Başka okullarda ibe eğitimi

Kodla Büyü

selcuknet27

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Staj yeri bulma sıkıntımız var. Bazı okullar öğrencilerini başka okullarda btr formatör yanına stajyer olarak veriyormuş. Buna benzer bir durum yaşayan var mı?

Bizde çoçuk gelişimi bölümü okullarda staj yapıyor. Ücretlerini bizim okul yapıp, MEM'e yolluyor, ödemesini onlar yapıyor. Aslında MEB de stajer öğrenci çalıştırma zorunlusu kurumlardan birisi. Çalıştırılan personel sayısının %5'i kadar stajer çalıştırması lazım. Bu nedenle bence de okullarda öncelik çocuk gelişimi olmak üzere diğer bölüm öğrencilerinin de stajer olarak çalışmasında bir sıkıntı olmaması lazım. İş bilen şube müdürleri buna engel olmayacaktır ama iş bilmeyen, devleti devletten fazla düşündüğünü sanan işgüzar müdürler sıkıntı yaşatabilir. Çaktırmadan işi halletmek gerekebilir.

Staj yeri bulma sıkıntımız var. Bazı okullar öğrencilerini başka okullarda btr formatör yanına stajyer olarak veriyormuş. Buna benzer bir durum yaşayan var mı?
Hocam küçük yerlerde işletme bulma sıkıntısı olduğu için formatör olsun olmasın okullara gönderiliyor öğrenciler en azından bizde bu şekilde.Ücret olarak bizim memur bir liste hazırlayıp ilçe milli eğitime gönderiyor.İlçe mem ücret ödemesini yapıyor.Pek sorun olduğunu görmedim hatta ücret ödemesini ilk ve sorunsuz yapan kurum ilçe mem oluyor.

Hocam küçük yerlerde işletme bulma sıkıntısı olduğu için formatör olsun olmasın okullara gönderiliyor öğrenciler en azından bizde bu şekilde.Ücret olarak bizim memur bir liste hazırlayıp ilçe milli eğitime gönderiyor.İlçe mem ücret ödemesini yapıyor.Pek sorun olduğunu görmedim hatta ücret ödemesini ilk ve sorunsuz yapan kurum ilçe mem oluyor.

ödemeyi hangi ödenekten yapıyor hocam? bizim şube müdürü ödenek alamam deyip kabul etmemişti sene başında

ben idareci iken ilçe memlere anaokullarında staj yapan çocuklar için ödenek geliyordu ve onlar çocukların ibanlarına aktarıyordu.
Muhtemelen o ödenek " sadece çocuk gelişimi öğrencilerine özel " notu ile gelmiyordur.

Şahsi yorumum : bu işin kanuna aykırı bir yanı yok, sadece cesaretli idareciler lazım.

Şahsi fikrim farkli okula staja gideceğine işletmelerde beceri eğitimini ders olarak okula cekin. Stajlarını da yazın okulda yapın.

Geri