 saat derse giriyorum ve aynı okulda BTR'yim

2. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kişisel bilgileri filan karalayıp görevlendirme yazısını paylaşır mısınız? Bir inceleyelim.

3. conem

conem Aktif Üye

Direk yazayım hocam

MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 29-3 maddesinde "Kameralı görüntüleme sistemlerine ilişkin kayıtlar, il milli eğitim müdürlüklerince görevlendirilen maarif müfettişleri/maarif müfettiş yardımcıları/il milli eğitim müdür yardımcıları/ il veya ilçe milli eğitim şube müdürleri/ diğer denetim yetkisi bulunanlarca veya milli eğitim müdürlüğünce görevlendirilenlerce görevlendirilenlerce ödeme yapıldıktan sonra incelenir" denilmektedir. Buna göre İlçemiz FALANCA özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki kamera sistemlerine ilişkin kayıtları incelemek üzere BLA BLA tarih ve sayılı müdürlük makamı onayı ile görevlendirilen FALANCA kişisinin tayini çıkması sebebiyle A okulundaki FİLANCA(bu ben oluyorum) kişisinin Kameralı inceleme Komisyonunda görevlendirilmesi müdürlüğümüzce uygun bulunmuştur.

yazıda çok fazla okul ismi kişi ismi olduğu için böyle yazdım.

4. gregor-samsa

gregor-samsa Site Gezgini

Ben de BTR'yim, iki ayda bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde 2 aylık inceleme için görevlendirildim Ankara'da, BTR'ler görevleniriliyor, bir kuruma iki BTR. Daha önce böyle bir görev duymamıştım bile eski ilimde çalışırken geçen senelerde, şaşırmıştım ben de dönem başında görev alınca bu nedir diye.

Kurumda aylık tablolar oluyor hocam, hangi öğrencinin hangi saatte dersi olduğu. Öğrencilerin ve öğretmenlerin kuruma giriş çıkışlarını zaten önceden kaydetmiş oluyorlar. Kamera kayıtlarını da kurumda görevli birisi açıyor, tabloda belirtilen gün ve saatte gerçekten rastgele seçtiğimiz öğrenciler ve öğretmenler gelmiş mi diye kamera kayıtlarına bakıyoruz, kontrol ediyoruz. Öğrencilerin dosyalarını getiriyorlar, fotoğrafları oluyor. Hazır bir kontrol tablosu var, onu dolduruyorsunuz. Öğrenci sayısına göre 15-20 öğrenciyi seçip kontrol tablosuna yazıyorsunuz geldiğini gelmediğini, umarım anlatabilmişimdir. 2 saatte bitiyor iş.

neontester bunu beğendi.
  5. bil_for

bil_for Seçkin Üye Seçkin Üye

BTR görevlendirmeleri valilik onayı ile yapılıyor. Burada ilgili yazılar var.
    "... nöbet görevi dahil başka görev verilmez.." yazıyor. Valilik onayını, ilgili yazıyı dilekçenize ekleyip verin. Kaymakamlık görevlendirmesi mi sizinki?

6. conem

conem Aktif Üye

Yazı ilçe milli eğitimden geldi ama ben yine de dilekçe vereceğim. Sonra içimde kalmasın.

7. conem

conem Aktif Üye

Ayrıntılı Bilgi için teşekkür ederim hocam.

8. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bizim ilin görevlendirme ilgi yazılarında birinde nöbet görevi yazılmaz diyor, diğerinde nöbet görevi yazılır diyor, ben ihtiyaç yoksa nöbet yazmayın dedim idareye, nöbet yazılır ifadesinde geçen "dersin olduğu gün" ifadesi de yönetmeliğe aykırı çünkü nöbet dersinin az olduğu güne yazılır (her ne kadar uygulanmasa da) pratikte böyle olması da verimlilik için iyidir. Ful dersin olduğu bir gün hele hele nöbetçiysem bir de, ölü gibi gidiyordum eve meslek lisesindeyken. O yüzden eski ilgi yazıları iptal edilmeli adam gibi bir yönetmelik çıkmalı, sendikalar ne iş yapıyor?

omd bunu beğendi.
  9. gregor-samsa

gregor-samsa Site Gezgini

Bize gelen kaymakamlıktan çıkan yazı. 3 gün idari izinli olunuyor. Okulun bulundugu ilçedeki bir kurumda görev veriliyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal