Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Başka okulda btr görevlendirilen öğretmen semineri nerede alır?

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında VY_Canis_Majoris tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. VY_Canis_Majoris

VY_Canis_Majoris Aktif Üye

Merhabalar.
    Kadromun olduğu kurum hem.
    Yıl boyunca Kendi kurumun dışında başka bir okulda btr olarak görevlendirildim. Btr görevlendirmem bugün itibarıyla bitti. Şimdi semineri kadromun olduğu hem'de mi yoksa btr gorevlendirildigim okulda mı alacağım ?
    Bununla ilgili resmi bir yazı var mı?
    İlçe mem müdürü hem müdürüme btr olarak görevlendirildiği okulda alacak demiş. İnternette araştırma yaptım benimle aynı durumda olanlar semineri kadrosunun olduğu yerde almış. Ne yapmam lazım?
    Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

2. btr1111

btr1111 Aktif Üye

Hocam kadronuzun olduğu yerde alacağınızı düşünüyoRum. Çünkü görevlendirme bugün itibariyle bitti.

sellioğlu bunu beğendi.
  3. VY_Canis_Majoris

VY_Canis_Majoris Aktif Üye

Hocam bende öyle düşünüyorum ama ilçe milli eğitim müdürü neden btr görevlendirildiği okulda alacak dedi.
    Acaba bir resmi yazı mı geldi?

4. pcreis

pcreis Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam görevlendirmeniz bitti.artık siz normal bir bilişim öğretmenisiniz.kadronuz nerdeyse orda semineri alacaksınız.görevlendirildiğiniz okulda hiçbir bağınız ya da göreviniz kalmadı.

sellioğlu bunu beğendi.
  5. yetikali

yetikali Site Gezgini

Olur tarihiniz 29 hazirana kadarsa görevlendirildiğiniz okulda alırsınız. Normal de btr görevi 8 haziranda biter ama birçok il 29 haziran bitiş olarak valilik oluru aldırıyor. Bu durumda haziran bitimine kadar okulda olmalısınız...

sellioğlu bunu beğendi.
  6. ok_series

ok_series Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam btr olarak görevlendirildiğiniz kurumda görev süreniz bittiyse kendi kurumunuzda seminer yaparsınız. Ancak kadronuz halk eğitimde ise halk eğitim merkezlerinde seminer diye bir şey yoktur. Bu yüzden seminer çalışmalarına katılmazsınız. Çünkü anaokulu, ilkokul ve ortaokul, temel eğitim müdürlüğüne, liseler ise orta öğretim müdürlüğüne bağlıdırlar ve bunların yönetmeliklerinde seminer ibaresi vardır. Buradalarda çalışan kadrolu öğretmenler seminere katılmak zorundadır. Ancak halk eğitimler hayat boyu öğrenme müdürlüğüne bağlıdırlar ve onların yönetmeliğinde seminer diye birşey yoktur. Onun yerine alan taraması vardır. Halk Eğitim merkezlerinin tabi oldukları yönetmeliğin linkini aşağıda paylaştım hocam. buradan gerekli bilgileri öğrenebilirsin.

Yönetmelik: http://hbogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_04/11093946_MEB_HBO_KURUMLARI_YYNETMELYYY.pdf

7. pcreis

pcreis Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam valilik olurlarında ilk dönem görevlendirme bitiş tarihi mart yazıyor.ara tatilde okulda olmamız mı gerekiyor?tabiki hayır.eğitim öğretim biter btr biter.valilik olur bitiş tarihleri 6 aylık görevlendirme esasına göre belirleniyor.görev içeriğine malesef bakılmadan tarihler giriliyor ki bakanlığın belirlediği görev esaslarına bakılınca btrnin eğitim öğretim saatleri içerisinde olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.şuan okullarda eğitim öğretim yok.btr işi de yok.

8. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Hocam bizim ilçemizde bu tür durumda olanlar yıl boyunca görev yaptığı kurumlarda alsın denildi. Gerekçe ise değerlendirme yapılırken öğretmen yıl boyu o kurumdaydı.değerlendirme ve yapılan çalışmalar için böylesi daha iyidir mantığı güdüldü. ki bence mantıklı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal