Başörtüsü ile görev yapan memura ilk vize

Kodla Büyü
bizde başörtüsü 2011 den beri takılıyor. yaz tatiline kadar bende serbest gittim ama bizim müdür, müdür değil baş hizmetli olduğundan bu sene ne olacak bilemiyorum.
birde başörtüsü ile girememeniz birazda sizinle alakalı. cesaret ve direniş. güçlü bir psikolojiye sahip değilseniz zaten huzurunuzu bozmaya gerek yok.

Bizde tesettürle giren de var, Kot pantolon t-sortle giren de. Medeniyeti hala kıyafette arayanlar utansın.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
bizde başörtüsü 2011 den beri takılıyor. yaz tatiline kadar bende serbest gittim ama bizim müdür, müdür değil baş hizmetli olduğundan bu sene ne olacak bilemiyorum.
birde başörtüsü ile girememeniz birazda sizinle alakalı. cesaret ve direniş. güçlü bir psikolojiye sahip değilseniz zaten huzurunuzu bozmaya gerek yok.

Ya arkadaş nesin sen? Hem kotla gitmek istiyorum diye zırlıyosun hem de serbest gittim geçen sene diyosun.Bir de cesaretime laf ediyo.Hay seni muhatap alıp konuşana...Bıktım senin gibilerden yahu.Ortalık bulandırıp duruyosunuz.Yeter artık!!!!!!!!!!!!!!!!

ortalık bulandırma nedir? ilk başta kamuda serbest kıyafet diye çıktı. destek verdik, kuş beyinli insanlara laf anlattık mücadele ettik. sadece başörtüsü serbest oldu. ilk mesajınızda başörtüsü serbestliğine karşıymışım gibi düşündünüz galiba. ayrıca özel mesaja bakarsanız sevinirim.

eylülde hükümet yeni torba yasa çıkarmaya hazırlanıyor. bu torba yasada kamuda başörtüsü ve pkk nın talepleri yer alacak

bende kot pantolon, tshirt giymek istiyorum. ancak hükümet değşirse :(
Asıl hükümet değişirse giyemezsiniz siz o dediklerinizi. Örümcek kafalı bir hükümet gelirse eski hükümetler gibi, o zaman başörtüsü nasıl yasaksa diğer kıyafetlerde yasak olacak. Tıpkı 28 şubatta imam hatipleri yasaklamak
için tüm meslek liselerini de yasakladıkları gibi... Ayrıca içinde bulunduğumuz dönemde siz kot giymiyorsanız o sizin sorununuz. Çünkü genel eylemin olduğu bir konu ve kimse size birşey söyleyemez.

mustafatoker' Alıntı:
eylülde hükümet yeni torba yasa çıkarmaya hazırlanıyor. bu torba yasada kamuda başörtüsü ve pkk nın talepleri yer alacak

işte bu çok tehlikeli. ikisini aynı kefeye koyup oylama yapmak. tamamen bence işin simsarlığı olacaktır diye tahmin ediyorum. gerçi ortada bir sey yok daha ama böyle bir ihtimal bilee cok ürkütücü. pkk istekleri + masumane istek olan ( başörtüsü).

başörtüsü bencede serbest olmalıda bu diğer olayla beraber neden zikrediliyor. düşündürücü

başörtüsünün serbet olması için yasa çıkarmaya gerek yok sadece yönetmliğin değişmesi yeter ama hükümet başta ana dil olmak üzere pkk nın taleplerinide beraber çıkaracak. buna karşı çıkanı da din düşmanı ilan edecek

paradiso' Alıntı:
Bizde tesettürle giren de var, Kot pantolon t-sortle giren de. Medeniyeti hala kıyafette arayanlar utansın.

valla yorumunuza bayıldım hocam, olayı çok iyi özetlemişsiniz bence...

mustafatoker' Alıntı:

sana söyleyecek söz bulamıyorum, başörtüsü ve pkk yı bir kefeye koyuyorsunuz. Görüyorum türkçüsün milliyetçisin ama böyle milliyetçilik olmaz sen sadece ulusalcısın sanırım

o zaman senın tşortle gırmende senınle alakalı hocam.ama bence insanların istek ve arzuları kanunla sabitlenmeli.herkesın casertine bakmamalı

hakanotuken' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

sana söyleyecek söz bulamıyorum, başörtüsü ve pkk yı bir kefeye koyuyorsunuz. Görüyorum türkçüsün milliyetçisin ama böyle milliyetçilik olmaz sen sadece ulusalcısın sanırım
Mustafa Hocanın her zamanki hali. Sapla samanı hep birbirine karıştırıyor. Siyasete aşırı meraklı. En ufak bir şeyi bile siyasete, pkk'ya yada hükümete bağlar. Yine klasiğini korumuş ve başörtüsü ile pkk'yı aynı kefeye koymuş. Ne diyeyim. Alıştık Mustafa Hocaya.

Bende iş başörtüsü olunca demokrasi, adalet, hak, hukuk naraları atıpta iş başkalarının giyim tarzı olunca ayıp öyle giyinilir mi? Şortla, terlikle okula gelinir mi diyenlere bayılıyorum. Bunların savunmada hazır hemen dinimiz emrediyor! Şort ile başörtüsü bir mi? Sen nasıl müslümansın. Biz ne zulüm gördük bla bla. Ha ben başörtüsünün serbest olmasını isterim o ayrı konu ama hem özgürlük demokrasi deyipte kendimizlede çelişmesek diyorum! Ben sadece dinim emrettiği için takıyorum diyorsanda niye diğerlerini diline doluyorsun!

mycomputer' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

Mustafa Hocanın her zamanki hali. Sapla samanı hep birbirine karıştırıyor. Siyasete aşırı meraklı. En ufak bir şeyi bile siyasete, pkk'ya yada hükümete bağlar. Yine klasiğini korumuş ve başörtüsü ile pkk'yı aynı kefeye koymuş. Ne diyeyim. Alıştık Mustafa Hocaya.

Bende @mustafatoker hocamla aynı şeyleri düşünüyorum... Yarın bu olayı yine savunacak olduğunuzu da biliyorum... Neyse...

Lanet olsun böyle bir sorunu var edene, lanet olsun elinde düzeltme şansı olup çözmeyen herkese!

s_kajmeran' Alıntı:
mycomputer' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

Bende @mustafatoker hocamla aynı şeyleri düşünüyorum... Yarın bu olayı yine savunacak olduğunuzu da biliyorum... Neyse...

Lanet olsun böyle bir sorunu var edene, lanet olsun elinde düzeltme şansı olup çözmeyen herkese!

Eski genelkurmay başkanının bile hapse atılabildiği ortamda hükümet istese sadece bir yönetmelik değişikliği ile bu sorunu yıllar önce bitirebilirdi. Ama bitirmek istemiyorlar :!: . Bazı arkadaşlar da bunu anlamak istemiyor.

Eylülde mi olur bilmiyorum ama yakın zamanda 1982 anayasası kaldırılıp yerine sıfırdan bir anayasa yazılıp halk oyuna sunulacak. Yeni anayasada en çok reklamı yapılan madde yıllardır sündürülüp sündürülüp ülkenin gündemini tıkayan kılık kıyafet serbestliği olacak. Tüm medyada bunun reklamını göreceğiz . Vatandaşın çoğu da sırf bu madde nedeni ile EVEEEET oyu verecek. 2010 referandumu sürecini hatırlayanlar çok iyi bilir. Ne güzel özgürleştik, ekonomimiz büyüdü çalışanlar da zenginleşti.

Gündeme getirilmeden arada kaynayan diğer maddeleri az buçuk neler olabileceğini siz tahmin edin:
Devletin bütünlüğünü tehdit eden terör örgütünün istediği değişiklikler . Ergenekon liderleri ile birlikte teröristbaşının da serbest bırakılması. Başkanlık sistemi, anadilde eğitim, yerel yönetimlerde değişiklik ile seçilen valilerin merkezden bağımsız iş yapmasına olanak sağlanması.
Özelliştirilmemiş kurum kalmadan tüm kadrolu memurların işine son verilerek çok ağır şartlarda sözleşmeli, taşeron insafında asgari ücretten çalışmaya zorlanması...

2023 e giden süreç keşke daha farklı olsa. :(

ya siz gündemi takip etmiyorsunuz yada bilmeden konuşuyorsunuz. yeni torba yasa hazırlnıyor bu hazırlık içerisinde anadilde eğitim, olmak üzere pkk nın talepleri ve kamuda başörtüsü berber meclise gelecek ve hepsi birden yasalaşcak

hakanotuken' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

bu torba yasayı ben hazırlamıyorum bunu hazırlayan akp hükümetine soracaksınız. 11 yıldır sadece basit bir 657 nin kılık kıyafet yönetmeliği değiştirmek bu kadar zor ise bende söyleyecek söz bulamıyorum. beni sorgulamana gerek yok ben milliyetçiyim başörtüsünüde yıllarca savundum ama başörtüsünden nemalanmadım. kimler bunu seçim mazemesi yapmış hangi sendika bunun üzerinden nemalanmış 11 yıldır neden beklenmiş bunları siz sorgulayın. daha önce meclise kamuda başörtüsü için teklifler verilmesine rağmen akp hükümeti o teklifleri neden ret etmiş ?

hükümet eğer anadilde eğitimle başörtüsünü aynı pakede sarıp bu meclise sunacaksa bunu sen kabullenebilirsin ama ben kabul etmem

mustafatoker' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

bu torba yasayı ben hazırlamıyorum bunu hazırlayan akp hükümetine soracaksınız. 11 yıldır sadece basit bir 657 nin kılık kıyafet yönetmeliği değiştirmek bu kadar zor ise bende söyleyecek söz bulamıyorum. beni sorgulamana gerek yok ben milliyetçiyim başörtüsünüde yıllarca savundum ama başörtüsünden nemalanmadım. kimler bunu seçim mazemesi yapmış hangi sendika bunun üzerinden nemalanmış 11 yıldır neden beklenmiş bunları siz sorgulayın. daha önce meclise kamuda başörtüsü için teklifler verilmesine rağmen akp hükümeti o teklifleri neden ret etmiş ?

hükümet eğer anadilde eğitimle başörtüsünü aynı pakede sarıp bu meclise sunacaksa bunu sen kabullenebilirsin ama ben kabul etmem
11 yıldır niye yapmadı? Siyasetten çok anlıyorsunya onun için soruyorum. Acaba 2005 yılında veya 2006 da başötüsünü serbest bırakıyorum deseydi ne olurdu? İlk denemesinde katsayı adaletsizliğini kaldırıyorum dediğinde ne olmuştu? Siyasetle ilgilisinya hatırlarsın o dönemleri. Onları hatırlarsan 11 yıldır niye yapmadı sorusunun cevabına rahatlıkla ulaşırsın.

adrenaline' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

11 yıldır niye yapmadı? Siyasetten çok anlıyorsunya onun için soruyorum. Acaba 2005 yılında veya 2006 da başötüsünü serbest bırakıyorum deseydi ne olurdu? İlk denemesinde katsayı adaletsizliğini kaldırıyorum dediğinde ne olmuştu? Siyasetle ilgilisinya hatırlarsın o dönemleri. Onları hatırlarsan 11 yıldır niye yapmadı sorusunun cevabına rahatlıkla ulaşırsın.

11 yıl konusunda haklısınız ama son 2-3 yıldır herşeyi yapanlar bunu neden yapmadılar bunu da düşünmek lazım.bunun izah edilecek ya da savunulacak bir tarafı da yok...

2 b yasasınıda anaysa engelne takılmıştı ama nedense 2 b yasası geçen yıl sorgusuz süalsiz çıktı neden ucunda para var

hakand77' Alıntı:
adrenaline' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

11 yıl konusunda haklısınız ama son 2-3 yıldır herşeyi yapanlar bunu neden yapmadılar bunu da düşünmek lazım.bunun izah edilecek ya da savunulacak bir tarafı da yok...
Ergenekon davası sonuçlandı. Ordudaki 28 şubatçılar tamamen tahliye edildi. 2-3 yıldır değil tamda şu an zamanı geldi. Bu saatten sonra kaybedecekleri her dakika aleyhlerine işler. Bugüne kadar oy verip destek olmuş insanlar artık kendileri içinde birşeyler yapılmasını bekliyor. Çünkü çok sabredildi. 10 yıldır hala başörtüsüyle çalışılamıyorsa bu büyük bir sabırdır bu insanların gösterdiği. Artık hükümetin kaybedeği her dakika zararına. Onun içinde çok kısa süre içerisinde talepler karşılanacak. Kürtlerinde bazı istekleri var bunların talepleri de karşılanmaya çalışılacak arada o konu zaten gayet açık. Yalnız verilecek olan tavizler burda çok önemli. Umarım vicdanımızı sızlatacak şeyler olmazda biz de memnun oluruz.

artık sabır kalmadı 2010 referandumunda çözülebilirdi ve 3 yıldır başörtülü arkadaşlarımız başlarını açmak zorunda kalmazlardı. Artık son demler bunlar çözdü çözdü yoksa oy falan yok

1000 yıl sürecek denen süreç 10 yılda bitiriliyor, ama defalarca yazdık anlamayan anlamıyor, ne acıki mesleğimiz anlatmak :) 2008 de adamlar kanun çıkardı,anayasa mahkemesi hukuksuz bir şekilde iptal etti. hala bla bla diyenler var, pöfff.

biride tişörtle gitmek istiyorum diyor, kardeş başörtüsü yasağı zaten yoktu ki, hep keyfi zulüm yapıldı, sen daha anlamadın mı?

Geri