başka okulda btr olan kendi okulunda nöbet tutmak zorundamı?

Kodla Büyü

muamma25

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ben 1 gün başka okulda görevliyim. 4 günde kendi okulumdayım.
kendi okulumda 3. yılım olmasına rağmen her sene nöbet tuttum. fakat bayan öğretmen arkadaşlarımız üst katlarda nöbet tutunca gocunuyorlarmış. bizleri üst katlara gönderme planı uyguladılar. ben kabul etmeyince (zaten nöbet görevim yok dedim) olay büyüdü biraz.
sinirlenip idareye gittim ve nöbet tutmayacağım dedim artık. idare sen bu okulda tutmak zorundasın, başka okulda btr bizde öğretmensin dedi.bende 3 yıldır sadece kendi okulumda btr idim dedim(yani önceden de formatordum).ama nöbetimi tutuyordum dedim.
bana dendi ki: o zaman söyleyip tutmasaydın dediler. şimdi tutmak zorundasın (zaten önceden söylemiştim, başka bahaneler bulmuşlardı)
şimdi arafta kaldım. geçen yıllardaki saflığımamı yanayım, yoksa durumamı üzüleyim bilemedim.
bu işin çıkar yolu nedir arkadaşlar???

BAKANLIĞIN YAZISINI KOY ÖNLERİNE BİMERE YAZ VE İL BT KOORDİNATÖRÜ İLE GÖRÜŞ OKULUNU ARAYIP DURUMU DÜZELTECEKLERDİR :verymad:

ucamus' Alıntı:
BAKANLIĞIN YAZISINI KOY ÖNLERİNE BİMERE YAZ VE İL BT KOORDİNATÖRÜ İLE GÖRÜŞ OKULUNU ARAYIP DURUMU DÜZELTECEKLERDİR :verymad:
yani kendi okulumda da tutma zorumluluğum yok değil mi. çünkü bakanlık yazısında başka okula görevlendirilmiştir diye bir kısım var.

hocam seni keklemiş müdür yada idaredeki hoca sen btr olduktan sonra nöbet tutmazsın hiçbir yerde ....

ama istersen tutabilirsin ama biri şikayet etse seni tutmaman gerekirken tuttuğun için ceza yersin ,.,

06Davut' Alıntı:
hocam seni keklemiş müdür yada idaredeki hoca sen btr olduktan sonra nöbet tutmazsın hiçbir yerde ....

ama istersen tutabilirsin ama biri şikayet etse seni tutmaman gerekirken tuttuğun için ceza yersin ,.,

kendi okulumuz hakkında da mı hocam

Nöbet diye bir olay yok ama yardımcı olmak için tutuyorum ben de öğretmen sayısı yetersiz olduğu için yardımcı oluyorum çok yorucu olmasına rağmen

muamma25' Alıntı:
06Davut' Alıntı:

kendi okulumuz hakkında da mı hocam

sayın hocam anlayacağın dille yazayım :)

ilk olarak telefonu alıp 147 yi arayıp bana okulda nöbet yazıyorlar btr olduğumu söyelememe rağmen okul idaresi (yada müdür) tarafından psikolojik baskı görmekteyim gereğinin yapılmasını arz ederim diyerek bir dilekçe yazdır. sonra senin canını sıkan seni küçük gören idare düşsün küçük duruma sonra anlarlar herkes bilir yönetmeliği tabi idaremi stajer hocayı öğrenci sanar işine geleni söyler.

Çağrı1' Alıntı:
Nöbet diye bir olay yok ama yardımcı olmak için tutuyorum ben de öğretmen sayısı yetersiz olduğu için yardımcı oluyorum çok yorucu olmasına rağmen

yok ama btr olduğu okulda yok. kendi okulumda btr değilimki o ne olacak işte

yadigartbaykal' Alıntı:
kendi okulunda nobet verilmez diye bir ibare yok yanlış yönlendirme yapmayın belge ile nobet tutmaz deyin.
bu isin en iyi yolu müdürle konuşup ya diğer öğretmenler gibi nobet ve sınıf verin öğretmenliğimi yapayim ya da teneffus aralarında elimden geldigince okulun bilgisayar ile ilgili işlerinde yardımcı olayim deyin. nobette ısrar ederse zaten okulda öğretmen gibi dersinize girip cikin daha rahat olur sizin için
bende onu diyorum hocam. btr okulu için denmiş bir söylem gibi duruyor. kendi okulu adına değilki

Biz de nöbet için 10 kişi gerekiyor ama 9 kişiyiz. Ayıp olması diye tutuyorum valla. Yoksa BTR nöbet tutmaz. Açık ve net yazıyor. Evet okul belirtmemiş ama diğer yandan da sadece görevli olduğu okulda verilmez de dememiş. Karışık biraz :)

muamma25' Alıntı:
ucamus' Alıntı:
yani kendi okulumda da tutma zorumluluğum yok değil mi. çünkü bakanlık yazısında başka okula görevlendirilmiştir diye bir kısım var.

Hocam sizinle aynı durumdayım ve bugun il eğitici formatörünü aradım o kısımda bir boşluk var idare isterse tutarsın hocam maalesef dedi.. Bilginize..

Geri